gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çakma Sufle Olur mu Demeyin İşte Tarifi !

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Çakma Sufle Nasıl Yapılır Ev Yapımı Çakma Sufle Tarifi

Sevgili melekler, elbette ki iftar sofraları tatlısız olmaz. Hele de tatlı düşkünü bir insansanız iftarı iple çekersiniz. Biz de bu konumuzda pratik bir tatlı tarifi vermek istiyoruz sizlere; çakma sufle. :) Adı tuhaf kendi çok leziz çakma sufle tarifi şöyle...:)

Malzemeler:

3 yumurta
    75 gr un
    yarım paket kabartma tozu
    125 gr şeker
    125 gr tereyağ
    125 gr bitter çikolata

Yapılışı:

Şeker ile yumurtalar çırpılır tereyağ çikolata eklenir, çırpılır sonra un ve kabarma tozu da eklenir. Çırpıldıktan sonra kare bir borcam’a hazırlanan hamur dökülür. Mikrodalga fırında 4 dakika pişirilir. Afiyet olsun...

Çakma Sufle Olur mu Demeyin İşte Tarifi ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sufle Tarifi

Sufle Tarifi

Oldukça lezzetli bir tatlı olan Sufle'nin tarifini yazayım hanımlar sizler için.Burdaki tarifler benimde işime yarıyor yemek yapmaya başlamak açısından :D Kullanılan Malzemeler: Yarım su bardağı kakao 1 bardak süt 1,5 çorba kaşığı margarin 3 çorba kaşığı un 4 tane yumurta 1 paket bitter çikolata 1 vanilya 1 tutam tuz dondurmayla ikram edilecekse 1 bardak kremayla ikram edilecekse 1,5 bardak...
  2. İşte Meleklerim Muhteşem Birşey Yumurta Kabuğundan Sanat Olur mu Demeyin...

İşte Meleklerim Muhteşem Birşey Yumurta Kabuğundan Sanat Olur mu Demeyin...

Yumurta Kabuğundan Sanat Yumurta Kabuğundan Şekiller Böyle bir sanat olur mu demeyi olur muhteşem hem de süper olur....Bence harika olmuşlar işte Yumurta kabuğundan ortaya çıkan muhteşem desenler.... 72 yaşındaki Slovak sanatçı Franc Grom'ün tuvali yumurta kabukları. Grom'ün 'yumurta sanatı' sabır ve kararlılık isteyen bir uğraş. Yumurtanın önce tepesini ve altını delerek içindeki tüm...
  3. Ramazanda Diyet Olur mu Demeyin İşte Ramazan Diyeti !

Ramazanda Diyet Olur mu Demeyin İşte Ramazan Diyeti !

Ramazan diyeti nasıl yapılır Ramazan diyeti Ramazan'a özel diyet önerileri Sevgili melekler, Ramazanda diyet olur mu diye düşünmeyin. :) Eğer biraz iradenize sahip çıkabilirseniz bal gibi de diyet yapabilirsiniz. Hatta şimdi sizlerle paylaşacağımız Ramazan diyeti menüsü ile iki hafta sonunda 5-10 kg arasında kilo verebilirsiniz. Ramazan diyeti nasıl yapılır diye merak edenlere işte diyet...
  4. Saç Nezleside Olur mu Demeyin Çünkü Oluyormuş

Saç Nezleside Olur mu Demeyin Çünkü Oluyormuş

bu konu saç nezlesi hakkında genel bilgilere yer vermektedir. Nezleyi sadece gribal etkenlere bağlı bir hastalık olarak düşünmeyin. Saç nezlesi de olabiliyor. Böyle bir şeyi birçoğunuzun ilk kez duyduğundan eminim çünkü ne yalan diyeyim bende yeni öğrendim:) Saç nezlesi hakkın da genel bilgiler ve nedenleri sizlerle birlikte... Saçlarınızı şekillendirirken ya da fönlerken batma hissi...
  5. Kefirli Poğaça Olur mu Demeyin Olmuş :)

Kefirli Poğaça Olur mu Demeyin Olmuş :)

kefirli poğaça, kefirli poğaça tarifi, değişik poğaça tarifi Sevgili melekler, çette AsenaŞule ile gevezelik ederken onun poğaçada, kekte yumurtayı sevmediğini öğrendim. İlginç kadın şu Şule eminim, ama yumurtasız bir hayat nasıl olur diye de düşündüm. Eh, herkesin fikrine saygımız var, bari bir de faydamız olsun dedim, yumurtasız kefirli poğaça tarifini buldum. İşte malzemelerimiz...

Sayfayı Paylaş