gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Candan Sabuncu kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

candan sabuncu kimdir, hayatı, biyografi, kısaca hayatıi hakkında bilgiler, filmleri

Tiyatro ve sinema sektöründe başarılı bir isim Candan Sabuncu hakkında merak ettiğiniz her şey burada Melek'ler!'

Candan Sabuncu, gerçek adı; Sevil Candan, (d. 25 Ocak 1944, Ödemiş), Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Biyografi

Yeşilçamda Candan Keresteci takma adıyla bilinen Candan Sabuncu, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi mezunudur. Uzun yıllar boyunca kadrosunda olduğu Şehir Tiyatroları'nda birçok oyunda yer alarak başrol oynayan sanatçı, tiyatronun yanısıra sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır.

Ödülleri

6. Afife Tiyatro Ödülleri, 2002, Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu

Oynadığı Bazı Tiyatro Oyunları

Ceza Kanunu
    Kafkas Tebeşir Dairesi
    Şvayk İkinci Dünya Savaşında
    Aile Şerefi
    Kanlı Düğün
    Kadınlar da Savaşı Yitirdi
    Bahar Noktası
    Bir Ata Krallığım
    Antonius İle Cleopatra
    Sarı Naciye
    Hisse-i Şayia

Oynadığı Bazı Sinema Filleri

Kabadayı - 2007
    Tersine Dünya
    Aşk Fillerinin Unutulmaz Yönetmeni-1990
    Boynu Bükük Küheylan
    Arabesk-1988
    Kupa Kızı-1986
    Çıplak Vatandaş-1985
    Bekleyiş
    Bitmeyen Yol
    Sevinç Göz Yaşları
    Ve Allah Gençleri Yarattı
    Beş Şeker Kız
    Satılık Kızlar - 1964
    Kırk Küçük Anne - 1964
    Cilalı İbo Kadın Avcısı - 1964
    Üç Öfkeli Genç - 1963
    Tosun İle Yosun - 1963
    Köroğlu-Dağlar Kralı - 1963
    Adanalı Tayfur - 1963
    Yaralı Aslan - 1963
    Perişan - 1963
    Cilalı İbo Kızlar Pansiyonunda - 1963
    Erkek Fatma Evleniyor - 1963
    Barut Fıçısı - 1963
    Neşemizi Bulalım - 1962
    Ne Şeker Şey - 1962
    Dostluklar Yaşadıkça - 1960

Oynadığı Bazı Dizi Filmler

Mars Kapıdan Baktırır
    Kasabanın İncisi
    Sevdim Seni Bir Kere
    Baba
    Gözlerinde Son Gece

Candan Sabuncu kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. candan erçetin-ben kimim

candan erçetin-ben kimim

Ben Kimim? Az mıyım çok muyum? Var mıyım yok muyum? Ben neyim? Masal mıyım gerçek miyim? Kaç mıyım göç müyüm? Hiç miyim suç muyum? Ben kimim? İbret miyim cinnet miyim? Hiçlikler içinde kanayan yürek Yokluklar içinde savaşan beden Boşluklar içinde karışan zihin Güçlükler içinde değil miyim? Yoksa� Yoksa� Her ihanete akıl erdiren Her cehalete kılıf uyduran, Her esarete fiyat biçtiren Sen değil...
  2. Candan Erçetin Kimdir?

Candan Erçetin Kimdir?

candan erçetin, kimdir, hayatı, biyografisi, başarıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Türk pop müziğinin güçlü sesi Candan Erçetin'in hayatıyla ilgili ayrıntılar şöyle; Doğum Yeri : Kırklareli Doğum Tarihi : 1963 Kişisel Bilgiler : Candan Erçetin, İlk ve orta okulları Kırklareli’de okuduktan sonra Galatasaray Lisesi´ne girdi. Mezuniyetin ardından, Klasik...
  3. Candan Erçetin Kimdir, Resimleri

Candan Erçetin Kimdir, Resimleri

Candan Erçetin Kimdir, Resimleri var mı acaba lütfen var diyin çünkü çok beğeniyorum ben bu kadını
  4. İşte Benim Stilim Nihal Candan Kimdir ?

İşte Benim Stilim Nihal Candan Kimdir ?

Gülnihal Candan, 1995 yılında Mersin’de doğmuştur. İstanbul Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde öğrenimini sürdürmektedir. Hal hal bileklik takmayı çok seven Gülnihal Candan, 16 Ekim 2014 tarihinde “Bu Tarz Benim” yarışmasına misafir olarak katılıp jüriden 3 yıldız alarak yarışmaya katılmaya hak kazandı. Gülnihal Candan, 30 Kasım 2014 tarihinde başlayan ikinci sezon “Bu Tarz Benim”...
  5. İşte Benim Stilim Bahar Candan İnstagram Resimleri

İşte Benim Stilim Bahar Candan İnstagram Resimleri

Tv8 ekranlarının sevilen yarışma programı "işte benim stilim" de öne çıkan isimlerden biri olan Bahar Candan, gerek bir instagram fenomeni diyebilirim. Daha önce ki yarışmayı izleyenlerin çok yakından tanıdığı Nihal Candan'ın kızkardeşi olan Bahar Candan, kısa sürede ablası kadar ünlü olmayı başardı. Ağzını yayarak bebek gibi konuşmasından dolayı jüriden de oldukça eleştiri alan...

Sayfayı Paylaş