gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

çabuk sinirleniyor öfkenize hakim olamıyorsanız......

Konu, 'Dua Ayetler Hadis' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

çabuk sinirlenmek çok çabuk sinirleniyorum nefsine hakim olmak için dua çok sinirleniyorum ne yapmalıyım ne yapmalıyım Öfke ruhsal ve bedensel olarak insana zarar verir.İnsanlar bu zamanda çok çabuk öfkeleniyor ve zararınıda kendisi görüyor.Neler yapabiliriz peki?
    Efendimiz (s.a.v);
    "En büyük zafer savaş meydanlarında kazanılan değil insanın nefsine öfkesine hakim olmasıdır." buyurmuş.

insan öfkelendiği zaman aklını tam kullanamaz.Akıl gider deli olur.Veli iken deli olur.Kızdığımız öfkelendiğimiz zaman kırıcı oluruz, yaptığımıza biz bile inanmayız.çünkü akıl o anda gidiyo.Kendimizi nefsimizi, irademizi kontrol edemez hale geliyoruz.Yine bir hadiste şöyle rivayet edilir;

"Öfkelendiği zaman kavga anında haklı olsun olmasın kendini kontrol edip oradan uzaklaşırsak veya karşılık vermezsek bunun karşılığında cennette bir köşk verileceği müjdelenmiştir."

Peki insan öfkesini nasıl yener.yada yumuşak huylu nasıl olur.Tabiki biranda olmaz ama çeşitli yöntemleri vardır.Pisikoloğa gitmek gibi.Amam bence eniyi ilaç ne biliyomusunuz.ALLAH 'ın isimlerinden olan El HALİM ism-i şerifini hergün zikretmek.

---El HALİM--- Yaratıklarına son derece yumuşak muamele eden, aşırıya giden kullarına karşı sabreden ve onların tevbe etmelerini pişman olmalarını bekleyen onların günahlarına karşılık hemen ceza vermeyen, cezalandırmada acele etmeyendir.Kısaca el-HALİM: Acele etmeyen, günahkârların cezasını vermeye güç yetirdiği halde bunu acele yapmayıp, onlara yumuşak davranarak cezalarını geriye bırakandır.

ASLINDA ALLAH 'ın bütün isimleri insana huzur veriyo yeterki Onları anlayalım dilimizden düşürmeyelim.Göreceksiniz hayatınıza huzur gelecek.Dualarımızı onlarla süsüleyelim.Şimdi doktorlar bile hastalığın cinsine göre ALLAH 'ın isimlerini öneriyolar hastalara.En iyi reçete bence.

"ALLAH insanları haksızlıklarından ötürü yakalayacak olsaydı, yeryüzünde canlı bırakmazdı. Fakat onları belirli bir süreye kadar erteler. Süresi dolunca onu ne bir saat geciktirebilirler, ne de öne alabilirler." Nahl;16\61

ALLAH 'ım EL- HALÎM isminle beni de etrafındakileri dağıtan kaba, katı biri değil tatlı bir su gibi etrafında toplanılan yumuşak biri kıl ve öfkesini yenenlerden eyle.

Alıntıdır...

Kuzusunun Anası bunu beğendi.
  2. arifeee

arifeee Forum Okuru

Önerileriniz icin cok tesekkurler ,uygulamasini en yakin zamnda yapacagim. Cunku okadar sinirli bi insanimki kendime hakim olamiyorum öfkeden gözüm kör oluyor resmen. Alllahin izniyle insallah duzelirim...

BEYZA21 bunu beğendi.
  3. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Yorumunuz için biz teşekkür ederiz.Sağlıklı mutlu huzurlu günler dileriz.

4. Kuzusunun Anası

Kuzusunun Anası Forum Okuru

Eşim son derece öfkeli ne yapacağım ı şaşırdım artık boşansam bi çocukla elde meslek yok nere gideceğim ki boşanma sam ayrı dert

5. pel

pel Forum Okuru

Aynen benim esimde öyle çok küçük bir şeyden oyle ofkeleniyorki sanki ipini kopartmis boğa gibi en sonunda sağ sola zarar vermesin diye susuyorum bosanmakla tehdit ettim 1-2 ay sakın sonra yine unutuyor

çabuk sinirleniyor öfkenize hakim olamıyorsanız...... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakim

Hakim

Adaletle hütmeden bir kadı olduğunu görmek iş ve mesleğinde insaf ve merhamet ölçülerini muhafaza etmeye, Adil ve ehil insanları şahit olarak dinleyen hakim, insanı kurtuluşa götürecek gerçek doğrulara, Ayak takımını ve alelade insanları şahit olarak dinnleyen yargıç, rüşvet yiyen, zalim hakime, Hakim bazen, gerçek adaletin tecelli edeceği 'hesap günü'ne delalet eder.Rüyasinda hakim görmek...
  2. Öfke!

Öfke!

ofke, ofkelenmek, sinir, sinirlenmek, sakinlesmek konusunu incelemektesiniz Merhaba Melekler, "Beni çıldırtıyor. Hiç laftan anlamıyor.", "Niçin bu evde kimse bana yardım etmiyor?", "Kaç kere ayakkabılarını çıkarmadan içeri girme dedim sana?", "Bu kadınlara hiç yaranamazsın zaten, ne yapsam ona yetmiyor.", "Kesin şu gürültüyü de maçı...
  3. Çok sinirleniyorum öfke ile ilgili hadisleri istiyorum var mı ?

Çok sinirleniyorum öfke ile ilgili hadisleri istiyorum var mı ?

Öfke ile ilgili hadisler hangileri arkadaşlarım. Lütfen bana hadislerin tam içeriklerini atın yada buraya yazın allaşkına lütfen. Belki o hadisleri okuyarak biraz olsun sinirlerimi yatıştırabilirim. neden böyleyim kafayı sıyırmak üzereyim yardım edin lütfen yardım ?
  4. Orgazm olamıyorum ne yapmalıyım ?

Orgazm olamıyorum ne yapmalıyım ?

Selamlar kızlar benim bir derdim var 3 aylık evli kadınım ve ilişkilerimde malef orgazm olamıyorum. Benim durumumda orgazm olamayanlar var mı. Eşim orgazm olmamı istiyor ama bu mümkün olmuyor. Sonra da bana kızıyor, ne yapacağım? Bana yardımcı olacak kimse var mı kızlar lütfen yardım edin.

Sayfayı Paylaş