gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Canım Mustafa Kemal'im

Konu, 'Atatürk Şiirleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Canım Mustafa Kemal'im

Ey benim bağımsız paşam,
    Canım Mustafa Kemal'im...
    Söyle de dağların aşam,

Atam sensiz dünya yalan,
    Hep palavra-yalan-dolan,
    İzin oldu bize kalan,

Gittin bir deryaya ATAM
    Bilmem ki kimlere çatam
    Söyle sensiz nasıl yatam
    Canım Mustafa Kemal’im…

Senden sonra gelenleri
    Gördük halka gülenleri
    Bitmez oldu talanları
    Canım Mustafa Kemal’im…

Cumhuriyet-demokrasi
    Şapka verdin; attık fesi
    Şimdi Türk’ün bitmez yası

Devrimlerin halktan yana
    Hep konuştun Hak’tan yana
    Ölür isem; kızma bana

Ozan Uğur yol kalmadı,
    Can bahçemde gül kalmadı,
    Sen gideli hâl kalmadı,

Canım Mustafa Kemal'im konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mustafa Kemal'in yaveri anlatıyor!

Mustafa Kemal'in yaveri anlatıyor!

mustafa kemalin yaveri mustafa kemal in yaveri atatürkün yaverlerinin isimleri Atatürk'ün yaveri Salih Bozok , şuursuzca sarayin merdivenlerinden asagiya kostu. Alt katta bos buldugu bir odaya dalip kapiyi kapatti. Az sonra iceriden tek el silah sesi duyuldu. Sesi duyup kosanlar iceride onu kanlar icinde buldular. Tabancasindan kalbine sıktıgı bir kursunla devrilmisti . Atatürk'ü ugruna...
  2. Mustafa Kemal'in Anlatımı

Mustafa Kemal'in Anlatımı

http://www.youtube.com/watch?v=ZYH-NOvIy6g&mode=related&search=
  3. Ben Mustafa Kemal'im

Ben Mustafa Kemal'im

ben mustafa kemal im şiiri ben mustafa kemalim şiiri kemal Ben Mustafa Kemal'im Ben Mustafa Kemal'im Kıyılarım dalgalarımca geniş Ben Mustafa Kemal'im Halkın özbenliğinden gelmiş. Ben Mustafa Kemal'im 'Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini' Ben Mustafa Kemal'im 'Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini' Ben Mustafa Kemal'im Halkın benliğine sığınmış kişi Anadoluya ilk adım...
  4. Mustafa Kemal'im Ararım Seni

Mustafa Kemal'im Ararım Seni

Mustafa Kemal'im Ararım Seni Doğru yol gösteren öncümüz yoktur Mustafa Kemal’im ararım seni Bu garip ülkede derdimiz çoktur Kanayan yarama sararım seni Yetiş şimdi yetiş halkın perişan Bayrağın-vatanın-ülken perişan Cumhuriyet nerde, ilken perişan Yaradan Allah’a sorarım seni Devlet başına geçenler şaşırdı Haram yiyip; malı-mülkü aşırdı Bu talanlar sabrımızı taşırdı Milletime...
  5. Mustafa Kemal'in ölüm ilanı

Mustafa Kemal'in ölüm ilanı

mustafa kemalin ölümü mustafa kemal in ölümü kemal Atatürk'ün ebediyete intikal edişi Türk Halkına şöyle duyuruluyordu; Türkiye Cumhuriyeti hükümetinin resmi tebliğidir: "Müdavi ve müşavir tabiplerin neşredilen SON raporu, Atatürk'ün dünyaya gözlerini kapadığını bildirmektedir. Bu acı hadise ile Türk vatanı büyük yapıcısını, Türk milleti ulu şefini, insanlık büyük evladını kaybetti....

Sayfayı Paylaş