gebe
  1. yorgunn

yorgunn Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0

Çalışan anneler buraya bi bakın :)

Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında yorgunn tarafından paylaşıldı.

İbgiltere'de yapılan araştırmada çalışan annelerin çocuklarına sadece günde 1 saat ayırabildiği ortaya çıktı. Yapılan araştırmaya göre ev işlerine de zaman ayırmak zorunda kalan çalışan anneler çocuklarına zaman ayırmada büyük sıkıntı yaşıyor. Bu yüzden de büyük suçluluk duyuyor. Ancak uzmanlar bunun çocuklar için bir sorun teşkil etmediğini belirtiyor. İngiliz uzmanlar "Önemli olan zamanın niceliği değil, niteliği" diyor. FARK KAPANIYOR
    Araştırma sonunda çalışan annelerle çalışmayan annelerin çocukları arasında büyük bir fark olmadığı belirlendi. Sadece çalışan annelerin çocuklarının ifadede biraz daha güçlük yaşadığı ancak zaman ilerledikçe aradaki farkın kapandığı ortaya çıktı. Araştırmanın başındaki İngiliz uzmanlar "Çalışan anneler kaybettikleri süreyi yakalıyor. Annenin çocuğa verdiği sevgi sayesinde çocuk gelişiminde geri kalmıyor. Annelerin suçluluk duymasına gerek yok" diyor.

bende katılıyorum buna çalışan bir annenin çocuğu olarak :)

Çalışan anneler buraya bi bakın :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çalışan anne çocuğuyla bağı nasıl korur?

Çalışan anne çocuğuyla bağı nasıl korur?

Haftada 20 saatten fazla kreş ya da anaokuluna bırakılan 30 aylığın altında bebekler uzun dönemde duygusal ve ilişki sorunları yaşıyorlar Bebekler ve küçük çocuklar hayatlarında onları seven, ihtiyaçlarına cevap veren, istikrarlı bir büyüğe, ideali ise bir aileye ihtiyaç duyarlar. Günden güne devam eden anneyle çocuk arasındaki sevgi dolu eğlenceli ilişkiler aralarında kuvvetli bir bağın...
  2. çalışan annenin çocuğu olmak

çalışan annenin çocuğu olmak

İngiliz bilim adamlarının araştırmasına göre, çalışan annelerin çocukları, annesi evde olan çocuklar kadar aktif, duygusal açıdan da gayet sağlıklı. Bu açıklamalar çalışan annelerin yüreğine su serpecek nitelikte:dil: Davranışları ve ruhsal sağlıkları açısından, çalışan annelerin çocuklarıyla ev kadınlarının çocukları arasında fark bulunmadığını savunan İngiliz bilim adamları,...
  3. Ya acillll bi bakın buraya ..

Ya acillll bi bakın buraya ..

Kızlar walla artık kendii yemeye başlıcam sinirden Allahım ya saçlarımın tam ön kısmı ama sadece perçem olan kısımda ceviz büyüklüğünde bir kepeklenme oluştu iki gündür ne olduğunu anlamadım ya kepek tek o noktadamı olurmuş hani onuda geç şampuanın aynı uzun zamandır sac kremim aynı bu nokta neden iki gündür böyle oluyor hemde ufak deil böle sanki yara kabuğu gibi ben alıyorum alan küçük ya,...
  4. Buraya bi bakın da görün

Buraya bi bakın da görün

İtirazım var asabileştim yine bak .Günümüzde okadar çok şarkıcı varki bakın sanatçı demiyorum şarkıcı!!! Besteledikleri söyledikleri şarkılar en fazla bir ay tutuluyor.Ve bizde bunları dinleyip para kazandırıyoruz.Aşık Veysel kimdir diyincede öyle bakıyolar işte.Hiç mi eskimez bi adamın şarkısı.Türkülerindeki sözlere bakın ne kadar anlamlı.Tabiki şimdiki şarkıcıları dinlemeyin kötü demiyorum...
  5. Çalışan Annelere Öneriler Çocuk Bakımı

Çalışan Annelere Öneriler Çocuk Bakımı

Çalışan anneler her zaman çocuklarıyla ilgilenemediklerini düşünüyorlar hatta onlara vakit ayıramıyoruz diye çok üzülüyorlar.Bakın meleklerim çocuklarınızla daha iyi ilgilenebilmek için ne yapmalısınız? Çalışan Annelere Öneriler Çocuk Bakımı Çocuklarını çalışarak büyüten anneler bunun yaşamlarındaki en zor şey olduğunu söylerler. Çalışan annelerin bir bölümü ekonomik yetersizlikler...

Sayfayı Paylaş