gebe
  1. leylak

leylak Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Can tatlıdır...

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında leylak tarafından paylaşıldı.

Yıllarca çalışmanın iki büklüm ettiği bir ihtiyar adam,Ormanda çalı çırpı topluyordu.Topladıklarını bir araya getirdi,bağladı,zor zahmet sırtlanarak kulübesine doğru yola çıktı.Yolda uzun yıllar boyunca ne kadar çok çalıştığını düşündü ve kendi kendisine acımaya başladı.Birdenbire,artık bu yüke daha fazla dayanamayacağını gösteren bir tavırla sırtındaki çalı çırpı yükünü yere fırlattı ve kendi kendine söylendi: ‘Eğer hayat bu ise,artık tahammülüm kalmadı. Ölüm Meleği bir an önce gelsin ve benim canımı alsın daha iyi..’
    Ölmenin yaşamaktan daha iyi olduğunu söyleyen ihtiyar adam daha sözlerini tamamlamamıştı ki,Ölüm Meleği karşısına çıktı ve ona:
    Beni çağırdığınızı duydum.Bir isteğiniz mi var? Dedi
    İhtiyar adam hemen kendini toparlayarak cevap verdi:
    ‘Lütfen efendim ,şu çalı çırpı demetini sırtıma yüklemede yardım eder misiniz?

Can tatlıdır... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TatlılaR

TatlılaR

FIRINDA SÜTLAÇ Malzemeler: 1 lt süt 1 çay bardağı pirinç unu veya nişasta 250 gr tozşeker 100 gr pirinç Bir miktar su 1 yumurta sarısıYapılışı: Pirinçleri ayıklayıp yıkayın ve tencereye alın. Pirinçleri 4 parmak geçecek şekilde su ilave edip karıştırmadan kaynatın. Pirinçler suyunu çektikten sonra tencereyi ateşten alın ve pirinçleri süzün. Sütü ve pirinçleri tekrar tencereye ilave...
  2. Tatlılar

Tatlılar

Her çeşit tatlı güzel geçime, sevinç ve mutluluğa, cimrilikten kurtulup cömertlik sıfatını kazanmaya, ilim ve iman lezzetine, günahkar için dünyanın geçici ve aldatıcı hazlarına, hastalıktan şifaya, mahkumun kurtulmasına, yolcunun dönmesine, tövbe ve isttiğfara, güzel ve etkili söze, insana dünyayı zehir eden her türlü durum ve olayın zıddı olan şeylere, Tatlıcı görmek nikaha, insanlara iyilik...
  3. Tatlı

Tatlı

Kısmettir.Rüyada her hangi bir tatliyi görmek, dinde ihlasa, üzüntü ve kederden kur-tulmaya, yolculuktan dönmeye, hastaliktan sifa bulmaya, bekarin evlenmesl-ne, ilim ve tövbe etmeye isarettir. Rüyada tatli yemek sifaya isarettir.
  4. peruklu bebişler canlarım çok tatlılar

peruklu bebişler canlarım çok tatlılar

:melek::melek::melek::melek::melek::melek:
  5. Can

Can

"Can" şu andaki ya da gelecekteki yeteneği ya da kapasiteyi; izin ya da olabilirliği ifade etmek için kullanılır. Negatif şekli "can’t", "can not", ya da "cannot" olarak yazılabilir ve eğer bir izin için kullanılmış ise reddetmek yani ‘ hayır ‘ anlamına gelir. Şimdi CAN ile ilgili örneklerimizi görelim: 1- for ability (Yetenek, muktedir olma,...

Sayfayı Paylaş