gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Cadılar Bayramı (Halloween) Nedir ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Bu konu; cadılar bayramı nedir hakkında bilgiler vermektedir.
    Sevgili melekler, özellikle yabancı filmlerde sıkça gördüğümüz, geceleri insanların cadı ve fantastik-korkunç kılıklarda sokaklarda gezmesi, çocukların kapıları çalıp şeker istemesi gibi ritüellerin olduğu cadılar bayramı nedir hiç merak ettiniz mi ? Biz merak ettik ve araştırdık bakın Halloween neymiş :D:D

Dünyanın çeşitli ülkelerinde 31 Ekim Halloween Cadılar yada ölüler bayramı olarak kutlanmaktadır. Halloween, 2000 yıl önce coğrafi olarak Büyük Britanya, Irlanda ve Kuzey Fransa’da yaşayan Keltlerin, Samhain adı altında her yılın Ekim ayı sonunda, ölülerin dünyayı ziyarete geldiklerine inandıkları, ölülere adanmış kış başlangıcı ve hasat sonu bayramı olarak kutladıkları bir bayramdır.

Halloween'de ürkünç kıyafetler giyilir, büyük ateşler yakılır, evlerin kapıları çalınıp "şaka mı, şeker mi" diye sorulup şeker toplanır, bal kabakları oyularak lambalar yapılır.

nurrrr bunu beğendi.
Cadılar Bayramı (Halloween) Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Halloween

Halloween

Filmin adı : HALLOWEEN Yönetmen : Rob Zombie Oyuncular : Udo Kier, Tyler Mane, Daeg Faerch, Sheri Moon, Scout Taylor-Compton, Malcolm McDowell, Danielle Harris, Kristina Klebe, Brad Dourif, William Forsythe Senaryo: Rob Zombie Görüntü Yönetmeni: Phil Parmet Kurgu: Glenn Garland Müzik: Tyler Bates Yapım Tasarımcısı: Anthony Tremblay Yapımcı: Rob Zombie, Malek Akkad, Andy Gould Süre: 109...
  2. Google'ın Cadılar Bayramı logosu kaldırıldı

Google'ın Cadılar Bayramı logosu kaldırıldı

. Google, gece saatlerinde yayına soktuğu Cadılar Bayramı logosunu yayından kaldırdı... Google Türkiye, gece saat 03.30'da Cadılar Bayramı logosunu yayından kaldırarak klasik logosuna dönüş yaptı. Google'a, hatayı fark eder etmez logoyu yayından kaldırması ve gösterdiği hassasiyet nedeniyle teşekkür ediyoruz... Google, özel günler için tasarladığı logolarıyla gündem yaratmaya...
  3. cadım

cadım

merhaba arkadaslar ben buay doktora gittim doktorum klomeni tavsiye etti kullandım ve bitti ve 3 ay içinde hamile kalırsın buyük bir ihtimalle dedi bu ay kullandım ilaçları ama adet oldu cok üzüldüm tabii ama 2 ayım daha var acaba ilaclar 3 ay fayda edermi böle olupda hamile kalan varmı günler gecmiyo inşş hamile kalırım cvp bekliyorum
  4. Cadılar Bayramı Neden ve Nasıl Kutlanır?

Cadılar Bayramı Neden ve Nasıl Kutlanır?

cadılar bayramı, cadılar bayramı nedir, cadılar bayramı ne zaman kutlanır Biz müslümanların islami kültürün de yer almayan batılıların kutladığı cadılar bayramını eminim ki hepiniz duymuşsunuzdur. Cadılar bayramının neden ve nasıl kutlandığına dair bilgi edinmek isteyen üyelerimiz ve ziyaretçilerimiz için gerekli bilgileri sizler için paylaşıyoruz. Özellikle ve en yaygın şekilde Amerikan...

Sayfayı Paylaş