gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Çankaya'nın seyahat ödenekleri 4 kat arttı

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

Cumhurbaşkanlığı bütçesinde, 2008 için yüzde 64'lük artış yapılırken, 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in 2006'da Çankaya Köşkü'ne ayırılan bütçeden 7 milyon 72 bin 72 YTL'lik tasarruf yaptığı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün bütçesine Pembe Köşk'ün restorasyonu ve Camlı Köşk'ün yenilenmesi amacıyla "Gayrimenkul Onarım Giderleri" başlığı altında 4 milyon 745 YTL'lik artış yapıldı. Dış politikada aktif rol üstleneceğini göreve geldiği ilk günden itibaren hissettiren Gül'ün bu yaklaşımı bütçe ödeneklerine de yansıdı. Seyahat harcamaları için "Yolluklar" başlığı altındaki ödenek 218 bin YTL'den 800 bin YTL'ye çıkarıldı. Cumhurbaşkanlığı'na 2007 için 33 milyon 893 bin 30 YTL'lik bütçe öngörüldü. Sezer, Ağustos 2007 sonu itibariyle bunun 17 milyon 196 bin 40 YTL'lik kısmını kullanarak, 28 Ağustos'ta görevini devrettiği Gül'e, 2007'de 4 aylık dönem için 16 milyon 696 bin 990 YTL'lik bütçe bıraktı. Dolayısıyla Sezer, Gül'e, 4 ay için neredeyse yarıyıllık bir bütçe devretmiş oldu.
    Gül, Cumhurbaşkanlığı döneminde Sezer'in bütçe tasarrufu geleneğini Çankaya Köşkü'nde planlanan restorasyon ve yenileme çalışmalarıyla nedeniyle sürdüremeyecek. Pembe Köşk, Atatürk dönemine sadık kalınarak restore edilecek. Yabancı devlet adamlarını ağırlamak için kullanılan Camlı Köşk'ün de yenilenmesine karar veridi.

Maaş artışı yüzde 5.6

Cumhurbaşkanlığı, 2007'de 1 milyon 500 YTL olan "Gayrimenkul Onarım Giderleri" başlığı altındaki ödeneği, 2008 için 6 milyon 245 olarak belirledi. Böylece Gül, söz konusu gayrimenkuller için bütçede 4 milyon 745 YTL'lik artış yapmak zorunda kaldı.
    Bu yıl aylık 23 bin 675 YTL olan Gül'ün maaşı, gelecek yıl için 25 bin YTL olarak belirlendi. Böylece Cumhurbaşkanı'nın maaşında, yüzde 5.6'lık artış yapılmış oldu. Genel olarak Cumhurbaşkanlığı bütçesinde yüzde 64'lük artış olurken, bunun gayrimenkul onarımları yanında Köşk'ün bilgisayar, telefon gibi teknolojik altyapısının yenilenmesi zorunluluğundan kaynaklandığı öğrenildi.
    Cumhurbaşkanlığı bütçesinde "Hane Halkına Transferler" başlığı altında aile fertleri için kullanabileceği bütçe ödeneği olarak 2006'da 105 bin YTL ayrılmasına karşın Sezer, bunun sadece 9 bin YTL'sini kullandı. Sezer, 2007'de de ağustos sonu itibarıyla bu kalemden sadece 2 bin YTL'lik harcama yaptı. Gelecek yıl içinse Gül ailesi için 100 bin YTL ödenek ayrıldı.

Çankaya'nın seyahat ödenekleri 4 kat arttı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gebelikte seyahat!

gebelikte seyahat!

Hamilelik sırasında bir mola vermek harika bir fikir,bulunduğunuz yerden uzakta geçireceğiniz birkaç gün sizi çok rahatlatacaktır. Tek yapmanız gereken bu seyahate çıkmadan önce doktorunuz ile görüşüp güvenliğiniz için neler yapmanız gerektiğini öğrenmek. Seyahate karar verdiğinizde bulunduğunuz yere en yakın hastanenin nerede olduğunu öğrenin. Ayrıca tıbbi dosyanızın bir fotokopisini...
  2. seyahatim!

seyahatim!

Bir dost bizi etti, bağına davet, Bu güzel teklife denmez mi “evet”. Dedi: “Kimi istersen onu da al! Eğer arzu edersen gece de kal!” Alıp üç oğlumu, dördüncüsü ol, Gece seher vakti çıkıp tuttuk yol. Üçü canım, biri c*****m idi, Gönül sarayında sultanım idi. Bunlar idi benim tek iftihârım, Önümce rehber idi bu dört yârim. Teselli bulurdum, böyle bir sözle Muhammed bakardı neşeli gözle....
  3. bebekle seyahat

bebekle seyahat

Anne-baba olmanız, vaktinizin çoğunu bebeğinize vakfetmeniz, tatillerden ve yolculuklardan vazgeçmenizi gerektirmiyor. Bebeğinizi de yanınıza alarak ailecek güzel vakit geçirebilirsiniz. Sizi ürküten bir bebekle yolculuksa, o zaman şu önerilere bir göz atabilirsiniz. Genel öneriler: Yolculuğa çıkmadan önce, ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyin bir listesini yapın ve bu listeye sadık kalın....
  4. Alaçam Seyahat

Alaçam Seyahat

alaçam seyahat alaçam otobüs firmaları samsun alaçama giden otobüs firmaları bafraya giden Firma: Alaçam Seyahat Firma Gerçek Adı: Alaçam Sey. Yurt İçi Ve Yurt Dış. Oto.İşl.San. Ltd.Şti. Yön. Kur. Başkanı / Sahibi: Nami Deliorman Genel Müdür: Nami Deliorman Merkez Adresi: Lise Cad. Sakarya Sok. No:18 Alaçam / Samsun İletişim Bilgileri Tel 1: (362) 622 00 44 Tel 2: (212) 658 23 85 Büyük...
  5. ödenek yokmuş :))

ödenek yokmuş :))

Tarih öğretmeni, öğrencilerden birini tahtaya kaldırmış ve sormuş: -Oğlum Kadeş Savaşını kim yaptı? -Vallahi billahi ben yapmadım hocam!.. Çocuğun bu cevabı üzerine, çok sinirlenen öğretmen dışarı çıkmış, koridorda gördüğü matematik öğretmenine dert yanmış: -Hoca hanım, bu öğrenciler beni çıldırtacak: "Kadeş Savaşını kim yaptı?" diye soruyorum, "Ben yapmadım!" diye yanıt...

Sayfayı Paylaş