gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çanakkale Türküsünün Hikayesi Nedir

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Çanakkale Türküsünün Hikayesi Nedir lütfen biliyorsanız Çanakkale Türküsünün Hikayesini yazın kızlar bekliyorum.

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çanakkale Türküsünün Hikayesi Nedir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çanakkale Türküsünün Destanı

Çanakkale Türküsünün Destanı

Çanakkale Türküsünün Destanı hakkında bildiklerinizi yazar mısınız tabi biliyorsanız :D
  2. Çanakkale Türküsünün gerçek Hikayesi

Çanakkale Türküsünün gerçek Hikayesi

Çanakkale Türküsünün gerçek Hikayesi Çanakkale Türküsü Hikayesi Nedir Merhaba Sevgili Melek'ler ve Çanakkale türküsünün hikayesini merak eden siz sevgili misafirler, bu yazımızda Çanakkale Türküsü hikayesini konu alıyoruz. Çanakkale Türküsünün hikayesi Emrullah Nutku’nun “Çanakkale Şanlı Tarihine bir Bakış” adlı eserinde yer alan bir mektupdan yola çıkılarak yazıldığı söymedir.Mektupu...
  3. Çanakkale Türküsünün sözleri

Çanakkale Türküsünün sözleri

Çanakkale Türküsünün sözleri lazım bana şimdiden tşk ederim
  4. Çanakkale Türküsünün Hikayesi

Çanakkale Türküsünün Hikayesi

Çanakkale türküsünün hikayesi bir mektuptan kaynak almaktadır. Bu mektuptan Emrullah Nutku’nun “Çanakkale Şanlı Tarihine Bir Bakış” adlı kitabında bahsedilmektedir. Mektubun sahibi, kitabın yazarı Emrullah Nutku’nun kardeşi Seyfullah’tır. 1903 yılında doğan Seyfullah savaştan önceki dönemde Çanakkale Sultanisi adı verilen o dönemin lisesinde 1. sınıf öğrencisidir. Seyfullah’ın mektubu...
  5. Çanakkale Türküsünün Sözleri

Çanakkale Türküsünün Sözleri

Çanakkale İçinde Çanakkale İçinde Aynalı Çarsı, Ana Ben Gidiyom Düşmana Karsı. Of Gençliğim Eyvah. Çanakkale İçinde Bir Uzun Selvi, Kimimiz Nişanlı Kimimiz Evli. Of Gençliğim Eyvah. Çanakkale Üstünü Duman Bürüdü, On Üçüncü Fırka Yürüdü. Of Gençliğim Eyvah. Çanakkale İçinde Bir Dolu Testi, Analar Babalar Mektubu Kesti. Of Gençliğim Eyvah.

Sayfayı Paylaş