gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

çalışan anneler için kreş yardımı ne kadar veriliyor

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Selam arkadaşlar.Ben çalışıyorum ve 3.5 yaşında ki kızımı da kreşe vermem lazım.Bir yerde duydum çalışan annelerin çocukları için kreş yardım parası veriliyormuş.Bu doğru mu ve ne kadar veriliyor ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Az gelirli kadın çalışanlar 0-5 yaş arası çocuklarını kreşe yazdırabilecek. Devlet yaptığı çalışma ile maddi durumu yetersiz olan çalışan annelere “kreş yardımı” sağlamaya hazırlanıyor. Bakanlık bürokratlarının yaptığı ön çalışmada kadınlara yapılacak kreş yardımının 300 liranın altında olamayacağı saptandı. Alınan olumlu görüşler ile çalışan kadınların 0-5 yaş arasındaki çocukları için aylık 300 lira maddi yardım yapılması planlanıyor. Bu yardım anneye nakit olarak değil, doğrudan kreşe ödenecek. Yardımı alabilmenin en önemli şartı ise kadının çalışma hayatında kalması.

çalışan anneler için kreş yardımı ne kadar veriliyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çalışan Anneler İçin Emzirme

Çalışan Anneler İçin Emzirme

Anneler bebeklerini daha uzun süre emzirebilir. Emzirme, anne ile bebeğin baş başa kalabildiği, gözleri ile konuşabildiği çok özel bir süreçtir. Bebek ile en yakın temas, emzirme ile sağlanabilmektedir. Mükemmel ve eşsiz bir besin içeriğine sahip olan anne sütü, aynı zamanda bebeğin mikrobik hastalıklardan korunmasında önemli rol oynar. Son yıllarda yapılan çalışmalar, emzirmenin bebeğin...
  2. AKP ne kadar hazine yardımı kaybetti?

AKP ne kadar hazine yardımı kaybetti?

AKP ne kadar hazine yardımı kaybetti? Bu yıl Hazine'den 46.6 milyon YTL yardım alan AKP'ye, Anayasa Mahkemesi'nin kararına göre 2009 yılında bu yardımın yarısı ödenecek. Hazine yardımı her yıl enflasyon oranında artıyor. Artmayacağı varsayılırsa Hazine, AKP'ye önümüzdeki yıl 23.3 milyon YTL yardım yapacak. Bu yıl için Hazine, 22 Temmuz'da yüzde...
  3. Öğretmene Doğum Parası ne zaman ve ne kadar veriliyor

Öğretmene Doğum Parası ne zaman ve ne kadar veriliyor

Arkadaşlar Öğretmene Doğum Parası ne zaman veriliyor ve Öğretmene Doğum Parası ne kadar veriliyor bu konuda aranızda bilgisi oaln arkadaşlarım var ise lütfen sorumun cevabını versin. İyi günler.
  4. Çalışan anneler devlet çocuğunuzun kreş parası verecek!

Çalışan anneler devlet çocuğunuzun kreş parası verecek!

Bu konu; çalışan anneler devlet çocuğunuzun kreş parasını verecek hakkında bilgiler verilmektedir Çalışan kadın olmak zordur hele birde çocuğunuz varsa daha da zorlaşır işiniz. Kimi zaman işinizin yoğunluğuyla evladınıza zaman ayıramamanın vijdan azabını yaşarsınız. Ancak devlet artık bizim yanımızda melekler.Kadın memurun çocuğu kreşe gidecek ve bunun parasını devlet ödeyecek! Haberin...
  5. asilama icin yardim ne olur...

asilama icin yardim ne olur...

Merhaba arkadaslar burda okudugum kadariyla tecrübeli arkadaslar var... banada yardim edin. Ben 3 yildir evliyim ve gebe kalamiyorum ben yurtdisinda kaliyorum burda bütün testlerim yapildi esiminde ama sorun yok. yinede olmuyor. ankarada iyi bir doktor tavsiye edecek kimse varmi. (Kadin doktor olmasi sartiyla) ve fiyatlar tam olarak ne kadar. ilk asilama ne kadar sürer benim isyerinden izin...

Sayfayı Paylaş