gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Çalıkuşu Romanı Bir Parfüme İlham Olmuş!

Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

çalıkuşu parfümü, çalıkuşunun parfümü, çalıkuşu dizisi
    Sevgili melekler, bu sezon yepyeni bir kadroyla tekrar ekranlara getirilen edebiyatımızın kült eserlerinden Çalıkuşu meğer bir parfüme ilham kaynağı olmuş. 1922 yılında Reşat Nuri tarafından yazılan eser yine 20'li yıllarda bir parfüm üreticisine ilham olmuş ve İstanbul'un sayılı parfümeri üreticilerinden Altun Çiçek firması parfümü piyasaya sürmüş. Çalıkuşu parfümünün şişesinin nasıl olduğunu ve nasıl koktuğunu ne yazık ki bilmiyoruz. Ancak döneme hakim olan koku beğenilerine uygun olarak formüle edildiğini düşünebiliriz. İşte konuyla ilgili detaylar...

calikusu-parfum1.jpg

Çalıkuşu Romanı Bir Parfüme İlham Olmuş! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. parfüm kullanmakta bir sanat!

parfüm kullanmakta bir sanat!

Parfümünüzü seçmek kadar onu kullanmak da maharet istiyor. Kurallara uyarak parfümünüzün kalıcılığını artırabilirsiniz. Parfüm, %78 ile %95 oranında etil alkolden ve temel yağlardan yapılır. En pahalı parfümlerde aromatik yağ oranı yaklaşık %22’dir. Eau de Parfum, %15 ile %22 oranında aromatik yağ içerir. Eau de Toilette’te ise bu oran %8 ile %15 arasındadır. Eau de Cologne sadece %4 oranında...
  2. parfümünüz daha etkili olsun

parfümünüz daha etkili olsun

Parfüm kullanırken, bazı kurallara uymak, kokunun etkisini artırıyor. Kadınların vazgeçemediği tutkulardan biri olan güzel kokmanın etkisini arttırmak için dikkat edilmesi gereken hususlardan bazıları şunlar: "Vücut: Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle parfüm sürmek açısından vücudun bazı bölgeleri ayrıcalıklıdır. Sıcak ve...
  3. İlhan Mansız'la keyifli bir sohbet

İlhan Mansız'la keyifli bir sohbet

'ADIM PROJE CANAVARINA ÇIKTI' REKLAM KAMPANYALARININ YANI SIRA TRT'DE EKRANA GELEN 'DALGAKIRAN' ADLI DİZİDE BALIKÇIYI CANLANDIRAN ÜNLÜ FUTBOLCU İLHAN MANSIZ, HAFTA SONU DERGİSİNE KONUŞTU. Futbol hayatından modaya, özel hayatından oyunculuğuna kadar her konuya açıklık getiren Mansız, 'Son dönemde adım 'proje canavarı'na çıktı. Çünkü sürekli yeni projeler üretiyorum' diyor. Sizi herkes...
  4. İlhan İrem-olanlar olmuş

İlhan İrem-olanlar olmuş

Giderken bıraktığım Asmalar üzüm olmuş. Yerlerde bütün kollar Bütün bağlar bozulmuş. Ben mi geç kaldım yoksa, Mevsimler mi soğumuş? Görmeyeli buralara Olanlar olmuş,olanlar olmuş... Giderken bıraktığım Gökyüzü toprak olmuş. Yıldızlar, çakıltaşı, Güneş bir yaprak olmuş Ben mi yaşlandım yoksa Dünya mı alt üst olmuş? Ben gideli buralara Olanlar olmuş,olanlar olmuş... Kalsaydın yokluğunla...
  5. Melekler kaantlarımız dekorasyona ilham oldu.

Melekler kaantlarımız dekorasyona ilham oldu.

Dekorasyon ürünleri Dekorasyonda melek kanatları Hergün yeni birşey moda oluyor. Bu aralar yeni yeni yayılmaya başlayan melek kanatları nı ilerde birçok üründe görmemiz mümkün. Güzel bir iç dekorasyon objesi olurlar. Bereket narları kadar yaygın kullanım kazanır mı bilmem ama ben bu melek kanatlı dekorasyon örneklerini gerçekten beğendim.

Sayfayı Paylaş