gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

canlı yem - artemia

Konu, 'Akvaryum' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

artemia yem artemia satış canlı yem fiyatları artemia tuzlu sularda, tuz göllerinde, tuzlalarda yaşayan bir tür eklembacaklıdır.Akvaryumculukta yavru balıkların beslenmesinde çok değerli bir canlı yemdir. Özellikle yavru yetiştirmede ve canlı doğuran gibi küçük yemleri toplayabilen balıkları beslemede artemia larvaları belirgin fayda sağlar. Kırmızı renkleri parlaklaştırır. Sera gibi markaların, hazır paketlerde artemia yumurtaları satılmaktadır. Bu ürünlerde tuz eklemenize gerek yoktur. Oda sıcaklığında havalandırma ile 24 saat içinde artemia yumurtalarını çatlatabilirsiniz. Ancak ticari paketlerin çok fazla tercih edilmeme nedeni , pahalı olması ve tek seferden kullanım gerektirmesidir. Sizin forum'larda gördüğünüz tuz ekleme işlemi bu yüzden işlenmemiş açık olarak satılan artemia yumurtlarının kullanımı için anlatılmaktadır. Yumurtaları çatlattıktan sonra yapmanız gereken kabuklarını ayırmak ve balıklarınıza yedirmektir.

aşağıdaki 2 balık kardeş , işte artemia farkı

2. tavuk_kavurma

tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    artemia balıklar yavruyken tercih edilmeli büyüme aşamasında oldukça faydası oluyor biraz gelişimden sonra kurt ile devam edilebilir.

3. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    ay o ne öyle anaaaaaaaaaaaaa ilk defa gördüm

4. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0
    Betamın ağzına layık :D:D

canlı yem - artemia konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. aşk yemini!!!!!!!

aşk yemini!!!!!!!

Bugün olduğu gibi yarın da,yarından sonrada,ondan sonraki günlerde de gözlerimdeki yerinin değişmeyeceğine, Bu günüm gibi yarında hep sevginle yaşayacağıma, Her bakışında okuduğun o gözleri her zaman yanında göreceğine, En yakın dostun, en yakın sırdaşın, en yakın arkadaşın olacağıma, Sıkıntının sıkıntım, üzüntünün üzüntüm olacağına, Her kızgın anını çiçeğe dönüştüreceğime, Her üzgün...
  2. canlı yem - mikro kurt üretimi

canlı yem - mikro kurt üretimi

akvaryum canlı yem canlı kurt üretimi kurt üretimi kurtçuk Daha önce mikro kurt üretimi hiç yapmamış,bu konuda daha önceden bilgisi olmayan ve ‘’acaba üretebilir miyim?’’ diye kaygısı olan hobici arkadaşlara yardımcı olabilmek amacıyla Mikro Kurt Üretim Teknikleri ve Mikro Kurt İle İlgili Genel Bilgiler başlıkları altındaki makalemi sizlerle paylaşmaya karar verdim. MİKRO KURT ÜRETİM...
  3. canlı yem - grindal kurt üretimi

canlı yem - grindal kurt üretimi

tubifex üretimi Grindal kurt üretimi yapmak isteyen arkadaşlara yol göstermesi amacı ile Grindal Kurt Üretim Teknikleri ve Grindal Kurt İle İlgili Genel Bilgiler başlıkları altındaki makalemi sizlerle paylaşmaya karar verdim. GRİNDAL KURT ÜRETİM TEKNİKLERİ Grindal kurt üretimi yapabilmek için öncelikle aşağıda belirtmiş olduğum malzemelere ihtiyacımız bulunmaktadır. Saklama Kabı...
  4. canlı yem - sinek larvası

canlı yem - sinek larvası

sinek larvası üretimi sivrisinek larvası üretimi sinek sivrisinek kurt sineği Sinek larvası diyince bir çoğumuzun aklına eminim hijyenin bulunmadığı, mikrop yayabilecek canlılar olarak geliyordur. Ancak sandığımız gibi değil, sinek larvaları dünyada tıp bilim dalında; yaraları iyileştirici, ölü dokuları yokedip derinin eski haline getirmeleri, yaralardaki hastalıklı dokuları iyileştirmelerine...
  5. Aşk yemini....

Aşk yemini....

Acaba gerçekten böyle biri varmıdır? Bu yeminleri edecek kadar sadık ve sözünde duracak biri.. Eğer böyle biri vardır diyosanız ne mutlu size...

Sayfayı Paylaş