gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Çantayı hep aynı omuzda taşımak sakıncalı

Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Çanta gibi yüklerin omzun hep aynı tarafında taşınmasının vücudun simetrisini bozduğu, ağrıdan bel fıtığına kadar rahatsızlıklara neden olabildiği belirtildi.
    Konya Numune Hastanesi Ortopedi Uzmanı Mustafa Güçlü, fark edilmeden tekrarlanan bazı alışkanlıkların zamanla bir sağlık sorununa dönüşebildiğini söyledi.
    Ortopedi servisine başvuran çok sayıda vatandaşın, eklemleri veya bellerinde ağrı gibi şikayetlerde bulunduklarını anlatan Güçlü, bu tür ağrıların bir kısmının, sağ ve sol şeklinde dengede duran vücudun, sürekli aynı kısmının kullanılması nedeniyle oluşan denge kaybından kaynaklandığını belirtti.
    Bir yükün hep sağ ya da sol elde taşınması durumunda, vücuttaki dengenin bozulabildiğini vurgulayan Güçlü, şunları kaydetti:
    ''Çanta gibi yüklerin omuzun hep aynı tarafında taşınması vücudun simetrisini bozuyor. Çok kullanılan taraftaki adaleler daha fazla gelişirken diğer taraf zayıf kaldığı için bir oransızlık oluşuyor. Bazen de sürekli kullanılan taraftaki eklemler daha fazla baskı altında kalırken, bu durum daha çok omurgada eğriliklere neden oluyor. Bu ve benzeri durumlar ise ağrı şikayetinden bel fıtığına kadar çeşitli rahatsızlıklara neden olabiliyor. Bu durum, kireçlemenin de nedenleri arasında bulunmaktadır. Simetri bozulunca vücuttaki estetik görünüm de bozuluyor.'' Kadınlarda çanta taşımanın erkeklere göre daha yaygın bir alışkanlık olduğuna dikkati çeken Güçlü, ''Kadınlara, çantalarını her iki omuzda da değiştirerek taşımaları öneriyoruz. Çünkü yük, sağ ve sol eşit bir şekilde taşındığında vücut dengeli şekilde gelişecek, dengeli ve simetrik görünüm bozulmayacaktır'' diye konuştu.
    Güçlü, elde pazar çantaları gibi yükler taşınırken de vücuttaki aynı dengenin korunmasına, yükün 2 elde paylaştırılarak taşınmasına özen gösterilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Çantayı hep aynı omuzda taşımak sakıncalı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Athena - Hep Aynı

Athena - Hep Aynı

Athena - Hep Aynı zaman mı hep yalan? belki boştu olanlar yakınmak çok saçma, çünkü yoktur kaçanlar uzaksin kendine, içinde var bir değişme ulaşsam zaten sormazdım ki, orda nerede? ben kendimle ölmek varken sen hep burda hep ayni, hep ayni, hep ayni, hep aynı şenle birlikte hep ayni, hep aynı neden hep sormak var? cevabı nerede, kimde var? doğrusu bence yok ki, hepsi aynı...
  2. Doğuş - Hep Aynı Hikaye

Doğuş - Hep Aynı Hikaye

Takılırım peşine Bırakmam seni Bana cilve yaptığın sürece Çok seksi duruyorsun Beni deli ediyorsun Hep aynı hikâye Çıldırıyorum yine Bomboş hayat Yaşaması bayat Anlamı yok ki yan gel de yat Dersek olur mu? Neden olmasın yani Gel yar yanıma yat Baka dursun hey hat Bin yüreğim bile olsa
  3. Hepimiz Aynıyız AsLında..

Hepimiz Aynıyız AsLında..

Hepimiz Aynıyız AsLında.. -ALINTI-
  4. Hep aynı beste sana dair … Hep aynı güfte …

Hep aynı beste sana dair … Hep aynı güfte …

. Seninle aynı soyadı taşımayı hayal ederken,aslında yokluğunun senedine imzamı atmışım.Davetiyemiz bile geç kalınmış tarihleri gösteriyormuş ama ben farkına varamamışım. Gülüşlerin üvey evladıyım ben,gün yüzü görmemiş,acı miras bırakılmış… Bu yüzden ne sen yaraşıyorsun ömrüme… Ne de giydiğim bu gelinlik yakışıyor üzerime… Cevap veremiyorum suallerime,kimin için bu süs püs … Tüm...
  5. Hep Aynı Dua

Hep Aynı Dua

kıssadan hisse, dini hikayeler, şeytan, melek, nefis aradığınız herşey burda meleklerim... Bir şahıs, Harem-i Şerîfin kapısında, Ey doğrulara yardım eden, haramlardan kaçınanları koruyan Allâhım!.. diyerek hep aynı duâyı okuyordu. Ona, Sen başka duâ bilmez misin? dediler. O şöyle açıkladı, bu duâyı tekrar etme sebebini: Ben Beyt-i Şerîfi tavâf ederken ayağıma takılan bir şeyi eğilip...

Sayfayı Paylaş