gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

Çalışmıyorum Sağlık güvencem olsun diyenler buraya

Konu, 'Yeni Ssk Yasaları' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

sağlık güvencem yok sağlık güvencem var mı varmı saglık varmı nasıl olur Arkadaşlar bu çok önemli bir konu. Sizide bilgilendirmek istedim.
    Diyelimki herhangi bir işyerinden sigortalı değilseniz, sağlık güvencesine kavuşmak istiyorsunuz. Ozaman sizin iki alternatifiniz var.

--Birincisi, bulunduğunuz ildeki SGK müdürlüğüne başvurarak her ay en yüksek sağlık primi olan 166,32 TL ödemek.

--İkincisi ise eğer daha düşük sağlık primi ödemek istiyorsanız, bu kez bulunduğunuz ilçedeki kaymakamlığa başvuracaksınız ve gelir testi isteyeceksiniz. Yapılan gelir testinde aile içi kişi başı geliriniz;

· 231 TL'den az çıkarsa sağlık primi ödemeyeceksiniz (yeşil kartlı sayılacaksınız),

· Geliriniz 231 ila 693 TL arasında çıkarsa aylık 27,72 TL,

· 693 ila 1.386 TL arasında çıkarsa 166,32 TL sağlık primi ödeyeceksiniz.

Normalde bu gelir testinin yapılması görevi SGK'ya verilmiş durumda. Ancak uygulamaya dair hazırlıklar tamamlanıncaya kadar düşük sağlık primi ödemek isteyen vatandaşlara kaymakamlıklar hizmet verecek.

Bakın yani diyelim evdeki çalışanlardan biri asgari ücretli ise 693 tl limitine göre siz aylık 27,72 ödeyerek bu hakka sahip olabilrisiniz. Uzun süre işsiz olanlarda bundan faydalanabilir. Hiç değilse sağlık güvenceniz olsun.

2. Moss

Moss Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Bu bildiğimiz sağlık sigortası yani normal iş sigortasından ayrı değil mi ?:)
    Özel sağlık sigortası, sadece özel kurumlar ve hastanelerden mi alınıyor peki?

3. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Devletin sigortası canım bu. Çalışırken başka primlerde ödeniyor. Çalışmadığımız zaman sadece sağlık primini ödeyebiliriz.
    Özel hasteye gitmek için tabiki sevk olman lazım devlet hastanesinden.

Çalışmıyorum Sağlık güvencem olsun diyenler buraya konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sağlık olsun ....

Sağlık olsun ....

Boyle bir gunun sabahini iple cekiyorum. Acaba ben de bir gun gune boyle baslar miyim? Öyle sabah uyanır uyanmaz yataktan fırlama Yarım saat erkene kurulsun saatin Kedi gibi gerin, ohh ne güzel yine uyandım diye sevin.. Penceri aç, yağmur da olsa, fırtına da olsa nefes al derin derin Yüzüne su çarpma, adamakıllı yıka yüzünü serin serin Geceden hazır olsun, yarın ne giyeceğin...
  2. KIRMIZI olsun yeter diyenler

KIRMIZI olsun yeter diyenler

kırmızı mont kirmizi elbiseler kirmizi mont kırmızı tonları resimleri Hani bir söz vardır ya.Kırmızı olsun bir ton borcum olsun derler:DSiz de öyle diyenlerdenseniz bunları kaçırmayın derim:)Yeni yılda kırmızılara bürünün.Ortalığı ateş gibi yakın yıkın:):):)Buyrun meleklerim a' dan z'ye kırmızı..... Kırmızı mont ve kabanlar Kırmızı ve kırmızı tonlarında elbiseler... Kırmızı...
  3. Kürtaj oldum bebeğimi aldırmak zorunda kaldım diyenler buraya buyrun..

Kürtaj oldum bebeğimi aldırmak zorunda kaldım diyenler buraya buyrun..

hayatta bazen istenmedık durumlar yaşanabilir bunlardan biriside kürtajla bebeğini aldırmak gibi..kimi mecburiyetten kimi daha cok erken oldugundan hazır olmadıgından,kimisi yasaklı bir ilişkıden dolayı,yada bebeği olmasını çok istediği halde karnında öldüyse vs..vs...bu böle uzar gider...peki sizler neden kürtaj olmak zorunda kaldınız sizin sebebiniz neydi bizimle paylasmak isteyenler...
  4. Hamileyim Ama Kanamam Oldu Neden Oluyor Diyenler Buraya

Hamileyim Ama Kanamam Oldu Neden Oluyor Diyenler Buraya

gebelikte kanama nedenleri,gebelikte kanama lekelenme Burada sizlerle gebelik döneminde yasanan kanamalar hakkindaki bilgileri, sebeplerini ve nedenlerini sizinle paylaşmak istiyorum.Bir çok anne adayının başına gelmiştir belkide şuan gebe olupta kanamam neden oluyor diyen hamiş meleklerde vardır aramızda öleyse hemen konumuza bir göz atalım Gebeliğin ilk 30 haftasında %22'ye varan...
  5. Anne Olunca Anladım diyenler buraya

Anne Olunca Anladım diyenler buraya

anne olmak,anne olmak istiyorum, Sevgili Hamiş ve Bebeği olan melekler Anne olmak nasıl birşey nasıl bir duygu..Eminim ki güzel bir duygudur ama neler hissettiniz mesala ilk gebe olduğunuzu öğrendinizde,onun kalp atışını ilk duyduğunuzda,gebelik döneminizde ve bebeğinizi ilk kucağınıza aldığızda o duygu nasıl birşey bizimle paylaşırmısınız.Çünkü anne olmayı bekleyen yada Anne olmak isteyen...

Sayfayı Paylaş