gebe
  1. Mirmiga

Mirmiga Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Can Dündar'dan Bayram için ...

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında Mirmiga tarafından paylaşıldı.

can dündar bayram zamanla anlıyor insan 3 4 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram
    [FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Zamanla anlıyor insan:[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]3-4 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Sızlamayan her organ, hele de burun direği bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bayramdır elden ayaktan düşmemek, zihinden önce bedeni kaybetmemek, kurda kuşa yem olmayıp...sevdiklerinle geçen her gün bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Küsken barışmak, ayrıyken kavuşmak, suskunken konuşmak bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bir kitabı bitirmek, [/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bir binayı bitirmek,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bir okulu bitirmek,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Kabuslu bir rüyayı,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Kodeste ağır cezayı bitirmek, bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Yoğun bakımda sancılı geceyi ya da kangren olmuş bir ilişkiyi bitirmek de öyle...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Vuslat da bayramdır öte yandan...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Endişe içinde beklediğinden mektup almak,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Telefonda anzısın sesini duymak,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Deli gibi burnunda tütenin boynuna sarılmak bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]En acıktığın anda duman tüten bir somunun köşesini bölmek, korktuğunda güvendiğine sarılabilmek, dara düştüğünde dost kapısını çalabilmek bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bir sürpriz paketinden çıkan hediye, tatlı bir şekerlemede üstüne serilen battaniye, saçlarını müşvik bir sevgiyle okşayan anne bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]“Ona güvenmiştim, yanılmamışım” sözü bayramdır...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Hiç aldatmamış, aldanmamış olmak bayram...[/FONT] [FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Yeni bir sözcük öğrenmek,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bir tünelin sonuna gelmek,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Müzmin bir işin kapısını çarpıp uzun bir yola çıkıvermek bayramdır.[/FONT]
    [FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Zorluklara tek başına göğüs gerebilmek, gereğinde haksızlığın üstüne yalın kılıç yürüyebilmek bayramdır....[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Yeni eve asılan basma perdeler, alın teriyle kazanılmış ilk rızkın konduğu çerçeveler, yüklü bir borcun son taksiti ödenirken sıkılan eller bayramdır...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Evde yalnızlığı noktalayan insan nefesi,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Akşam kapıda yavuklu busesi,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Sevdalı bir elin tende gezmesi,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Nice adağın ardından çınlayan çocuk sesi bayramdır...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Sonrasında gelen ilk diş bayramdır,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]İlk söz bayram, ilk adım,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]İlk yazı, ilk karne bayram...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Güne gülümseyerek başlamak bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]“İyi ki yanımdasın” bayram,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]“Her şeyi sana borçluyum” bayram,[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]“Hiç pişman değilim” bayram...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Evlatların mürüvvetini görebilmek, eve dolu bir torbayla gidebilmek, konu komşuyla yarenlik edebilmek, akşamları eskimeyen bir keyifle çay demleyebilmek bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Zamanı donduran eski fotoğraflara nedametsiz bakabilmek, altı çizilmiş eski kitapları aynı inançla okuyabilmek, yol arkadaşlarının yüzüne utanmadan bakabilmek bayramdır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Alnı açık yaşlanmak bayramdır; ulu bir çınar gibi ayakta ölebilmek bayram...[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bunların kadrini bilirseniz, kıymet bilmeyi öğrenirseniz her gününüz bayram olur.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Meraklanmayın, öyledir diye size deli demezler.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Deseler de böyle delilik[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Bayram artığı günlerdeki[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Nankör akıllılıktan evladır.[/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Her gününüz bayram olsun !![/FONT][FONT=Lucida Handwriting, Cursive]Can Dündar'dan alıntıdır...[/FONT]

Can Dündar'dan Bayram için ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Cengiz Kurtoğlu - Canımın İçi

Cengiz Kurtoğlu - Canımın İçi

Seni öyle özledim ki gözlerimde tütüyorsun Dünyalara değişemem bana huzur veriyorsun Canımın içi canımın içi bebek yüzlü sevgilim Canımın içi canımın içi tatlı sözlü sevgilim Seni asla üzemem ki kötü bir söz diyemem ki Sana esir olmuşum ben başkasını sevemem ki Canımın içi canımın içi bebek yüzlü sevgilim Canımın içi canımın içi tatlı sözlü sevgilim
  2. :::canımın içine:::

:::canımın içine:::

canımın içine mektup canımın içine canima mektup canıma mektuplar canıma Öyle içimdesin ki. Yanağımda dolaşan rüzgardan daha gerçek dokunuşların. Küçük, ürkek, kesik dokunuşlarınla, belki de her zamankinden daha yanımdasın. Yani öylesine, o kadar bensin ki. Ah nasıl anlatsam. Boşuna bu çabalarım, doğru kelimeleri aramalarım. Ne kitaplar yazıyor, ne de sözlüklerde karşılığı var....
  3. Kurban Bayramı İçin Mesajlar

Kurban Bayramı İçin Mesajlar

Eğer küs olduklarınız varsa bu bayramda barışmalısınız çünkü bayramlar insanlar arasındaki sevgiyi saygıyı kuvvetlendirir diye düşünüyorum ben...Bayramlarda büyüklerinizi ziyaret etmelisiniz eğer edemiyorsanız en azından bir mesajla güzel sözle gönüllerini alabilirsiniz... İşte bayram için en güzel bayram mesajları :tik: ♥ Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının...
  4. Can Dündar'ın İranlı eski sevgilisi konuştu

Can Dündar'ın İranlı eski sevgilisi konuştu

can dündar, eski sevgilisi, sevgilisi, iranlı sevgilisi, taies farzan, Can Dündar'ın İranlı eski sevgilisi Taies Farzan isyan etti Melek'ler. İşte o haber! İmajım kötü diye teklif gelmiyor. Gazeteci Can Dündar’la yaşadığı kaçamakla tüm dikkatleri üzerine çeken İranlı oyuncu Taies Farzan, Sabah'a konuştu: O olay bana çok şey kaybettirdi. İnsanlar, “Projemizde seni oynatacaktık ama imajın...
  5. CAn Dündar'dan aşk ve sevgi sözleri var mı forumda

CAn Dündar'dan aşk ve sevgi sözleri var mı forumda

Kızlar tam bir Can Dündar hayranıyım ve Can Dündar'ın söylediği aşk ve sevgi sözlerini arıyorum, varmıdır forumunuzda ?

Sayfayı Paylaş