gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Cam Duşakabinler Nasıl Temizlenmeli? İşte Önemli Tüyolar!

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Sevgili melekler, güzel ve şık bir banyoya sahip olmak, hem görüntü hem de hijyen açısından da biraz yorulmak anlamına geliyor. Cam duşakabinlerin temizlenmesinde öncelikle kireç ve sabun artıklarından kurtulmak gerekiyor. Bunun için öncelikle kireç sökücüyü sorunlu bölgeye sıkıyoruz. Biraz beklettikten sonra sünger yardımıyla kireç ve sabun artıklarının akıp gitmesini sağlıyoruz.

cam-duşakabin.jpg

Yukarıdaki işlemin ardından fayans temizliğine geçiyoruz. Banyo içerisini bol tazyikli su yardımı ile kireç sökücü maddemizinden arıtıyoruz. Temizleme işlemizden sonra fayanslarımızın arasındaki leke ve küflerden kurtulmak için fayans temizliyici maddemizi kullanıyoruz. Sert fırçamız sayesindede iyice fırçalıyoruz. Bu işlem sonunda banyomuzu yeniden bol su ile yıkıyoruz.

Armatör ve Duş Başlıkları Nasıl Temizlenmeli?

Duşakabınımızın içerisindeki armatör ve duş başlıklarımızın temizlenmesi için üzelerine yeteri miktarda armatör temizleyici maddemizi püskürtüyoruz. Muhakkak azda olsa bir bekleme ve ilacın iyice iç bölgelere yerleşmesi adına zaman veriniz. Bekleme işlemizden sonra Fiberli süngerimiz ile iyice övüyoruz.ovalama işlemizin ardından su yardımı ile duruluyoruz.

Hafif nemli olan duşakabin camlarımızı iç kısımni ve dış kısımını silme işlemize geçelim.Bu işlem için pamuklu bir cam silme bezinden faydalanız ve camlarda şu izi kalmasına gözen gösteriniz malum bu su damları bize leke olarak karşımıza gelecektir.

Son işlem olarak da mümkün olduğu kadarı ile pamuklu bez yardımı ile amatör ve duş başlıklarımızı kurulayın. Tabiki kurulama işlemizi fayanslarımız içinde uyguluyoruz.

Duşakabin temizliği kaç günde bir yapılmalıdır?

Bizim tavsiyem 15 günde bir bu işlemin uygulanmasıdır lakin bir ay içerisinde bir defa olmak üzerede duşakabin temizliğinizi yapabilirsiniz.

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Şu duşakabin temizliğinden bende muzdaripim vallahi... Malum sular oldukça kireçli tertemiz camlarım bir kişi bile banyo yaptığın da kireç doluyor ve bende sinir oluyorum püfff... Her markayı denedim diyebilirim çok içime sinmedi geçen gün karşı komşum organik bir kireç sökücüyü tavsiye etti ama marketlerde satılmıyor onu kullanıyorum şu an gayet memnun kaldım işinizi çok kolaylaştırıyor ama biterse ne yapacam bilmiyorum. Şu otellerde bulunan banyo temizliğinde kullanılan temizlik ürünlerini birine sordum. Sanırım metro gibi büyük marketlerde satılıyormuş. Bir sürü insan kalıyor otellerde ama banyolara girdiğinizde pırıl pırıl duşakabinler...Sanırım onlardanda denicem bu sefer:D:D

seda.akman ve TİTAN bunu beğendi.
  3. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Bence burada en önemli olan her girenin çıkışta temizlemesi sanırım :D:D

seda.akman bunu beğendi.
  4. seda.akman

seda.akman Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Canım benimde banyo temizliğimde ençok vaktimi alan yerlerden biri duşakabin :( çünkü çok kafama takıyorum gittiğim yerlerdede dikkat ediyorum hastalık gibi elimde olmadan oluyo :( birkaç ay önceydi eski komşumu ziyaret ettim duşakabini aynı senin anlattığın gibi bembeyaz tertemisdi. sordum cif tüm yüzeyler diye bir jel çıkarmış onu mutfaktada banyodada kullanıyomuş. bende dururmuyum hemen denemek istedim benim duşakabinde işe yararmı diye. Ve çok memnun kaldım, doğrudan kullanıyosun ve gerçekten çok etkili başka birşeye gerek kalmıyo

Cam Duşakabinler Nasıl Temizlenmeli? İşte Önemli Tüyolar! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bolero Seçimi Nasıl Olmalı ? İşte Tüyolar !

Bolero Seçimi Nasıl Olmalı ? İşte Tüyolar !

bolero modelleri bolero çeşitleri Sevgili melekler, bolero modelleri birkaç yıldır hayli moda. Özellikle serin bahar akşamlarında hayli kullanışlı olan ve dantelli yada ince kumaşlar kullanılarak yapılan modelleriyle şıklığınıza şıklık katan bolero modelleri nasıl seçilir, bolero tercihleri nasıl olmalıdır bu sayfamızda bilgiler vereceğiz sizlere.... Vücut şeklinize, giyim tarzınıza...
  2. Çekici Bir Makyaj Nasıl Yapılır İşte Tüyolar

Çekici Bir Makyaj Nasıl Yapılır İşte Tüyolar

Bu konu; çekici makyaj nasıl yapılır konusunda bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, belki bir davete gdeceksiniz ya da gönlünüzde ki kişiyle bir yemek yiyeceksiniz. Kimbilir belki bugün hayatınızın en önemli günü, bir evlilik teklifi alacaksınız. Bu özel günde de elbette ki sevdiğiniz inana en güzel şekilde görünmek belki de onun başını döndürmek isteyeceksiniz. İşte bunun için size...
  3. Rujunuzu Nasıl Seçeceksiniz? İşte Tüyolar..

Rujunuzu Nasıl Seçeceksiniz? İşte Tüyolar..

Bu konu; Rujunuzu Nasıl Seçeceksiniz? İşte Tüyolar hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kusursuz ve cilde uyumlu hoş bir renkle boyanmış muhteşem dudaklar son derece güzel görünür. Ancak ruj rengini seçmek ve vereceği etkiyi bilebilmek de çok önemlidir. Bakın Makyör Norman Pohl, dudak makyajında nelere dikkat etmemiz gerektiğini ve hangi rengin nasıl bir etki yarattığını...
  4. Eski Sevgili Nasıl Geri Gelir? İşte Tüyolar!

Eski Sevgili Nasıl Geri Gelir? İşte Tüyolar!

eski sevgili nasıl döner, eski sevgili nasıl geri gelir, eski sevgiliyi geri kazanma Sevgili melekler, bazen insan şu çenesini tutamaz ve en son söylenecek şey bir hışımla ilk anda çıkıverir. İşte o andan sonrası zor olur ve bazen geri dönülmez bir hal alır. Sevdiğinize ettiğiniz laflar da öyledir. Aslında bin düşünüp bir konuşmak lazım ama oldu ya küstünüz ve o gitti. Oysa onsuz...
  5. Duşakabinler Nasıl Temizlenmeli? İşte İpuçları!

Duşakabinler Nasıl Temizlenmeli? İşte İpuçları!

duşakabin temizleme, duşakabin nasıl temizlenir, duşakabin temizliği Sevgili melekler, ev temizliğinde en zorluk çekilen yerlerden biri duşakabinlerdir. Duşakabin rutin olarak temizlenmezse beyazlığını zaman içinde kaybeder ve bölgesel olarak çıkartması güç lekeler oluşur. Bunların olmaması için günde sadece 1 dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Sabah uyandığınızda yüzünüzü yıkadıktan...

Sayfayı Paylaş