gebe
  1. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

Çamur-Hara

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Dize geldim anladımki bu alem budur Yazamadım sevdiğime beş altı satır
    Neyse dedim ve duruldum tutuldum aşka
    Hem üzüldüm hemde üzdüm susaydım keşke

Duman oldu o halimden eser kalmadı
    Aşkım ziyanım gülüm baharım
    Meyhanelerde sakiler derman olmadı
    Çok istedim olsun diye sensiz olmadı

Bana yine gül yüzünle gel tek sözünle gel
    Gözüm yolda gönlüm sende kaldığı anda gel
    Yana yana yaz oldu kışım kor oldu düşüm
    Can yürekte yürek sende kaldığı anda gel

Geceleri gündüzlere katıp dururuken
    Sıkılmadan orda burda atıp dururken
    Uzun ince bu yollarda kayarken alem
    Ne hallelere düştük ulan durup dururken

Duman oldu o halimden eser kalmadı
    Aşkım ziyanım gülüm baharım
    Meyhanelerde sakiler derman olmadı
    Çok istedim olsun diye sensiz olmadı

Bana yine gül yüzünle gel tek sözünle gel
    Gözüm yolda gönlüm sende kaldığı anda gel
    Yana yana yaz oldu kışım kor oldu düşüm
    Can yürekte yürek sende kaldığı anda gel

Çamur-Hara konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çamur şifası

çamur şifası

sarayköy çamur çamur banyosu nerelerde var Reçetelere çamur banyosu yazılmalı Kadın hastalıklarından romatizmaya, ağrılardan psikolojik sorunlara kadar pek çok hastalığa şifa olarak gösterilen çamur, Prof. Dr. Zeki Karagülle'ye göre en etkili 'doğal' ilaçlardan biri.. İstanbul Tıp Fakültesi Hidroklimatoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeki Karagülle çamur terapileriyle ilgili GÜNAYDIN'ın...
  2. Çamur

Çamur

Din ve mala, işi toprakla ilgili olan kimse için kazanca, Çamur yemek mal biriktirmeye. Bulamaç çamurla evini sıvadığını görmek salih kul olmaya, Çamurla Kabe duvarını sıvamak hacca gitmeye, Peygamberimizin (s.a.v.) kabrini sıvadığını görmek O'nu ziyarettle birlikte haccetmeye, cami sıvamak islamiyete hizmetle şeref ve ecir kazanmaya, Sulu çamurda yürümek üzüntü ve kedere düşmeye, Sulu çamur...
  3. hara

hara

Bolluk, murat, kısmet ile ilgilidir.
  4. Sulu çamur

Sulu çamur

Bakınız; Çamur.Bir kisinin rüyada sulu bir çamurda yürümesi, o kimsenin düsecegi üzüntü ve kedere, erisecegi fitne ve mesakkate delalet eder. Bir kimse rüyada sulu bir çamurda yürüdügünü görse, o yer halki ve çamura giren kimse için, üzüntü, keder ve korkuya delalet eder. Keza bir kisinin sertçe yagan bir yagmurda yürüdügünü görmesi, o yagmurdan ona isabet eden miktarca üzüntü, keder ve...
  5. çamur Görmek

çamur Görmek

Hep kötüye yorumlanan rüyalardandır. Çamura girdiğini gören kişi mutlaka bir sıkıntıya düşer. Rüyada çamur bir ikazdır ve dikkatli olunması gereken olayların yaşanacağına ve halen bazı hatalı işlerin içinde olduğunuza yorumlanır. Bu çamur balçıksa sıkıntı artacaktır. Ancak çamurları temizleyen bir süre sonra sıkıntılarından kurtulacak demektir.

Sayfayı Paylaş