gebe
  1. @şK_MeLeĞ!.

@şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    0

:::canımın içine:::

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

canımın içine mektup canımın içine canima mektup canıma mektuplar canıma
    Öyle içimdesin ki. Yanağımda dolaşan rüzgardan daha gerçek dokunuşların. Küçük,
    ürkek, kesik dokunuşlarınla, belki de her zamankinden daha yanımdasın. Yani

öylesine, o kadar bensin ki. Ah nasıl anlatsam. Boşuna bu çabalarım, doğru kelimeleri

aramalarım. Ne kitaplar yazıyor, ne de sözlüklerde karşılığı var.

Yalnızca hissediyor insan, yaşıyor. Kelimeler eksik, kelimeler yaralı. Kelimeler cılız.

Taşımıyor, anlatmıyor, tanımlamıyor bu duyguyu. Ben de. Çok başka bir şey. Sevginin

ortasında, derin acılar hisseder mi insan? Aydınlık gülümsemelerin içine, hüznü

yerleştirir mi durup dururken? Gözlerine buğu, diline sitem, yüreğine burukluk,

çöreklenir kalır mı asırlarca?

Gelmeyeceğini bildiği mektup için, posta kutusunu hep aynı heyecanla açar mı? Dedim

ya, başka bir şey bu. Ne kadar yalnızsam, o kadar seninleyim şu günlerde. Belki de en

başta, tutup seni en derinlere koydum diye oldu bunlar. Kimseler ulaşmasın diye,

kimselerin bilmediği, bulamayacağı yollara götürdüm seni. En derinlerde tuttum. Bana

sakladım. Derine, hep daha derine.

Seni yapayalnız, bir tek bana bıraktım. Paylaşamadım yanlış yaptım. Sana ulaşan yolları

kaybettim diye bütün bu şaşkınlıklar. Kendimi oradan oraya vurmam. Sağımda,

solumda, ne zaman dikildiğini bilmediğim duvarlara çarpmam, hiç görmediğim

çukurlarla boğuşmam. Denizlerin, gürültüyle gelip vurduğu dehlizlerin, acılı duvarları

gibiyim.

Duvarlarım yosunlu, duvarlarım kaygan, duvarlarımdan hiç tükenmeyen sular sızıyor.

Tutunamıyorum. Renklerim, gün içinde değişiyor. Soluyorum, soğuyorum. Güneş

ulaşmıyor içerilerime. Küfleniyorum, yaşlanıyorum. Yalnızlıklar peşimde. Dokunduğum

her ıslak duvardan, pis kokulu bir yalnızlık bulaşıyor üstüme. Biliyorum, bütün bunlar,

hep benim suçum.

Seni sakladığım yere ulaşamaz oldum. Yollar, gitgide uzadı ve karıştı. Ümidimi ısıtacak,

parlatacak, kımıldatacak bir şeylere ihtiyacım var. Ah onun ne olduğunu biliyorum.

Sonu sana geliyor her cümlenin. Her şeyin başında içinde ve sonundasın. Bu

değişmiyor. Öyle içimdesin ki. Birden aklıma geldi, tuttum sana bir mektup yazdım dün.

Çok mutluydum. Gün içinde neler yaptığımı, nelere kızıp, nelerle mutlu olduğumu, tek

tek anlattım. Mevsimlerin ve insanların nasıl karışık ve beklenmedik olduklarını yazdım.

"Yine zamansız yağmurlar" dedim, "Daha önce, hiç bu kadar zayıf değildi güneş

ışınları" dedim, "Gerçekten buradaki şarkıları hiç öğrenmeyecek, bilmeyecek,

söylemeyecek misin?" dedim. Çok uzun bir mektup oldu. Başından sonuna kadar

okudum.

Neler yazmışım diye merakımdan.

Sonra çekmecemden bir zarf çıkarıp, adını yazdım. Büyük harflerle, yalnızca adını.

Adresini bilsem gönderir miydim, bilmiyorum. Mektup cebimde. Cebim yüreğime yakın.

Yüreğim sende. Sen yüreğime yakın. Öyleyse mektup sende.

:::canımın içine::: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Can Dündar'dan Bayram için ...

Can Dündar'dan Bayram için ...

can dündar bayram zamanla anlıyor insan 3 4 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram Zamanla anlıyor insan:3-4 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram...Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan...Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...Sızlamayan her organ, hele de burun direği bayramdır.Bayramdır elden...
  2. Cengiz Kurtoğlu - Canımın İçi

Cengiz Kurtoğlu - Canımın İçi

Seni öyle özledim ki gözlerimde tütüyorsun Dünyalara değişemem bana huzur veriyorsun Canımın içi canımın içi bebek yüzlü sevgilim Canımın içi canımın içi tatlı sözlü sevgilim Seni asla üzemem ki kötü bir söz diyemem ki Sana esir olmuşum ben başkasını sevemem ki Canımın içi canımın içi bebek yüzlü sevgilim Canımın içi canımın içi tatlı sözlü sevgilim
  3. Ferdi Tayfur -  canımın içi

Ferdi Tayfur - canımın içi

sen uzaklardasin benim boynum bukulu bir selam gonderip guldurmedin gonlumu ben bende degilim gormeyeli yuzunu gel bana gel bana canimin ici insan sevdiklerine boyle yapmaz ki seven gonlumuze aci keder dolmadan hayata kahredip kadehe sarilmadan ecel gelip zamansiz kapimizi calmadan gel bana gel bana canimin ici insan sevdiklerine boyle yapmaz ki
  4. Metin Şentürk - Canımın İçi

Metin Şentürk - Canımın İçi

Ne gördüm ne duydum Bir tek sen aşık oldun Dokununca titredim ömür boyu istedim Aşkı bana verenin, beni mutlu edenim {Sen sen sensin} Hayallerini kurdum, yollarına yüz vurdum {Sen sen sensin} Canımın içi [Nakarat] Canımın içi x 2 Sana sana sana ölüyorum Canımın içi x 2 Yalnız seni seni seni seviyorum Sen hep yüreğimde kal canımın içi x 2 Ne gördüm ne duydum Bir tek sen mutlu oldun...
  5. canımın içi sevgili

canımın içi sevgili

Ne zamanı bir dakika önce geriye alabirim Ne de geleceğimi bir dakika sonra yaşayabilirim En bildiğim şeyi yapmalıyım; Seni sende bir ömür boyu sevmeliyim.. Ve seni bir ömür boyu yüreğimde nefesim gibi bilmeliyim.. İnce bir çizgi kalbimde sana olan Duygularım; Ne adını koyabiliyorum bu sevdanın Ne de kendime uykusuz gecelerimi sorguluyorum Sadece tek bildiğim şeyi seni...

Sayfayı Paylaş