gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

çalışırken bebeğim anne sütünden eksik kalmasın diyenler buraya

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

süt izni yasal süt izni ne kadardır

merhaba kızlar
    doğumdan sonrada haklarımız devam ediyor
    ve en önemlisi süt izinlerimiz
    bir göz atalı isterseniz

Yasalarımız doğumdan sonra işe dönen annelere bebek 1 yaşına gelene kadar günde 1,5 saat süt izni vermektedir. Sütün devamlılığı için süt üretimin uyarılmasına ihtiyaç vardır. Bu uyarım ya emzirerek veya göğüs pompası ile sağlanabilir. Evde olduğunuz zamanlar içinde bebeğinizi emzirerek bunu sağlarsınız, işyerinde ise göğüs pompası süt tedarikinizi devam ettirmenize yardım eder.

Bebeğinizi sabah işe gitmeden, işten dönünce, geceleri ve hafta sonları mümkün olduğunca sık emzirin. İşyeriniz evinize veya yuvaya yakınsa öğlen tatillerinizde bebeğinizi ziyaret edin. İşyerinizde süt sağmak için uygun şartları oluşturmaya çalışın.

çalışırken bebeğim anne sütünden eksik kalmasın diyenler buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bebeğe Anne Sütünün Yararları

bebeğe Anne Sütünün Yararları

Anne Sütünün Yararları anne sütünün yararları anne sütünün yararları ile ilgili broşür faydaları sütüyle ilgili kompozisyon sütü ile kompozisyon Anne Sütünün Yararları Anne sütü üstün içeriği ile yenidoğan bebeği tüm ger Anne sütü üstün içeriği ile yenidoğan bebeği tüm ger eksinimini 6 ay boyunca tek başına karşılayabilen, kolay sindirilebilen ideal bir besindir. Anne sütü ile beslenen...
  2. bebeğin anne sütünden ayrılması

bebeğin anne sütünden ayrılması

anne sütü nasıl kesilir bebek sütten nasıl kesilir bebek memeden anne sütünden bebeği sütten kesebilirim Bebeğin anne sütünden ayrılması Emzirme anne bebek ilişkisinin en güzel ve özel bölümüdür. İdeal beslenmenin ötesinde aralarındaki sevgi bağının kurulduğu, güçlendiği ve birbirleri için anlamlarını keşfettikleri bir dönemdir. Bebek kadar anne için de önemlidir. Bu nedenle de...
  3. Anne SÜtÜnÜn BebeĞe Yararlari

Anne SÜtÜnÜn BebeĞe Yararlari

ANNE SÜTÜNÜN BEBEĞE YARARLARI Anne sütü alan bebeklerin ortalama I.Q. puanları daha yüksektir: Bu konuda çok sayıda çalışma yapılmıştır ancak en yenisi Yeni Zelanda’daki araştırmadır. 1000 birey üzerinde yapılan ve bu bireylerin 18 yıllık incelenmesinden oluşan bu araştırmada, bebekliklerinde anne sütüyle beslenmiş olanların hem zeka seviyeleri hem de öğrenim hayatındaki başarıları daha yüksek...
  4. Anne Olunca Anladım diyenler buraya

Anne Olunca Anladım diyenler buraya

anne olmak,anne olmak istiyorum, Sevgili Hamiş ve Bebeği olan melekler Anne olmak nasıl birşey nasıl bir duygu..Eminim ki güzel bir duygudur ama neler hissettiniz mesala ilk gebe olduğunuzu öğrendinizde,onun kalp atışını ilk duyduğunuzda,gebelik döneminizde ve bebeğinizi ilk kucağınıza aldığızda o duygu nasıl birşey bizimle paylaşırmısınız.Çünkü anne olmayı bekleyen yada Anne olmak isteyen...
  5. Gebe Kalmayı Planlayarak Kalmayı Başardım Diyenler Buraya!!

Gebe Kalmayı Planlayarak Kalmayı Başardım Diyenler Buraya!!

planlı gebelik,planlı gebelik nasıl olur, Arkadaşlar kimler aranızda gebeliğini planlayarak gerçekleştirdi bildiğimiz üzere çoğu kadın planlamadan kendini bilmeden habersiz bir şekilde gebe kalır ve böylelikle öğrenir ama bazıları da vardır ki gebeliğini önceden planlar ve ona göre hareket eder sizler nasıl yaptınız bizimle paylaşır mısınız? Planlı hamilelik özellikle kariyer yapma...

Sayfayı Paylaş