gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Can Muhammed(s.a.v)

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

İstemem ben inci gÜher, GönÜl gözÜm seni ister, Söyleyelim hep beraber,
    Muhammedim, can Muhammed.

SÜnnetinden aldık ilham,
    Uzak dÜştÜ bize haram,
    Getirelim salat, selam,

Rahmet oldun alemlere,
    Nurun doldu gönÜllÜre,
    Rehber oldun alimlere,

Kevser sana oldu şarab,
    Senden uzak kullar harab,
    Bizi yoldaş eyle ya Rab,

Dermani'yim yok imkanım,
    Cennet olsun tek mekanım,
    Kalbimdeki hep yakanım

2. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Can Muhammed(s.a.v)
    emeğine sağlık

Can Muhammed(s.a.v) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hz. Muhammed(s.a.v)'nin HAYATI

Hz. Muhammed(s.a.v)'nin HAYATI

hz muhammed e yapılan işkenceler hz muhammed e peygamberliğin gelişi hzmuhammede peygamberliğin gelişi muhammedin bebekliği Hz. Muhammed Hicret’ten 52 yıl önce (Milâdi 570), Rebiülevvel ayının 17. gününde Mekke şehrinde dünyaya gelmişlerdir. Babası, Hz. Abdullah daha Hz. Muhammed dünyaya gelmeden, 25 yaşlarında vefât etmiştir. Annesi, Hz. Âmine’yi ise 6 yaşında iken kaybetmiştir. Küçük...
  2. Hz. Muhammed (s.a.v.)

Hz. Muhammed (s.a.v.)

HZ IBRAHIM VE SONRASI Yaratilis kitabi (Tekvin) bize Ibrahim'in çocugu olmadigini, çocuk sahibi olmaktan ümit kestigini ve Allah'in çadirindaki Ibrahim'e söyle seslendigini söyler: "Simdi göklere bak ve sayabilirsen gökteki yildizlari say." Ibrahim gözlerini yildizlara çevirdi ve söyle bir ses duydu: "Senin soyun da ayni sekilde çogalacak." Hanimi Sare 76, Ibrahim ise 85...
  3. Can Muhammed İlahisi

Can Muhammed İlahisi

muhammed dünyaya geldi ilahisi muhammed dünyaya geldi ilahi sözleri can ilahisi sözleri canım ahmet can muhammet melekler tebliğe indi dinle muhammed dünyaya geldi melekler tebliğe indi cehennem ateşi söndü canım ahmed can muhammed muhammedin kaşlarına döktüğü göz yaşlarına kurban olam yollarına canım ahmed can muhammed muhammedin gözlerine baldan tatlı sözlerine kurban olam izlerine canım...
  4. MUHAMMED (S.A.V) Efendimiz İçin

MUHAMMED (S.A.V) Efendimiz İçin

dini gül resmi hz muhammed gül hz muhammed resimleri peygamber evet melekler MUHAMMED (S.A.V) Efendimiz İçin gül ekleyelim ALLAHUMME SALLI ALA SEYYIDINA MUHAMMEDIN VE ALA ALI SEYYIDINA MUHAMMED Müslümanlar gül kokusunun peygamberlerinin kokusundan geldiğini kabul ederler ve peygamberleriyle yoğun sevgi bağı olan kişilerin dahi gül koktuğuna inanırlar. İslam sanatında gül çoğunlukla...
  5. Hz. Muhammed (S.A.V) nasıl öldü

Hz. Muhammed (S.A.V) nasıl öldü

Kızlar bana lütfen Hazreti Muhammed efendimizin ölümünden bir kaç gün önce yaşananları ve nasıl öldüğü hususunda kaynak kitaplardan bakılarak bilgi vermeniz mümkün mü ? Ama doğru olacak halis kipatlardan alınan bilgiler olursa dahada iyi olur çok çok teşekkür ediyorum herkese. Rabbim cümlenizden rağzı olsun kızlar.

Sayfayı Paylaş