gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Canım Babam dizisi Kerem Altay (Mehmet Aslantuğ) Kimdir?

Konu, 'Reytingli Diziler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

mehmet aslantug biyografi canım babam, dizisi, kerem altay, mehmet aslantuğ, kimdir, hayatı, filmleri hakkında bilgiler

Canım Babam adlı yepyeni bir diziyle ekranlara gelecek olan başarılı oyuncu Mehmet Aslantuğ'u yakından tanıyalım arkadaşlar...

Mehmet Aslantuğ, 25 Eylül 1961 yılında Samsun’da Dünya’ya geldi. Ailesi çiftçiydi ve Kafkasya göçmeniyidi. 5 kardeşin en küçüğü olan Aslantuğ, 4 yaşında babasını kalp krizi sonucu kaybetti. Liseyi Samsun’da tamamladıktan sonra, oyunuculuğa üniversitede adım attı. Oyunculuğu o kadar çok sevmişti ki eğitimini sürdürdüğü İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nü oyunculuk sevdası nedeniyle bıraktı ve profösyönel olarak oyunculuk hayatına atıldı.
    80′li yıllarda TRT‘de oynadığı diziler ile popüler olmaya başladı. Özellikle 1987 yılında, Türkiyenin ilk polisiye dizilerinden olan “İz Peşinde” dizisi ile Osman Yağmurdereli ile iyi bir ikili oluşturuyorlardı. 90′lı yıllara gelindiğinde sinema filmlerine ağırlık verdi. 92, 93 ve 94 yıllarında Antalya Altın Portakal En iyi Erkek Oyunucu ödülünü üst üste alarak, başarısını peçinledi ve en iyi aktörler arasında gösterildi. 1993 yılında Detay Film‘i kurarak yapımcılığa el attı. 1996 yılında dönemin Türkiye güzellerinden ve günümüzün sevilen oyuncularından Arzum Onan ile evlendi. Bu Evlilikten Can isimli oğulları dünyaya geldi.
    97-99 sezonunda Atv‘de gösterilen “Sıcak Saatler” dizisi ile oldukça başarı sağladı. Daha sonra yine aynı kanalda yayınlacak olan “Bir istanbul Masalı” dizisinde Selim Arhan rolü ile televizyon’da zirveye çıktı.
    Her daim için çok yetenekli ve saygın oyuncularımız arasında gösterilen Mehmet Aslantuğ, az ama öz çalışmalarda yer almaktadır. Kanal D’de yayınlanan, Orhan kemal’in romanı “Hanımın Çiftliği” dizisinde Özgü Namal ile birlikte rol adı.

Oynadığı Film ve TV Dizileri
    * Gündoğmadan 1986
    * Ateş Böceği 1987
    * Belene 1987/1988
    * İz Peşinde 1989/1990
    * Başka Olur Ağaların Düğünü 1990
    * Vurguna İnmek 1990
    * Kopuk Dünyalar 1991
    * Karayar Köprüsü 1991
    * Kapıları Açmak 1992
    * Yalancı 1993
    * Yengeç Sepeti 1994
    * Gerilla 1994
    * Bir Kadının Anatomisi 1995
    * Kurtuluş 1995 Yüzbaşı Fazıl
    * Akrebin Yolculuğu 1996
    * Sıcak Saatler 1997/1998/1999 Sedat Yalçın
    * Merdoğlu 2000 Ömer Merdoğlu
    * Hırsız 2001 “Adil Alemdar”
    * Bir İstanbul Masalı 2003/2004/2005 Selim Arhan
    *Hanımın Çiftliği / 2009

Ödülleri
    * 1990-1994-1997-2004 yıllarında Altın Kelebek Ödülü
    * 1992-1993-1994 yıllarında Altın Portakal
    * 1994 yılında Altın Koza
    * 1995 yılında Çağdaş Sinema Oyuncuları
    * 1998 yılında Altın Objektif

Canım Babam dizisi Kerem Altay (Mehmet Aslantuğ) Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Canım Babam Dizisi Oyuncu Kadrosu

Canım Babam Dizisi Oyuncu Kadrosu

canım babam dizisi oyuncu kadrosu Mehmet Aslantuğun yeni dizisi,canım babam dizisi, Mehmet Aslantuğ canım babam, Mehmet Aslantuğun yeni dizisinin adı, canım babam dizisi nezaman başlıyor, canım babam dizisinin konusu, canım babam dizisi oyuncuları, canım babam dizisi oyuncu kadrosu Mehmet Aslantuğ ve Özge Özberk'in başrollerinde olacağı Canım Babam dizisi hakkında ayrıntılı bilgiler...
  2. Canım Babam Dizisi Alev Alev (Yeşim Ceren Bozoğlu) Kimdir

Canım Babam Dizisi Alev Alev (Yeşim Ceren Bozoğlu) Kimdir

yeşim ceren bozoğlu yeşim ceren bozoğlu canım babam yesim bozoglu canım babam alev Canım babam, dizisi, alev alev, yeşim ceren bozoğlu, kimdir, hayatı, filmler hakkında bilgi arkadaşlar Başarılı oyuncu Canım Babam dizisinin Alev Alev'i Yeşim Ceren Bozoğlunu yakından tanıyalım arkadaşlar Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Oyunculuk Bölümü mezunu olan Yeşim Ceren...
  3. Canım Babam Dizisi Cansu Tek  (Özge Özberk) Kimdir?

Canım Babam Dizisi Cansu Tek (Özge Özberk) Kimdir?

canım babam dizisi oyuncuları canım babam, dizisi, cansu tek, özge özberk, kimdir, hayatı, filmleri hakkında detaylı bilgiler Güzel oyuncu Canım Babam dizisinin belalı komşusu Cansu Tek'i Özge Özberk'i yakından tanıyalım melekler... Özge Özberk, 13 Ağustos 1976'da İstanbul'da doğdu. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde bir süre okuduktan sonra 2000 ve 2002 yılları arasında...
  4. Veda Dizisi Mehmet Aslantuğ Resimleri burada melekler

Veda Dizisi Mehmet Aslantuğ Resimleri burada melekler

Veda Dizisi Mehmet Aslantuğ Fotoğrafları Mehmet Aslantuğ Veda Dizisi Resimleri Ayşe Kulin'nin Veda romanının dizi versiyonu olan Veda dizisi pek yakında Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşacak Melek'lerim. Biz de bu sayfamızda Veda dizisi Mwehmet Aslantuğ resimleri isteyen tüm arkadaşlarımız için, Mehmet Aslantuğ fotoları paylaşıyoruz.
  5. Ben Onu Çok Sevdim (Adnan Menderes) Mehmet Aslantuğ Kimdir?

Ben Onu Çok Sevdim (Adnan Menderes) Mehmet Aslantuğ Kimdir?

ben onu çok sevdim mehmet aslantuğ, ben onu çok sevdim oyuncuları, mehmet aslantuğ kimdir Sevgili melekler, bazı problemler sebebiyle geçen sezon yayına giremeyen Ben Onu Çok Sevdim dizisinin çekimlerine başlandı. Diizde Adnan Menderes rolünü usta oyuncu Mehmet Aslantuğ canlandıracak. Bakalım Mehmet Aslantuğ kimmiş, şöyle bir hatırlayalım... Oyuncu Mehmet Aslantuğ 25 Eylül 1961...

Sayfayı Paylaş