gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çanakkale zaferiyle ilgili kısa kısa yazılar var mı sitenizde ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Ödevim var ve acilen çanakkale zaferi hakkıonda kısa yazı lazım, bana yazabileceğiniz birşeyler var mı, lütfen çok makbule geçecek :)

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Sayın misafirimiz, Aşağıda ki metin umarız işinizi görecektir.

Yıl 1915. İngiltere'nin başını çektiği İtilaf kuvvetleri, Çanakkale Boğazı’nı geçerek İstanbul’u işgal etmek, Rusya’ya Yardım sağlamak ve savaşı kısa yoldan bitirmek amacıyla harekete geçerler. 18 Mart 1915’teki deniz Harekâtında hüsrana uğrayan İtilaf Devletleri bu kez 25 Nisan günü Gelibolu Yarımadası’na asker çıkarırlar ve böylece Çanakkale Savaşlarının sekiz buçuk ay sürecek kara muharebeleri başlamış olur. Savaşlar, hem denizde hem de karada devam eder. Bu arada Nusret Mayın Gemisi’nin gece döktüğü 26 mayın, İtilaf donanmasının bir bölümünün sonu olmuştur.

Çanakkale Savaşlarının en kahramanca sayfalarını süngü savaşı ve cepheden hücum oluşturur. Gerek ordumuzun 19 Mayıs 1915 tarihinde Anzak Cephesi’ni yarmak için başlattığı gece saldırısı gerekse Avusturyalıların. Boyun mevkiini ele geçirmek için 7 Ağustos 1915 tarihinde yaptıkları karşı saldırı, savaşların en fazla can kaybına sebep olan olaylardır. Tarihin belki de en kanlı, en dramatik ve Türk kahramanlık destanlarıyla dolu bu savaşları, İngiliz, Avusturyalı, Yeni Zelandalı ve Fransız Birliklerin amaçlarına ulaşamayıp geri çekilmeleriyle son bulur.

Çanakkale Savaşlarının Önemi

Bu savaşlar hem Türklerin gücünü ve kahramanlığı dünyaya bir kez daha gösterirken Mustafa Kemal’in de Askeri başarısıyla ve iyi bir önder olarak ön plana çıkmasına olanak sağlamıştır.

Çanakkale zaferiyle ilgili kısa kısa yazılar var mı sitenizde ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ::kısa kısa komık yazılar:

::kısa kısa komık yazılar:

komik yazılar kısa kısa komik yazılar yazilar kisa kisa yazilar bir telefoncuya giren çocuk nakia 3310'ları incelemektedir. gülen bir yüzle onu izleyen kasiyere döner ve sorar: -abi bunun şarjı bi hafta gider mi? -sırtında bi aküyle dolaşırsan gider ----------------------------------------------------------- bir toplantıda bir genç mehmet akif'i küçük düşürmek için sorar; -affedersiniz,...
  2. 23 Nisanla İlgili Kısa Yazılar

23 Nisanla İlgili Kısa Yazılar

23 Nisanla İlgili Kısa Yazılar lazım bana lütfen yardımcı olun, şimdiden teşekkür ediyorum.
  3. Kısa Cehennemle İlgili Yazılar Cehennem Sözleri

Kısa Cehennemle İlgili Yazılar Cehennem Sözleri

Cehennemle İlgili Sözler Kısa, Cehennemle İlgili Yazılar, Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda Cehennem ile ilgili söylenmiş oaln güzel sözleri sizlerle paylaşıyor ve bizden Cehennemle ilgili sözler rica eden tüm misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Ebu Saidi'l-Hudri radıyallahu anh anlatıyor ; Resûlullah aleyhissalâtu vesselâm buyurdular ki, Cehennemi kuşatan surun dört (...
  4. 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi istiyorum ben

30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi istiyorum ben

merhaba arkadaşlar bana acil olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi veri misiniz lütfen çok sevinirim
  5. Kısa kısa 10 Kasım şiirleri lazım bana var mı sitenizde ?

Kısa kısa 10 Kasım şiirleri lazım bana var mı sitenizde ?

Bana kısa kısa 10 Kasım şiirleri lazım. Elimde birkaç tane var ama çeşit istiyorum. Sağolun şimdiden.

Sayfayı Paylaş