gebe
  1. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83

Çak Başkan’ın göğsüne

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

[​IMG]ABD Başkanı George W. Bush, Colorado Springs’teki Amerikan Hava Kuvvetleri Akademisi’nin mezuniyet töreninde, başarılı bir öğrenciyi "göğüs tokuşturarak" kutladı. Başkanın "çak göğsüme" teklifini geri çevirmeyen yeni mezun Theodore Shiveley, aynı zamanda Bush'un memleketlisi.

İngilizce şehir sözlüğü Urban Dictionary’ye, "chest bump" (göğüs tokuşması) maddesiyle çoktan giren hareket, gençler arasında çok popüler. Özellikle de Amerikalı basketbolcular, birbirlerini bu şekilde kutluyor. Çarpışma ne kadar "sağlam" olursa, kutlama o kadar "içten" sayılıyor.

Bush: Faşizmi bitirdik radikal İslam ile savaşıyoruz

ABD Başkanı Bush, 1000’i aşkın yeni mezun hava subayına yaptığı konuşmada, radikal İslam’a karşı bugün verilen mücadeleyi, faşizmle savaşa benzetti. "İkinci Dünya Savaşı’nda da ulusumuz, yayılmacı ve totaliter emelleri olan, siyasi amaçları uğruna masum insanları öldüren kötü adamlarla karşı karşıya kalmıştı. Bunları yenip yeni dünyaya barış yaymıştık" diyen Bush şu ifadeyi kullandı: "Şimdi 21’inci yüzyıldayız ve milletimiz bir kez daha öfke, nefret ve umutsuzluk tohumları eken bir ideoloji ile karşı karşıya. Bu, İslami aşırılık ideolojisi."

ABD’nin, İkinci Dünya Savaşı’nın ardından, düşman Almanya ve Japonya’da özgür toplumlar ve güçlü ekonomiler kurduğunu ve bu ülkelerle müttefik olduğunu hatırlatan Bush, "Bugün aynısını Afganistan ve Irak’ta yapmalıyız" diye konuştu ve sabırlı olunmasını istedi.

KAYNAK:HÜRRİYET.COM

Çak Başkan’ın göğsüne konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çakı

Çakı

Rüyada çaki görmek kötü söze delalet eder. Rüyada birisinden bir çaki aldiginizi görmek, ondan kötü bir söz isiteceginize, birisine bir çaki verdiginizi görmek, bunun aksine; bir çaki ile bir meyveyi kestiginizi görmek, bir sevdiginizle ilisiginizi keseceginize; bir çaki ile bir sey oydugunuzu görmek, hakkinizda yapi-lan bir iftira veya söylenen kötü bir sözden dolayi çok üzüleceginize delalet...
  2. Çağla

Çağla

Rüyada çaglayi mevsiminde görmek müjdeli bir habere ve sevince delalet eder. Mevsiminin disinda çagla görmek veya yemek, hastaliga veya kötü bir habere yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada çaglayi mevsiminde görmek müjdeli bir haber demektir. Mevst minin disinda çagla görmek, hastaliga veya kötü bir habere delildir.
  3. Doğuş - Göğsümde Uyu (Askim)

Doğuş - Göğsümde Uyu (Askim)

Uyu yârim uyu Göğsümde uyu Nefes bile almam Göğsümde uyu Sen benim için Ben senin için Yaratılmışız Seni kocaman öpüyorum Yar dur beni dinle ne otur gitme Sana ben aşkım? kalbimi verdim Aşkım, ölüme kadar yanındayım Aşkım, ölümden sonra yanındayım "biliyor musun seni her an içimde hissediyorum aşkım"
  4. kızımın göğsünden süt geliyor

kızımın göğsünden süt geliyor

merhabalar 25 günlek bir kızım var göğsünün biri biraz şiş ve süt geliyor acaba bu normalmi benimle aynı durumu yaşayan kız bebek anneleri yazarsa sevinirim kızım için çok endişeleniyorum inşallah normal bir durumdur
  5. Göğsümün ucundaki kaşıntı

Göğsümün ucundaki kaşıntı

merhaba hanımlar benim sağ göğsümün ucunda yani meme ucunda arasıra bir kaşıntı oluyor meme ucu ise oldukça kuru acaba bundan dolayı olabilirmi ki doktora gitmeme gerek varmı acaba benimle aynı sorunu yaşayan varmı içinizde

Sayfayı Paylaş