gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Çabuk Yorulanlar İçin Önemli Tavsiyeler!

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çabuk yorulmak, çabuk yorulanlar için, çabuk yorulanlara ipuçları

Sevgili melekler, vücut için gerekli olan vitaminler dışında mineraller de hayati öneme sahip. Bu mineraller içinde birisi var ki, vücudumuzda bizden habersiz meydana gelen yüzlerce mühim reaksiyon için gerekli olan bir mineraldir. Yani magnezyum minerali. Eğer gün için çabuk yoruluyorsanız bu makalemizi dikkatle kumanızı tavsiye ederiz...

magnezyumlu-gıda.jpg

Magnezyum diğer tüm mineraller gibi vücudumuzda hayati öneme sahip minerallerden bir tanesidir. Hücrelerin enerji üretiminde rol oynar. Stresi önleyici özelliği vardır. Kalsiyumla birlikte doğal sakinleştirici olarak kullanılır. Magnezyum kalp atış hızını iyileştirir. Kan damarlarını açar ve kan pıhtılaşmasını ve kalp krizlerini önler. Kramplar, astım, böbrek taşları, diyabet, yüksek kan basıncı, migren ve tansiyon baş ağrıları, adet öncesi gerginlik ve osteoporozis dâhil birçok rahatsızlığa iyi geldiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kemik ve dişlerin gelişimi için gerekli olan kalsiyumun kullanılabilmesi için gereklidir. Dinlenme ve rahat bir uykuya yardım eder. Stres, gebelik, emzirme, hastalıklardan sonraki iyileşme dönemlerinde magnezyum ihtiyacı artmaktadır. Magnezyum eksikliğinde Kronik yorgunluk, Depresyon, Kramplar ve seğirmeler ortaya çıkar. Özellikle koyu yeşil sebzeler yapılarında bulunan klorofil molekülü sayesinde magnezyum minerali bakımından zengindirler. Badem, çekirdekler, soya fasulyesi, rafine edilmemiş tahıllar, tam tahıllı ekmek doğal magnezyum kaynaklarıdır.

karakuzu bunu beğendi.
Çabuk Yorulanlar İçin Önemli Tavsiyeler! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuklarımız için önemli tavsiyeler

çocuklarımız için önemli tavsiyeler

Çocuklar için çok önemli: Olumsuz görüntü veya olaylar karşısında kanalı değiştirmek çocuklar için çok önemli bir mesajdır. Çocuk, “Demek ki bu yapılan yanlış!” diyebilir. Ancak aile sessiz kalırsa çocuk bunu oradaki olumsuzluklara ailenin onayı gibi algılayabilir Sorumlulukları, merhamete kurban etmeyin: Özel ilgi gören çocuklar kıymet bilmiyor. Denizde yaşayan balığın suyun kıymetini...
  2. tavsiyeleriniz benim için önemli arkadaşlar

tavsiyeleriniz benim için önemli arkadaşlar

arkadaşlar benim sorunum gebe kalabildigim halde düşük yapıyor olmam. nette biraz araştırdımseval taşdemir adında bir doktoru tavsiye edenler var bu konuda, acaba sizin farklı tavsiyeleriniz varmı?
  3. Hacimli ve Canlı Saçlar İçin Önemli Tavsiyeler!

Hacimli ve Canlı Saçlar İçin Önemli Tavsiyeler!

hacimli saçlar için, saçlara nasıl hacin kazandırılır, saçlara nasıl hacim verilir Sevgili melekler, kadınların büyük çoğunluğu saçlarının sönük ve cansız olduğundan şikayet eder. Gerçekten de kadına hava veren hacimli ve dolgun saçlardır. Eğer sizin de saçlarınız mat ve sönükse aşağıda vereceğimiz öneriler sayesinde canlı ve havalı saçlara sahip olacaksınız... Doğru şampuan:...
  4. Göz Yorgunluğu İçin Önemli Tavsiyeler!

Göz Yorgunluğu İçin Önemli Tavsiyeler!

göz yorgunluğu, göz yorgunluğu nasıl giderilir, göz yorgunluğu için çay Sevgili melekler, eskiler çok iyi bilirler. Eğer yaşınız 30'lardaysa, gözünüz kanlandığında, kaşındığında annenizin hemen çay banyosu yaptırdığını hatırlarsınız. Demlenip soğumuş taze çayla kompres yapmak gözlere çok iyi gelir. Ancak bir fark var. Gözlere en iyi gelen çay yeşil çay! Yapılışı; İki poşet yeşil çayı...
  5. Saçların Hızlı Uzaması İçin Önemli Tavsiyeler!

Saçların Hızlı Uzaması İçin Önemli Tavsiyeler!

saçları hızlı uzatmak, saçların çabuk uzaması, saç uzatma Sevgili melekler, kırılanları toplatmak adına ucundan ucundan derken iyice kısalan saçlar, bir kızgınlık anında öfkenin çıkarıldığı ve kısacık kestirilen saçlar ya da kuaförün gazabına uğrayan " azıcık uçlarından aldım canım" denilen kırpılmış saçlar. Sebep ne olursa olsun ilk başta hoşumuza gitse de, bilerek ve isteyerek...

Sayfayı Paylaş