gebe
?

Devlet sektöründe yükselmek için çalışmak mı torpil mi?

1. Kesinlikle çalışarak, emeğinizin hakkıyla bir yerlere gelirsiniz

oy sayısı 0
    0,0%
  2. O kadar çalışmaya gerek yok, birilerini tanıyın yeter

oy sayısı 4
    100,0%
  3. Yorum yok / Bilmiyorum

oy sayısı 0
    0,0%
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Çalışmak mı Torpil mi?

Konu, 'Anket : 100 kişiye sorduk' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Türkiye'de Devlet sektöründe yüksek yerlere gelebilmek için çalışmak yeterli mi yoksa tanıdık birileri mi insanın arkasında olmalı?

2. *LavinyA*

*LavinyA* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Güvercinler ülkesinden!!! Uzak çookkk uzak yerler!
    Cevap: Çalışmak mı Torpil mi?
    kesinlikle ve kesinlikle torpil .. modern ismiyle referans.. ne kadar çalışırsan çalış her zaman kötü olursun hiç kimse sana Türkiye'de sen iyi dürüst çalışıyosun ,seni bu mertebeye getirelim başarılsın demez..Ama baştakielri kafaya alırsın ya da yüksek yerlered tanıdığın olur o zaman hiç bilmesende çalışmasanda en yüksek yerleer gelirsin... bu gelenler hak ederek gelmediği için asıl çalışana baskı yaparlar alt kademeyi ezerler malesef..
    Ve son söz bu ülkede çalışan dürüst insanlar her zaman ezilmeye mahkumdur...!!!!!

Son düzenleme: 23 Nisan 2009
  3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

türkiyeden gectim dünyadaki bütün devlet islerinde torpille iyi yerlere gelirsin, amcan halan dayin vs yoksa istedigin kadar calis kimsenin umrunda bile olmas
    cok yazik...

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Emeksiz yemek olmaz demiş atalarımız ama ülkenin şu andaki halini görselerdi ne düşünürlerdi bilmiyorum...

Fazla söze gerek de yok aslında, gidiş gidiş değil yani, Allah çalışıp da (La Reina'nın deyişiyle) referansı olmayanlara yardım etsin.

5. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    Kesinlikleeeee torpil.... Çalışarak sadece oldugun yerde kalırsın...
    kesinlikleee vee kesinlikleeee torpillllllllllll diorum....

ve bu torpil devletin her yerinde geçerli okullundan iş yerine meclise vs. vs vs....

6. meleklerin sultanı

meleklerin sultanı Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Normal olan çalışarak bir yerlere gelmektir tabi ama torpilin yoksa bir adım bile atamıyorsun buda ülkemizin gerçeği ne yazıkki kararsız kaldım ne demeliyim bilemiyorum buda çok üzücü doğru olanı biliyorum ama işler böyle yürümediği için söyleyemiyorum allah yardımcımız olsun...

Çalışmak mı Torpil mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çalışmak

Çalışmak

Her türlü meşru gayret ve çalışma hayırlı kazanca delalet eder.
  2. torpil şart

torpil şart

sanat camisında bi yerlere gelebilmek yada rol alabilmek için tanıdık olması birirnin elinden tutması değişmez olmazsa olmazlardan bi kural............ ŞÖHRETİN YOKSA TEKLİF DE YOK! REKLAM FİLMLERİNİN RENKLİ DÜNYASINDA ARTIK ÜNSÜZ İSİMLERE YER YOK! Bir dönem Yasemin Ergene, Nil Erkoçlar, Tuba Büyüküstün, Nil Karaibrahimgil ve Yiğit Özşener'i sıfırdan ünlü yapan reklam dünyası artık...
  3. bizimle çalışmak ister misiniz ?

bizimle çalışmak ister misiniz ?

bizimle çalışmak istermisiniz
  4. Onarmaya çalışmak mı, yıkıp yeniden başlamak mı?

Onarmaya çalışmak mı, yıkıp yeniden başlamak mı?

hayat bilgisi yeniden başlayacak mı hayat bilgisi yeniden başlıyor tekrar mı başlıyor Kumdan bir kale düşünün. Çevresine güzel su kanalları yapmış, hendekler kazmışsınız. Yalnız öyle bir yere inşa etmişsiniz ki kalenizi, dalgalar güçlendikçe önce su kanalları doluyor, sonra heybetli surlarınız tuzlu suyun ellerinde giderek erimeye başlıyor. Sizse elinizde küçük plastik kovanız, sahilden...
  5. Çalışmak ibadet midir?

Çalışmak ibadet midir?

Müminin çalışması ibadettir. Fakat imansızın çalışması ibadet olamaz. Ben namaz kılmam ama bak çalışıyorum, bu da ibadettir demek yanlıştır. Namaz kılmayanın da çalışması ibadet olmaz. Kimseye muhtaç olmamak için çalışmak çok kıymetlidir. Peygamber efendimiz, Hazret-i Muaz ile müsafeha edince buyurdu ki: - Ya Muaz, ellerin nasırlaşmış. - Evet ya Resulallah, kazma elimde toprakla meşgul oluyor...

Sayfayı Paylaş