gebe
  1. sule

sule Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

canimin otesi anneme

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında sule tarafından paylaşıldı.

Sorgular oldum iyiden iyiye yaşam denilen karmaşayı. Zaten iç hesaplaşmaları yoğun, farkındalıkları sarsıcı bir insandım. Daha da yoğunlaştım ölüm ve yaşam kavramlarının sonsuz kardeşliğine. An geliyor –ki özleminin damarlarımı yırtıp, kalbimi durduracağını düşündüğüm dakikalar- bir harabenin asla eski haline gelmeyecek kırık bir taşı oluyorum. Buz gibi ölüm kokuyor hava. Kanım donuyor bitişlerin sancısından. Sensizliğe, ölüme, kendi içimde bir kimsesizliğe teslim oluyorum. İçimde volkanlar patlayıp,lavlar sımsıcak acılara dönüşüp yakarken, bana yakıştırılmayan sessizliğimi kuşanıyorum. Paylaşmak, özümün parçalanmasını anlatmak, Don Kişot’un yeldeğirmenleriyle savaşı kadar çaresiz görünüyor gözüme. Kabuğuma çekilip kendime dönüyorum sessizce... İnanılmaz geliyor ama, sensizliğe rağmen sürüyor yaşam. Mevsimler kısır bir döngünün içinde ardarda gelip, katması gerekenleri evrene katıp çekiliyorlar yaşamımdan. İlkbahar ilk defa bu kadar acımasızdı bu yıl. Seni, ruhumun yarısını, gözümün yaşına bakmadan söktü aldı kollarımdan. Yaz, sanki sen varmışsın gibi alevden elbisesini kuşanıp geldi sonra. Ve sonbaharda sıra. Zaten hiç şaşmazlar ki sıralarını. Funda’nın yüreğindeki yangın onların umurlarında mı?

Bilirsin günlük yaşarım ben. Anı yaşarım. Yaşadığım günün tekrarı yok biliyorum. Daha da fazla dört elle sarılmam gerektiğini öğrettin annem bana. Yapmak istediğim her şey için yarının çok geç olabileceğini çok iyi biliyorum. Buz gibi ölüm kokan hastane odası hep gözümün önünde. Anne sıcaklığına yakışmayan, soğuyan bedenin...Açılmayan gözlerin kabusum oluyor, kimi geceler. Ah annem, bak yazarken bile nasıl dağılıyorum. Ruhum gibi kelimelerim de darmadağın.

Halbuki sana güzel şeyler de söylemek istiyordum. Hani o yumuk ellerinle “güzel” işareti yaptığın (ne yazık ki söyleyemediğin) günlerdeki gibiyim dış penceremde. Sevdiğin gibi giyiniyorum, yüzümde ve bedenimde renkler dansediyor. Alacalı ve ışıltılı bir aynada bakıyorum hala gözlerime. Oysa bir hüzün gizli pırıltıların tam göbeğinde. Bir ben görüyorum onu, bir de sen. Ama o hüzün pırıltısının önderliğinde, kendi içinde akıp gidiyor yaşam denilen bilmece...

Ö – Z – L – E - M – E – K ...Bak bu kelimenin her harfine yalnız sana dair anlamlar yükledim annem. Çaresizce özlemenin anlamısın. Bir tarafta yaşama delice tutkun yanım, bir tarafta sana kavuşmanın özlemiyle yanıp tutuşan bir kadın...Gülüşlerine kilitli düşlere uyanıyorum her hayalde. Biliyorum anne kokun yeniden dolacak ciğerlerime, göğsüne yaslanıp doya doya içime çekeceğim gönlümce. Biliyorum pamuk ellerine yeniden değecek dudaklarım. Ben senin yavrunum. Canından kopan canım. Belirsiz bir zamanda, ama kavuşmalara yazgılı bir mekanda geleceğim sana...Rahat uyu canım annem dualarımla yoldaş olduğum yeni dünyanda...

alinti

canimin otesi anneme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anneme Açık mektup...- can dundar

Anneme Açık mektup...- can dundar

anneye mektup örnekleri anneye yazılan mektup örnekleri açık örneği açık özel göster Sevgili anneciğim, Ne garip; yeni yeni farkediyorum ki, ço*cukları anne olunca çocuklaşıyor anneler... Ve insan, zamanın nasıl insafsız bir öğütücü olduğunu bu rol değişiminde anlıyor. Eminim karnındaki ilk tekmemden, hatta dok*torların "Bundan sonra ağır kaldırmak yok" müj*desinden beridir iki...
  2. canim annem seni çok seviyorum

canim annem seni çok seviyorum

canim annem BAS TACIM ANNEM Hayat başıma papatya- larla işlenmiş bir taç taktı... Papatyaların her birinde sevgi var, emek var, şefkat ve süt kokusu var... Anne, bu tacın adı. Papatyalarla süslü, gülücüklerle birbirine tutunmuş, kollayan, koruyan en kıymetli hazine; anne... Ben ilk doğduğumda kim bilir benim için neler hayal ettin? Önce pembe elbise mi giydirecektin, yoksa kırmızı mı?...
  3. Meleklerim canlarım, Annenize Böyle Teşekkür Ettiniz

Meleklerim canlarım, Annenize Böyle Teşekkür Ettiniz

annenize böyle teşekkür ettiniz annenize böyle teşekkür ettiniz video izle 1 yaşınızdayken sizi elleriyle besledi ve yıkadı Bütün gece ağlayıp onu uyutmayarak teşekkür etiniz 2 yaşınızdayken size yürümeyi öğretti Size seslendiğinde odadan kaçarak teşekkür ettiniz 3 yaşınızdayken size özenle yemekler hazırladı Tabağınızı masanın altına dökerek teşekkür ettiniz 4 yaşınızdayken elinize...
  4. canim annem sözleri ve yazıları

canim annem sözleri ve yazıları

canim annem canim annem..... senin kadar bir melek gibianne görmedim o kadrguzelsinki seni bagirmaya kiyamam anneler gunun guzzzel geçsin canmannem ...... vallah bir tanesinn seni seven kizin ferda

Sayfayı Paylaş