gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Canan Tan - Eroinle Dans (Alevden Küle) Kitap Tanıtımı

Konu, 'Kitap Kurdu' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

eroinle dans canan tan canan tan eroinle dans

Sevgili melekleri usta romancılarımızdan Canan Tan 'ın kaleme aldığı Eroinle Dans (Alevden Küle) bu sayfamızda tanmıtacağımız kitabın adı. Kitabın özetine de yer vereceğimiz canan tan eroinle dans kitabı için yapılan yorumları da sayfamızın sonunda bulabilirsiniz..

"Eroinle Dans", yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
    Uyuşturucu için, aile düzeni bozuk gençlerin sığınağıdır, diye yaygın bir kanı vardır toplumumuzda. Ne büyük bir yanılgı!

Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor.

Romanımızın iki kahramanı var: Eylül ve Dünya.
    Dünya, parçalanmış bir ailenin dışlanmış bireyi. Eylül ise ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok.

İkisinin, uyuşturucu ortak paydasında buluşması, alevin küle dönüştüğü noktaya el ele yürümeleri düşünülemez bile.
    Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bile bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Romanımızda olduğu gibi...

Okuyucu Yorumları:

"Bugüne kadar okuduğum en etkileyici eroin kitabıydı. İleride bir çocuğum olur da, 'Bana bir kitap önerebilir misin?' diye sorarsa,'Al evladım oku!' diyebileceğim ilk kitabı sayenizde edinmiş oldum."

Gözde Bursalıoğlu / Öğrenci

" Seçtiğiniz konu için aklınıza, akıcı ve sade dilinize; İstanbul'u, İzmir'i bazen bir rehber, bazen bir gurme gibi yazan kaleminize, gençleri (ortamları, aileleri,zaafları,çıkmazları,seçicilikleri,açmazla r,güvenleri..) uyuşturucu ve uyarıcı safsatalarıyla değil; gerçek ve abartısız haliyle anlatan yüreğinize sağlık. Umarım herkese ulaşır bu kitap. Çünkü; yadsınamayacak kadar gerçek!..."

Arzu Encan / Bankacı

"... Seninle ortak tanıdıklarımız var. En önemlisi de eroin. Tam 4 yıl 3 ay 16 gün önce terk ettiğim sevgilim... Ve ortak bir hedefimiz varmış. Edebiyatı eroinle tanıştırmak! Yıllarca hayalini kurduğum bir şeydi bu. Yazmak, eroini yazmak. Unutulmuş insanları, yitirdiklerini yazmak! Ama sadece eroini değil, onca kitapta eksik olan sevgiyi de yazmak istemiştim. Tıpkı senin gibi. Eroini anlatan herkes sevgi eksikliğinde, yapayalnız, terk edilmiş insanlardı, Dünya gibi. Ama hiç kimse Eylül'ü anlatmıyordu. Hiç kimse mutluluğa doymuş insanın da eroine dokunabileceğini bilmiyordu sanki. Oysa bilen birileri varmış... O kadar güzel belirtmişsin ki bu gerçeği. Sana yürekten teşekkür ediyorum. Benim yapamadığımı yapıp bana cesaret verdiğin için..."

Yaşamın içinden gerçek bir Eylül

Canan Tan - Eroinle Dans (Alevden Küle) Kitap Tanıtımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kültür Bakanlığı Uluslararası Kitap Fuarlarında

Kültür Bakanlığı Uluslararası Kitap Fuarlarında

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15. Pekin Uluslararası Kitap Fuarı ile 21. Moskova Uluslararası Kitap Fuarına Katılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı 15. Pekin Uluslararası Kitap Fuarı ile 21. Moskova Uluslararası Kitap Fuarına katılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Pekin Uluslararası Kitap Fuarı 2008 Pekin Yaz Olimpiyat Oyunları...
  2. İzmir Tan Sağtürk Bale ve Dans Merkezi

İzmir Tan Sağtürk Bale ve Dans Merkezi

izmirde bale kursları tan sağtürk dans okulu izmir izmirdeki dans kursları tan sağtürk bale okulu izmir ve merkezi Açıklama : Tan Sağtürk Bale Ve Dans Merkezi İzmir Posta Adresi : 1813. Sokak 26c Bostanlı, Karşıyaka Şehir : İzmir Telefon : 0 232 336 0946 Faks : - Web Adresi : - Firma Anahtar Kelimeleri : Dans, Dans Kursu, Salon Dansları
  3. Piraye (Canan Tan) Özeti,Konusu,Karakterleri ve Okur Yorumları

Piraye (Canan Tan) Özeti,Konusu,Karakterleri ve Okur Yorumları

piraye kitap özeti canan tan piraye özeti özet canan tan karakterleri kitap Kızıl saçlıymış Piraye. Kendimi, keşke ben de kızıl saçlı olsaydım, diye hayıflanırken yakaladım kaç kez... Okudukça, dizelerin arasına dalıp kendimden geçtikçe, tehlikeli bir biçimde özdeşleşiyordum Piraye'yle. Tiyatro sahnemde, bundan sonraki rolüm belliydi artık. Nâzım Hikmet'in Piraye'si rolünü...
  4. Thais Kitabı Yazarı Tanıtımı

Thais Kitabı Yazarı Tanıtımı

Thais Kitabının Yazarı Thais Kitabını Kim Yazdı Sevgili melekler, bu yazımızda Thais kitabı ve yazarı Fransız Anatole France hakkında sizleri kısaca bilgilendireceğiz.. Thais Kitabının Yazarı Anatole France'dir. Anatole France Fransız yazar. Klasik geleneğin önde gelen temsilcileri arasında kabul edilir. Edebiyatın her türünde eserler veren yazar, 1921 yılında edebiyat dalında Nobel...
  5. Canan Tan Hayatı Hakkında Bilgiler Biyografisi

Canan Tan Hayatı Hakkında Bilgiler Biyografisi

canan tan hayatı canan tan kimdir canan tan biyografisi Sevgili melekler, edebiyat dünyamızın ünlü isimlerinden, Eroinle Dans, Piraye ve Yüreğim Seni Çok Sevdi gibi tanınmış pek çok romanı bulunan Canan Tan Hayatı hakkında bilgiler vermek istiyoruz sizlere...:) Canan Tan Ankara'da doğdu. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunudur. Kendisi değişik edebiyat türlerindeki...

Sayfayı Paylaş