gebe
  1. *GüMüŞ*

*GüMüŞ* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Canlı Sistemlerin Birliği

Konu, 'Biyoloji bilimi' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

Canlı Sistemlerin Birliği
    Günümüze kadar bulunan organizmaların insana şaşkınlık veren farklılık ve çeşitliliğine karşın, aynı derecede şaşırtıcı bir yapı ve işlev birliği derecesinin varolduğu da gözlemlenmiştir. Kamçılıların yapısı, temelde, çekirdek içeren bütün hücrelerle aynı yapıdadır. Büyümeyle ve aaaabolizmayla ilgili olan moleküller, çoğunlukla aynı altbirimlerden yapılmıştır. Ayrıca, biyokimyanın katalizcileri olan enzimlerin, bütün organizmalarda aynı biçimde etki gösterdikleri günümüzde bilinmektedir. Hücre bölünmesi ve genetik şifrenin aktarımı gibi olguların da, bütün canlılar dünyasında ortak olduğu düşünülmektedir.

Canlı Sistemlerin Birliği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Canlılarda Sindirim Sistemi

Canlılarda Sindirim Sistemi

CANLILARDA SİNDİRİM SİSTEMİ | Canlılar enerji ihtiyaçlarını karşılamak için beslenmek zorundadır. Fakat bazen dışarıdan besin almak tek başına yeterli olmaz. Çünkü büyük besin molekülleri hücre zarından geçemezler. Besinlerin hücre zarın-dan geçebilecek büyüklüğe kadar parçalanmasına sindirim, bu olayın gerçekleştiği sisteme de sindirim sistemi denir. Sindirim olayının gerçekleşebilmesi için...
  2. Endokrİn Sİstemİ

Endokrİn Sİstemİ

ENDOKRİN SİSTEMİ ENDOKRİN SİSTEMİ Çok hücrelilerde vücudun uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan sistemlere düzenleyici sistemler denir. Düzenleyici sistemler endokrin sistem ve sinir sisteminden oluşur. A. SALGI BEZLERİ Hayvanların ve insanların vücudunda kandan aldıkları ham maddelerle özel kimyasal salgılar üreten organlara salgı bezi denir. Salgı bezleri salgılarına ve salgılarını...
  3. Canlı canlı dansöz oynatın

Canlı canlı dansöz oynatın

dansöz oynat ankara dansözleri ankara dansöz ankaralı dansözler oynat video Baya eğlenceli buyrun bakalım... Çal Oynasın
  4. Boşaltım sistemi.. :)

Boşaltım sistemi.. :)

kadın boşaltım sistemi kadınlarda boşaltım kadın sistemi soruları ile ilgili sorular ve cevapları Kendime ait bir anı değil fakat okurken hoşuma gitti ve sizlerle paylaşmak istedim... Bir gün okulda saglik dersindeyiz tabi herkes pür dikkat hocayi dinliyor. Sinifta çit yok. Dersimizin konusu ise hayvanlarda bosaltim. Neyse hoca konuyu anlatiyor, hocamiz tam "hayvanlarda bosaltim"...
  5. Birlikte....

Birlikte....

Ekledigim siir 3 - 4 yüzyildan kalma bir siir. 19 yüzyilda ingiliz arkeologlar tarafinda bir mezar tasinin üzerinde kazilmis halde bulunmustur.... Birlikte geçen günleri özlüyorum Hele sabah çıkıp gidişimizi Seninle dağlara çıkar dolaşırdık Birlikte söylerdik şarkılarımız Ben o dağların ruhundan öğrenmiştim Ta yürekten candan söylemeyi Hem dağlarda hem kırlarda hem sahralarda Ey...

Sayfayı Paylaş