gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

Canlı Çam Kozalakları

Konu, 'Çöplük' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

kozalaktan neler yapılır çam kozalağı çam kozalağı tarifi kozalak çeşitleri

Pangolinler "canlı çam kozalakları" diye de adlandırılırlar. Çünkü hayvanın vücudunda baş, sırt, kuyruk ve bacakları kaplayan, birbirinin üstüne binen iri, kahverengi pullar vardır. Pangolin'in yapışkan dili 300 cm . kadar uzunluktadır. Hayvan bu sayede dilini termit, karınca gibi hayvanların yuvalarına sokar ve termit, karınca, pupa, larva, yumurta kısacası yuvada ne varsa diliyle zorlanmadan toplayarak yer. Karınca ve termitlerin bünyelerinde bulunan asitlerin kendisine zarar vermesini ise midesinin kalın kaslı çeperi sayesinde engeller.

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Canlı Çam Kozalakları

ayyy buneya

emegine saglik minigim

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Canlı Çam Kozalakları

ne garip bişey bu böyle...ellerine sağlık minik:)

Canlı Çam Kozalakları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çam fıstığı

Çam fıstığı

Bakınız; Çam.Ufak, fakat sevinç verecek kısmettir. Bu tam zamanında gelecek para olarak da yorumlanır.Rüyada çam fistigi görmek hayirdir. Çam fistigini agacindan topladigini veya yedigini görenin eline cömert bir adam tarafindan verilecek mal ve para geçer.
  2. Çam

Çam

Ormanda çam ağaçları görmek, kendisinden her mevsim istifade edilen sanat ve gelire, faydalı ilme ve şartlar ne olursa olsun kulluğa devam eden insana, Yerleşim alanında, bağ ve bahçede görülen çam ağacı cimri ve zararsız komşuya, Çam kozalağı kolay eldee edilen rızka, Çamfıstığı ender bulunan ve kıymetli sanatçı yahut sanat eserine, değerli alim ve takva insana delalet eder.Çam ağacı...
  3. çam Görmek

çam Görmek

Rüyada çam görmek daima hayra yorulur. Çam ağacı görülmesi muradınıza ereceğiniz iyi bir döneme girildiği ve sağlık sorunları sona erecek demektir. Başarı, mutluluk, kısmet, mutluluk, murat olarak yorumlanır. Yemyeşil ulu bir çam artık mutlu olacağınız zamanın geldiğini gösterir
  4. Çam kozalağının faydaları

Çam kozalağının faydaları

çam kozalağı çam kozalağının faydaları kozalağı reçeli kozalak reçeli faydaları çam kozalağı, faydaları, tatlısı, reçeli, Reçeli ve tatlısı da oluyor çam kozalağının ama ben onu bilmiyorum işte :D:D Çam kozalağını vernikler ve cam kaseler içersinde, dekorasyona şıklık katmasını sağlıyorum :D:D Yani bunu biliyor ve yapıyorumda :) Peki ya faydaları, işte onuda bilmiyorum, benim gibi...
  5. Çam sakızı

Çam sakızı

çam sakızı, cam sakızı, nedir, faydaları, yararları, hakkında merak edilen tüm bilgiler burada arkadaşlar Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu makalemizde çam sakızı hakkında ve faydaları hakkında, merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Çam Sakızı: Çam ağacından elde edilen, bal renginde ve kıvamında, keskin kokulu, acı bir maddedir. İçerisinde kolofan ve reçine asidi bulunur....

Sayfayı Paylaş