gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Canlar Feda Yoluna İlahisi

Konu, 'İlahiler' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Canlar feda yoluna bu can kaygısı değil Sen can gereksin bana cihan kaygısı değil Canlar içinde cansın bize iki cihansın
    Hem din ile imansın iman kaygısı değil
    Yaramı yuyup sildim yaram kimdendir bildim
    Bendeki yâr kaygısı yaram kaygısı değil
    Sırrı açığa verdim saklamam gayri derdim
    Apaçık seni gördüm gizli kaygısı değil
    Derman ola mı bana derdim benim kim ona
    Dertli varayım sana derman kaygısı değil
    Gelin âşık olalım aşka dönüp duralım
    Baygın halde yatmışım dönmek kaygısı değil
    Aşkın zehirli oku saplandı yüreğime
    Aşkın için öleyim okun kaygısı değil
    Can ü gönülü nittim aşkın oduna attım
    Doğruyu da unuttum şüphe kaygısı değil
    Aşkın burcundan uçtum dönüp dolaşıp geçtim
    Ben dost ile buluştum dönmek kaygısı değil
    Denizlere dalmışım ne sedefler bulmuşum
    Cevher olup gelmişim deniz kaygısı değil
    Durduğum yer Tûr ola baktığım dîdâr ola
    Ne hacet Musa bana sen ben kaygısı değil
    Bu Yunus’u andılar kervan gitti sandılar
    Ben menzile eriştim kervan kaygısı değil

Canlar Feda Yoluna İlahisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hakan Altun - Can Feda Yoluna

Hakan Altun - Can Feda Yoluna

Mazide kalanlar çıkmaz aklımdan Yarım kalan aşkın tadı bağrımda Ayrılık sebebi hala bilinmez Ben de sevdim sen de, kimse çekemez Sensiz bir dünyayı hiç sevmiyorum Sensiz yaşamayı istemiyorum Karşıma çıkmanı hep bekliyorum Allah'ıma yalvarıp gönder diyorum Ölürüm ben yine vazgeçmem senden Seviyorum seni can feda yoluna
  2. Alma Tenden Canımı İlahisi

Alma Tenden Canımı İlahisi

Alma tenden canımı Aman Allah'ım aman Görmeden cananımı Aman Allah'ım aman Aşıkım Muhammed'e Ol Resüli emcede Koyma bizi firkate Aman Allah'ım aman Bir kez yüzün göreyim Payine yüz süreyim Canım anda vereyim Aman Allah'ım aman Zareyleme işimi Zehreyleme aşımı Dökme kanlı yaşımı Aman Allah'ım aman
  3. Can Muhammed İlahisi

Can Muhammed İlahisi

muhammed dünyaya geldi ilahisi muhammed dünyaya geldi ilahi sözleri can ilahisi sözleri canım ahmet can muhammet melekler tebliğe indi dinle muhammed dünyaya geldi melekler tebliğe indi cehennem ateşi söndü canım ahmed can muhammed muhammedin kaşlarına döktüğü göz yaşlarına kurban olam yollarına canım ahmed can muhammed muhammedin gözlerine baldan tatlı sözlerine kurban olam izlerine canım...
  4. alma tenden canımı ilahisi

alma tenden canımı ilahisi

Medineye varamadım Gül kokuşu alamadım Ben Rasüle doyamadım Yaralıyım yaralı yaralı Kabenin örtüşü kara Açtı yüreğime yara Bulunmaz derdime çare Yaralıyım yaralıyım yaralı Hacerül Esvedin taşı Akıttın gözümden yaşı Bulunmaz Rasülün eşi Yaralıyım yaralıyım yaralı Elimden tut kaldır beni Ya vuslata erdir beni Çok ağlattın güldr beni Yaralıyım yaralıyım yaralı
  5. can dedim ilahisi

can dedim ilahisi

can dedim canan dedim can canan indir ilahisi ilahisi dedi Sırtında bir eski hırka Ellerinde nasır Bir dost geldi gurbet elden Yüzünde kahır Can dedim canan dedi Dost dedim dostum dedi Kal dedim kalmam dedi kalmam dedi kalmam dedi Yar dedim yaren dedi Sev dedim sevmem dedi Gül dedim gülmem dedi gülmem dedi gülmem dedi Sözünde bir dertli türkü Gözlerinde hüzün Bir dost geldi Gurbet elden Özünde...

Sayfayı Paylaş