gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

çalışmak ve başarı arasındaki ilişki

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

çalışmak ve başarmak Çalışmak ile başarı arasındaki fark
    Merhaba Melek'ler... Çalışmak ve başarmak... İnsan çalışmadan başaramaz değil mi ama bazen başarmak çalışmadan gelebiliyor :) Yanisi; her çelışan başaramayabiliyor :) Biz de bu yazımızda çalışmak ve başarmak arasında ki farkı konu alıyoruz. Buyrun arkadaşlarım;

Çalışmak; Bir şey oluşturmak ya da ortaya çıkarmak için emek harcamak. İşi ya da görevi olmak. İş üzerinde bulunmak. (Makine ya da aygıtlar için) İşe yarar durumda olmak ya da işlemekte bulunmak .Bir şeyi yapmak için gereken çarelere başvurmak, o şeyi gerçekleştirmek için kendini zorlamak, çaba harcamak Bir şeyi öğrenmek için emek vermektir.

Başarı ise; Bir işte elde edilen yararlı sonuç, muvaffakiyettir.

çalışmak ve başarı arasındaki ilişki konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Yaramazlık ve zeka arasındaki ilişki

Yaramazlık ve zeka arasındaki ilişki

işyerinde yaramazlık oyunu işyerinde yaramazlık okulda yapma oyunları evde oyunu evde oyunları Yaramaz çocuğun zekâ yönünden normal çocuktan farkı yoktur. Sadece aşırı hareketlilik sonucu, aile tarafından çocuklara nerede durulması gerektiği öğretilmediğinde ‘şımarıklık’ görülür. Çok hareketli çocukta ‘hiperaktivite bozukluğu’ denen sorun oluşabilir! ZEKİ DEĞİL ŞIMARIK OLURLAR Hareketli çocuk...
  2. Genetik ve Kanser Arasındaki İlişki

Genetik ve Kanser Arasındaki İlişki

İkinci sınıf kanser tipi de çoğalmayı durdurucu görevi yapan genlerdeki mutasyonlar, etkinlikleri az ya da çok değişmiş proteinlerin yapımına neden olur. Genlerdeki bozukluklar, genellikle gen kaybı biçiminde gerçekleşir. Bu durumda protein senaaai durma noktasına gelir. Bu durum da hücrenin komşu veya uzaktaki her bir hücre ile iletişiminin kesilmesi olarak değerlendirilebilir. DNA senaaai...
  3. kırmızı ve boğa arasındaki ilişki

kırmızı ve boğa arasındaki ilişki

Aslında kırmızı renk hiçbir boğayı kızdırmaz. Çünkü boğalar renk körüdür ve kırmızıyı diğer renklerden ayırt edemezler. Boğa güreşinde matador boğayı eline aldığı şapkasını şalını sallayarak kızdırır. Boğanın kırmızı şala saldırdığı inancı yanlıştır. İspanya'da boğaların kırmızı renge saldırdığı inancı, matadorların kırmızı başlık kullanmaları nedeni ile yaygınlaşmıştır. Halbuki başlıklarda...
  4. sigara ve stres arasındaki ilişki

sigara ve stres arasındaki ilişki

Sigara içen melekler bence içmeyi bırakın diyorum.Ben bir süre kullandım ama artık kullanmıyorum.Sigarayı bıraktığımdan beri kendimi daha zinde ve sağlıklı hissediyorum.Ama sterste oluyor ne yalan söyleyeyim:):) Sigarayı bırakanları vücudunda oluşan değişiklikler Sigara bağımlılığı ile başedemeyen kişilerin çoğu stres ile başedemedikleri için bırakamadıklarını söylemektedirler.Bırakıp da...
  5. Çalışmak ile başarı arasındaki fark

Çalışmak ile başarı arasındaki fark

Arkadaşalr Çalışmak ile başarı arasındaki fark nedir

Sayfayı Paylaş