gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri lazım

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri yazar mısınız? Ben Cahit Sıtkı Tarancı'ya ait olan Güzel Sözleri arıyorum umarım bu sitede bulabilirim.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Cahit Sıtkı Tarancı Güzel Sözleri lazım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı ( 1910)- (1956) Diyarbakır'da doğdu. Galatasaray Lisesi'ni bitirdi. Mülkiye Mektebi'nde okudu. Paris'e gitti. ikinci Dünya Savaşı çıkınca geri döndü. Çevirmenlik yaptı. Ağır bir hastalığa yakalandı. Viyana'ya götürüldü. Orada öldü. Ankara'ya getirilip toprağa verildi. Otuz Beş Yaş şiiriyle ün yaptı. Hayat, aşk ve ölüm, şiirlerinin başlıca temalarını oluşturmaktadır....
  2. Atatürk Şiirleri Cahit Sıtkı Tarancı

Atatürk Şiirleri Cahit Sıtkı Tarancı

Cahit Sıtkı Tarancı Atatürk şiiri Cahit Sıtkı Tarancı Atatürk Atatürk Atatürküm eğilmiş vatan haritasına Görmedim tunç yüzünü böylesine geceler Atatürk neylesin memleketin yarasına Uçup gitmiş elinden, eski makbul çareler Nerede İstiklal harbinin o mutlu günleri Türlü düşmana karşı kazanılan zaferi Hiç sanmam, öyle ağarsın bi daha tan yeri Atatürküm ben ölecek adam değildim der Git...
  3. Meraklısına Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri

Meraklısına Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri

Cahit Sıtkı Tarancı Sözleri, Cahit Sıtkı Tarancı'nın Güzel Sözleri, Benim de şiirlerini beğendiğim ve ömrü boyunca farklı akımlardan etkilenipte, asla bir akıma bağlı kalmadan şiir yazan ünlü şair Cahit Sıtkı Tarancı sözleri sunmak istiyorum sizlere bu yazımızda Melek'lerim. Güzel sözler arayan tüm arkadaşlarımız, Cahit Sıtkı Tarancı güzel sözleri inanın aradığınız ve güzel diye kafanızda...
  4. Farabinin Güzel Sözleri lazım bana

Farabinin Güzel Sözleri lazım bana

Selam arkadaşlar benim sizden bir ricam olacak acaba mümkünse Farabinin Güzel Sözlerini bu sayfadan benimle paylaşır mısınız.
  5. Cahit Sıtkı Tarancı Hayatı Hakkında Biyografik Bilgiler

Cahit Sıtkı Tarancı Hayatı Hakkında Biyografik Bilgiler

Cahit Sıtkı Tarancı kimdir Cahit Sıtkı Tarancı biyografisi Sevgili melekler, Türk Edebiyatının ölümsüz isimlerinden şair Cahit Sıtkı Tarancı hayatı ile ilgili bilgilerimiz şöyle... Cahit Sıtkı Tarancı 2 Ekim 1910 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya geldi. Tarancı’nın babası Bekir Sıtkı, annesi Arife Hanım’dır. İlk öğrenimini Diyarbakır'da tamamlayan cahit Sıtkı Tarancı, orta öğrenimi...

Sayfayı Paylaş