gebe
  1. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113

Çamasir Makinasi Temizligi !!

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında karakuzu tarafından paylaşıldı.

Beyaz renkli 60° de yikanan camasirlarin birinde siyah noktalar gördüm! Bunu 2.kez görünce çamasir makinamin bakima, temizlige ihtiyaci oldugunu anladim. 250gr'lik kutuda bi deterjan satiliyo ve bu makinanin borularina kadar temizlenmesini sagliyo. Aldim fakat eve geldikten sonra aklima geldi!! Kimyasal içerikli olmayan birseyle makinami temizlemem mümkünmü acaba ?? :hıms:

2. *Lena*

*Lena* Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Ben herseferinde calgon kullanıyorum şimdiye kadar hiç sorun çıkmadı :)

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Bende daha hic calgonsuz calistirmadim. Benim bahsettigim deterjan o degil.ya hani bulasik makinasi nasil ayda 1 kez bosken bi deterjanla calistitiliyor onun makina icin olanindan bahsediyorum ben.

4. *Lena*

*Lena* Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    hımm :hıms: onu bilmiyorum işte :(

5. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    İlk olarak dış aparat olarak görebileceğimiz deterjan çekmecesinin temizliği yapılabilir. Deterjan artıklarının zamanla birikerek kir oluşturması ile kirlenen bu çekmeceler hafifçe yukarı ve dışarı doğru çekilerek çıkartılarak lavabo veya küvette temizlenebilir. Yine bu çekmece içindeki bir parça olan sifonun temizlenmesi de ihmal edilmemelidir. Bu sifonun tıkanması çamaşırların sağlıklı şekilde yıkanmasını etkileyebilir.
    Bir diğer parça olarak su giriş filtrelerinin temizliğinin yapılması önemlidir. Makinenin ihtiyaç duyduğu suyu temiz bir şekilde alabilmesi için görev yapan filtreler zaman içinde üzerinde ayırt ettiği malzemelerin birikmesi ile tıkanma yaşarlar. Bu kirler bir fırça ile temizlenebilir. Bu filtrelerin devamındaki hortumların da su kaçırma veya çatlama yapması gibi durumların kontrol edilmesi de çok önemli bir bakım işlemidir. Bu hortumlar gerekirse çıkartılarak daha rahat bir şekilde temizlenmeli ve boşaltılmalıdır.

Yıkama işlemlerinde ortaya çıkan yabancı maddelerin pompadan geçmesini engelleyen pompa filtreleri de aynı şekilde temizlenmelidir. Bu filtrenin tıkanması makine içerisindeki pis suyun atılamamasına ve çamaşırlarının kirli kalmalarına sebep olur. Olası bir durumda bu pis suların makineden taşarak dışarı çıkması eviniz için bir felaket anlamına gelebilir.

Makinenin dış malzemesinin temizlenmesi de hafifçe bir bez yardımıyla yapılabilir. Yine iç malzemelere gelecek olursak çamaşırların döndürüldüğü alan olan tamburun içinde unutulan metal malzemeler içeride pas oluşumuna sebep olabilir. Bu lekeler yumuşak bir bez yardımıyla temizlenebilir. Son olarak çamaşır makinelerinin en önemli sorunlarından olan kireç problemine karşı deterjan içerisine atılabilecek kireç çözücüler rezistansın iletim yapamaması ile birlikte fazla elektrik sarfiyatı yapmasını engelleyebilir.

karakuzu bunu beğendi.
  6. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Guzel bilgiler ama yok ya anlatamiyorummmmmmmmmm ben :S

7. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Ben gayet iyi anlıyorum ancak kimyasalsız sirke ile falan temizlenir diye bir bilgi yok kuzu..

8. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    Hmmmmmm. Nyse uzmanlar yakinda onada bisey uydururlar :hhh:

Çamasir Makinasi Temizligi !! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çamasir Degistirme

Çamasir Degistirme

Çamasir Degistirme Çogunlugunu lazlarin teskil ettigi komando bölügü 10 gündür ormanda, çamurda, aç susuz pislik içinde egitim yapmaktadir. 11.nci gün komutan çavus Dursun'u çagirdi "çavus,10 gündür bölük gayet iyi bir performans gösterdi bizde onlari ödüllendirelim, bugün çamasir degistirebilirler artik.." "Basüstüne Komitanum." Dursun çavus bir heves kosarak bölügü...
  2. avizelerinizin temizligi!

avizelerinizin temizligi!

Her türlü aydınlatma elemanının temizliği, malzemenin cinsine göre değişmekle birlikte, genellikle hiçbir metal aksama deterjan veya alkol içeren parlatıcı madde sürülmemesine dayanır. Bu tür maddeler, üzerindeki koruyucu vernik tabakasına zarar vererek, metal kısımların parlaklığını alırlar. En iyi temizleme yöntemi, hafif nemli ve temiz bir bezle silmektir. Ürün, silme işleminden...
  3. Agiz ve Dis Temizligi...

Agiz ve Dis Temizligi...

Çürük oluşumunu nasıl önleyebilirim? Florlu bir diş macunu ile dişler fırçalanmalıdır. Dişlerinizin ara yüzleri için diş ipi veya diğer ara yüz araçlarından faydalanınız. Dengeli beslenmeye dikkat edilmeli ve abur cubur yiyeceklere bir sınır konulmalıdır. Dişlerinizi çürüğe karşı daha dayanıklı hale getiren uygulamalardan "florlama" ve "fissür örtücüler" hakkında...
  4. Yol Makinası

Yol Makinası

Bakınız; Tesviye Makinası.
  5. Cilt temizligi icin öneriler

Cilt temizligi icin öneriler

cilt bakimi, temizlik, güzellik sirlari, kadinca, nemlendirme, ile ilgili tüm bilbileri burada bulabilirsiniz Cilt temizligi icin öneriler Temizleme; Rutin cilt bakımının ilk adımı temizlemedir. Cildinizi makyaj, yağ ve kirden arındırmak için her sabah ve her akşam mutlaka temizleyiniz. Cilt tipinize uygun bir temizleyici kullandığınızda cildinizin doğal nemini koruyabilirsiniz....

Sayfayı Paylaş