gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Çamaşır yıkamak tarih mi olacak?

Konu, 'Beyaz Eşyalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Güneşe tutulduğunda kendi kendine temizlenen kumaş üreten Hong Konglu bilim adamları sayesinde çamaşır yıkamak tarihe karışacak. "Nature" dergisinde yayımlanan habere göre, pamuklu kumaş üzerine tabaka halinde yerleştirilen titandioksit parçacıkları katalizör görevi yaparak, dokunun içindeki kirin sökülmesine yardımcı oluyor. Temizleme sürecini başlatmak için kumaşın yalnızca güneşe tutulması gerekiyor.

Hong Kong‘daki Politeknik Üniversitesi‘nde görevli Walid Daoud ve John Xin tarafından geliştirilen ve kumaşın üzerine tabaka halinde yerleştirilen titandioksit, UV ışınlarına maruz kaldığında elektron serbest bırakıyor.

Elektronlar havadaki oksijenle reaksiyona girince, serbest oksijen radikalleri oluşuyor. Bu radikaller de organik kire saldırıyor.

Piyasaya hemen çıkmayacak
    Bilim adamları, titandioksidin zamanla azalmadığı için kumaşın kendi kendini temizleme özelliğini yitirmeyeceğini kaydettiler.

Bilim adamları, böyle bir kumaşı piyasaya çıkarmak için daha çok sayıda deney yapmaları gerektiğini söylediler

2. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: Çamaşır yıkamak tarih mi olacak?
    hım ilginç valla piyasaya sürüldüğünde dener bakarız emeğine sağlık ece

3. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Çamaşır yıkamak tarih mi olacak?

çok ilginçmiş emeğinize sağlık adminim

4. nejlaeskisehir

nejlaeskisehir Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çamaşır yıkamak tarih mi olacak?

onlar ne derse desin biz yıkamadan köpürtmeden olmaz o iş temizlemez o kendini
    ıı

5. ebraryksl

ebraryksl Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet kesinlikle biz millet olarak çamaşır suyuna alışmışız bırakın nasıl yıkanmaz.:laugh:eek:ooh mis gibi kokusu yeter onun.ama bende iççamaşırları için farklı bi olay duymuştum.kağıt oranı pamuk oranından daha yüksek bi tür madde üretilmiş.kullan at tarzında.öğrenciler düşünülerek üretilmiş.bence mantıklı.:hmm:

Çamaşır yıkamak tarih mi olacak? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elektrik Kablosu Tarih Mi Olacak

Elektrik Kablosu Tarih Mi Olacak

Amerikalı bilim adamları, elektrik kablosu kullanmadan bir cihaza enerji iletmenin yöntemini buldu.Kablo kullanmadan cihaza elektrik iletildi. Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) yapılan araştırmada, elektrikli cihazlara kablo kullanmadan elektrik iletebilen bir sistem oluşturan bilim adamları, enerjikaynağından 2 metre uzaklıktaki 60 vatlık bir ampulü kablo olmaksızın aydınlatmayı...
  2. Çamaşır yıkamak

Çamaşır yıkamak

Günahlardan tövbe etmeye, iman güzelliğine, insanları rahatsız eden durumları ortadan kaldırmaya, şeref ve itibara, Yıkanan çamaşırı sermek veya kurutmak, insana sıkıntı veren şeylerden kurtulmaya, İnsanların gözü önüne iç çamaşırları sermek ayıplı bir iiş yapmaya ve aile sırlarını açığa vurmaya delalet eder.Rüyada çamasir yikadiginizi görmek, büyük bir üzüntü içinde oldugunuza ve bundan...
  3. Kanun emekli olacağım tarihi etkileyecek mi?

Kanun emekli olacağım tarihi etkileyecek mi?

emekli olacağım tarih emeklilik kanunu 2009 Halen sigortalı olarak çalışıyorum. Kanun emekli olacağım tarihi etkileyecek mi? Yeni düzenleme, Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce çalışmaya başlayan sigortalıların emekliliğe hak kazanma koşullarında herhangi bir değişiklik meydana getirmemekte, müktesep haklar korunmaktadır.
  4. Çamaşır Suyu Çamaşırlara Zarar Verir mi?

Çamaşır Suyu Çamaşırlara Zarar Verir mi?

çamaşır suyu, çamaşır suyunun zararları, çamaşır suyu zararlı mı Sevgili melekler, temizlik yaparken en sık kullandığımız temizlik malzemelerinden biri çamaşır suyudur. Hatta kimimiz çamaşır suyu kullanmadan yapılan temizliği temizlikten saymayız. Temizlikte her türlü dezenfekte işlemlerimizi çamaşır suyuyla yaparız, çamaşırlarımızda bile. Ancak gerek kıyafetlerimizi temizlerken, gerekse...
  5. Sperm iç çamaşırı geçer mi ?

Sperm iç çamaşırı geçer mi ?

Selam kız arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadım.İkimizinde üstünde sadece iç çamaşırları vardı.Ben iç çamaşırıma boşaldım.İç çamaşırının ıslandığını söyledi bunu günde 2 sefer yaşadık.İç çamaşırlarımız varken hamile kalır mı ? Yaşlarımız 18 lütfen ciddi cevaplar istiyorum.

Sayfayı Paylaş