gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çankırı Zeybeği

Konu, 'halk oyunları' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çankırı'nın köylerinde kadın erkek tam bir eşitlik dairesinde toplaşıp saz ile karma oyun çıkarırlar. Bazı köylerinde ise karışık oyun nâdirdir. Her eğlence vesilesiyle kaşık veya zillerle de oyuna kalkarlar. "Oyun ", "Köy Oyunu" gibi mütevazi adları tercih ederler. Karışık alay çekme tarzında Zeybek, erkek kadın birlikte Çiftetelli. Çoğu zaman davul zurna eşlik eder. Ilgaz'da "alay" tabirini tam olarak Halay telaffuz ederler. Düğün oyunlarına gelin de katılır

2. beklenenbebis

beklenenbebis Forum Okuru

neee güzelll işdeee sade güzell

Çankırı Zeybeği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. zeybek

zeybek

Düğün, nişan ve buna benzer merasimlere delalet eder.Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir. Akrabalarınız ve arkadaşlarınızla, eğlenceli vakit geçireceğinizi haber verir. Rüyada zeybek görmek veya bir zeybekle oyun oynamak, yakin bir zamanda akrabalarinizdan birinin dügününde bulunarak egleneceginizi gösterir.
  2. Mustafa Yıldızdoğan - Sarı Zeybek

Mustafa Yıldızdoğan - Sarı Zeybek

şu dağların meşeleri karanlık etekleri olur çayır çimenlik kızanlarda burda eder yarenlik sarı zeybek şu dağlara yaslanır yağmur yağar pusatları ıslanır sarı zeybek dağdan dağa taşınır taşınırda yüce dağlar aşınır molaverip gökçen kızı düşünür efe dağdan köye doğru seslenir güzel gökçen sesi duyar süslenir __________________
  3. Zeybek

Zeybek

ZEYBEK Değerli dostlarım, bu videoyu izlemenizi öneririm. Herkesin belleklerinde faklı izlenimler yaratacak çok güzel bir çekim. Bu işin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. DUYGULANMAMAK ELDE DEĞİL. http://www.bursa-bld.gov.tr/filmler/default.asp?video=zeybek
  4. zeybek

zeybek

kızlar ben yeni katılıyorum aranıza slmlar :f040:bu ay serophone kullandım aynı zamanda folbiolda verdi doktor yumurtalarım gayet normalmş 1haftalık cinsel ilişki verdi doktor düşük olmaması içinde progestan verdi allah biliyor ya çok istiorum rabbim hepimize nasip etsin amin..
  5. Çankırının Komşu İlleri

Çankırının Komşu İlleri

Çankırıya Yakın İller Çankırının Komşu İlleri Merhaba Melek'ler, Çankırı'da ikamet eden üyelerimiz ve misafirlerimiz bilirler ama biz bilmeyenler için ve merak edenler için Çankırı'ya yakın şehirlerin adını sunuyor ve haritasını paylaşıyoruz:) * Çorum * Kastamonu * Karabük * Bolu * Ankara * Kırıkkale

Sayfayı Paylaş