Canım Çok Acıyor Artık

zuzu65

Yeni Üye
Üye
Canım Çok Acıyor Artık
aşkım yapma acıyor aşkım yapma acıyo
.
Seni sana rağmen yaşadım ben. Hep kaçışlarla dolu, hep eksik... bir yanını tamamlasam, mutlaka başka bir yerden açık veriyordum. Tamamlamaya uğraştıkça senin gizlerinde kaybolup gidiyordum.

Bedenine değil, ruhuna taliptim ben. Bu yüzden bu kadar zorlanıyorum.

27237432jf9.jpg

Ben bir adanın değil, bir kıtanın kaşifiydim. Yola çıkmıştım bir kere dönüşüm yoktu; ama, öyle çok duraklıyordum ki, geriye dönüp baktığımda başladığım yerden birkaç metre bile uzaklaşamadığımı fark ediyordum. Üstelik menzilin ucundaki sen, benden daha hızlı yol alıyordun, belli ki kaçıyordun. Ufukta bile görülmeyen seraptın artık.

Kaç kez "vazgeç" dedim kendime o yolun kenarındaki bir ormana girip yok olmayı düşündüm.

Zaten yaşadığımda bu değil miydi? Seninle birlikte varlık bulduğumu düşünürken, senin olmaman yokluk hissinden başka ne verebilirdi ki bana?

Oysa nasılda coşku doluydum başlarken... gecelerimi de, gündüzlerimi de sana adamaya hazırdım. Her gün yeni bir yönünü öğrenip şaşıracaktım. Seninle yaşadığım hiçbir şeyin tadını unutamayacaktım. Sen, sonbahar rüzgarında kopmuş, serseri bir defne yaprağı, ben sana dal olacaktım.

74311570nb4.jpg

Hangimiz yaprak, hangimiz dal karıştırıyorum artık. Ben bu uykuları uyuyalı çok olmuştu. Şimdi aynı uykuları yeniden uyuyorum. Acı uykusu, hüzün uykusu, korku uykusu... bir gece birinin bir gece diğerinin sonsuzluğunda kayboluyorum.

Ne garip, kendimi kuşatma altındaki bir ordunun komutanı gibi görüyorum. Ne çok askerim var bana ihanet eden.... ben düşmanı alt edemediğimden değil, bu arkadan vuruşlar yüzünden yeniliyorum.

Bir beyaz bayrak gerekiyor bana. Bütün mevzilerini kaybetmiş bir komutanın onurunu daha fazla zedelemeden teslim olmayı bilmesi gerek. Uzun sürmez esaretim. İçimde bu yenilginin acısını yıllarca taşıyacak olsam bile bir yolunu bulup kavuşurum özgürlüğüme.

Gidiyorum. Geride yaşanmamış zamanları bırakarak. Sen de ürkekliğinle baş başasın...

Hayal bu ya

Uzat,uzat bana buz tutmuş ellerini
Yüreğimle ısıtayım
Çevirme bebek yüzünü ardına
Eğilmesin başın önüne
Bak,bak son bir kez gözlerime
Bak ki silinmesin,silinmesin suretin benliğimden...
Yıllar sonra,sen hangi ellerde..
Ben...

Ben mi?
Evlenirim belki,senden başkasına "kocacım" demeye dilim varır mı bilmem,bilmem mutlu olur muyum,onu da senin kadar sever miyim?Olsun bitanem,alışırım zamanla,şefkat bulurum belki,sahipsiz kalmam,sevilirim belki de kimbilir...
Ama,ama senin yerini tutar mı ...
Kader böyleymiş deyip geçerim,sana benzeyen bir oğlum belki,adı seninkinden olan...

Ya sen?
Ya sen ne yaparsın bitanem?Kızın olur mu senin de bana benzeyen,sana benim gibi bakan,olur mu bitanem...

Keşke...
Keşkeler yok hayatta bilirim,kahrolası imkansızlıklar var bilirim,engelleri aşamayan...

63325701bh7.jpg

Sahiden ,aşamaz mıyız engelleri?
Birlikte,elele verdik mi her zorluğu yenemez miyiz bitanem...

Küçücük bir yuvamız olur bizim de,minik bir halı,ufacık koltuk,sen ve ben...
Daha ne isterim aşkım,sen varsınya yanımda.
Birlikte açarız gözlerimizi sabah,birlikte yudumlarız çayımızı ve ben ütülerim gömleğini,ben uğurlarım seni işine...Ardından alel acele evi toplar,ben de koyulurum işime.

Sonra...Sonra senden önce gelirim eve,yemeği hazırlamaya başlarım,biliyorum ilk yemekler pek de hoşuna gitmeyecek ama çok çalışır,zamanla en güzellerini sunarım önüne.Sen tv izlemeye dalmışken,daha bir hızlı yıkarım bulaşıkları hemen yanına gelebileyim diye...

Baban senin çocukluk anılarından bahseder,hep birlikte güleriz,sen kızarsın belki ama yine de hoşuna gider.Arada mutfağa giderim boşları doldurmak için,annem gelir ardımdan,beni kızı gibi sevdiğini fısıldar kulağıma,seni daha bir severim,daha bir içime alırım...

Aaaahhh sevgilim,hayal işte,hayalde de olsa yaşamak ne güzel,ne güzel seninle yaşayabilmenin hayalini kurmak...

Bitanem,bilirim sevmeyecek seni kimse benim kadar.Ama aç yüreğini karına,izin ver seni sevmesine,sev sen de...
Yaşayamadıklarımızı,hayallerimizi yaşat ona...Tut sımsıkı elini,bırakma onu aşkım...

Ben mi?
Dedim ya...İçimde hep sen,yanımda o olacak...Bir oğlum olacak adı seninkinden olan,hep sen gibi bakacak,hep sen gibi gülecek,hep sen gibi...

Cevap: Canım Çok Acıyor Artık

Zuzumm buda diğerleri gibi güzeldii
yüreğine sağlık canımm

Geri