gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Can’ ımı yaktı masallar...

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

iç yakan şiirler [​IMG]
    Durup dinlediğim sessizliğindi önce...
    İncinmiş yanlarından tanımıştım seni.
    İç’im yanmıştı kapının arkasına çömelip ellerini başının arasına aldığında

Sözcüklerine bağladım tebessümü Yâr...
    Yürünesi yollar kapanası olduğunda kanadı yitik turnalar gördüm rüyamda...
    Sustu(n).... zayii oldum...
    Ellerimi cebime koydum hüzün bulaştı parmaklarıma...
    Poyrazın zulmune takıldı uçurtmalarım...

Yüreğime takıldı ayaklarım. Düş’tüm; dizleri kanadı kısa pantolonlu çocukluğumun...
    Cân’ ımı yaktı masallar...
    İltica ettiği ülkeden sınırdışı edilmiş olmanın hüznü ile açtım ellerimi Yıldızların Sahibine...
    Bir yaş düştü iç’ime...
    Ardından bir kelam dilime....

Düş’tüm kuyuların dibine... ama hiç düşmedim zifiri karanlık ümitsizliğe Yâr ...
    Haydarpaşa bile grilere büründü... ben düşmedim ümitsizliğe...
    Mavinin yankısı vardı yüreğimde...
    Malumun olsun Yâr... bir düş değdi çocuk yüreğime...
    Âşkı sobeliyorum iç’imde...
    Kafesini açtım bunca zaman korumaya çalıştığımın...
    "Git gayri... Ben senden geçtim" dedim.. "Git o Yârin ellerine..."
    Titredi küçük kuş...
    Çırpındı ... uçtu...
    Hicreti ellerine...
    Aç pencereni... Sokaklar ayaz...
    Güneş ısıtmaz avuçların kadar...

Mülteciyim...
    Aç ellerini Yâr...
    Aç ellerini...

Can’ ımı yaktı masallar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Masal

Masal

Çocuğa masal söylediğini görmek onu eğitmeye, görgü ve terbiyesiyle ilgiylenmeye, Büyüklere masal söylemek insanları kandırmaya yahut işi ciddiye almamaya delalet eder.Rüyada masal dinlemek , bazı hayallerin gerçekleşebileceğine işarettir. Masal dinlemek, bazı hayallerin gerçekleşebileceğine yorumlanır. Aslı olmayan haberdir.Rüyada masal dinlemek, bazi hayallerin gerçeklesebilecegine isarettir.
  2. Allah`ım Allah`ım İlahisi

Allah`ım Allah`ım İlahisi

allahım allahım ilahisi ilahisi güzel sözleri güzel sözleri Allah`ım Allah`ım İstemem denizleri istemem nehirleri İstemem altınları istemem incileri Beni sana dönder bana dinimi ver Bana Muhammedi göster cennetini ver O bana yeter O bana yeter Allah`ım Allah`ım Allah`ım Allah`ım İstemem okyunusu istemem deryaları İstemem malı mülkü istemem dünyaları Bana ilmin ver bana iman ver Bana Muhammedi...
  3. Canımı yaktı masallar

Canımı yaktı masallar

Durup dinlediğim sessizliğindi önce... İncinmiş yanlarından tanımıştım seni. İç’im yanmıştı kapının arkasına çömelip ellerini başının arasına aldığında Sözcüklerine bağladım tebessümü Yâr... Yürünesi yollar kapanası olduğunda kanadı yitik turnalar gördüm rüyamda... Sustu(n) zayii oldum... Ellerimi cebime koydum hüzün bulaştı parmaklarıma... Poyrazın zulmune takıldı uçurtmalarım......
  4. ...MaSaL...

...MaSaL...

Masal okumayı severdim küçükken büyüdüm masalların yalan, hayatın acı , dünyanın yavan olduğunu anladım...Bunları anlamamla kocadığımı farkettim :D Aşklarda masallarda yaşanır işte ben işte aşk (: Bir masal;seninle başlayan;sensiz biten... Uyutmuyor;uyuyamıyorum bu masalda; Başımı yaslayacağım dizin; Meğer ne devmişim; Senin...
  5. Bir Yusuf Masalı Dizisi Çok Yakında TRT1'de!

Bir Yusuf Masalı Dizisi Çok Yakında TRT1'de!

bir yusuf masalı, bir yusuf masalı dizisi, bir yusuf masalı dizi konusu Sevgili melekler, TRT1'de yeni bir dizi başlıyor. Başrollerinde usta oyuncu Tarık Ünlüoğlu, Nur Erkul, İnan Ulaş Torun ve Ahmet Saraçoğlu gibi isimlerin yer aldığı tarihi dizinin ismi Bir Yusuf Masalı olarak belirlendi. Dizinin tanıtımları önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

Sayfayı Paylaş