gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Cape Town - Güney Afrika Cumhuriyeti

Konu, 'Avrupa Tatil Beldeleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

afrika resimleri afrika güney guney guney afrıka [​IMG]
    Cape Town (Kap), Güney Afrika Cumhuriyeti'nin başkenti. Nüfusu yaklaşık 2.000.000'dur.

Afrika'nın ikinci yerleşme bölgesi olan Capetown, Afrika kıtasının Avrupa'ya en uzak ucunda olmasına rağmen, tarihte Avrupalıların en eski sömürgesidir.

1488'de Portekizli keşifçi Bartelemeu Dias tarafından keşfedilen Cape Town, sırasıyla Boerler ve İngilizlerin eline geçti. Güney Afrika Birliği kurulduktan sonra ülkenin yasama başkenti oldu. 1945'ten sonra olan Apartheid rejimi zencilerin kendi halinde bırakılmasına neden oldu. 1990'da ırk ayrımcılığı bittikten sonra zenciler daha çok topluma çıktı ve resmi görevlere girdi.

Şehrin bir bölümü çağdaş gökdelenlerle dolu iken diğer kesimleri gecekondu mahallelerinden oluşur.

Cape Town - Güney Afrika Cumhuriyeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. South town escape

South town escape

Kolay gelsin, bakalım çıkabilecek misiniz? :flypig: Buradan buyurun
  2. Cumhurİyet

Cumhurİyet

CUMHURİYET Atatürk, Mudanya yolu ile Bursa'ya gidiyordu. Kalabalık bir halk kitlesi, iskelede etrafını çevirmiş bulunmakta idi. Bir kadının, elinde bir kağıtla Atatürk'e yaklaştığı görüldü. İhtiyar, zayıf bir kadındı. Ata'nın yolunu keserek titrek bir sesle: "Beni tanıdın mı oğul? Ben sizin Selanik'te komşunuzdum. Bir oğlum var; Devlet Demir Yolları'na girmek istiyor. Siz O'nu alsınlar...
  3. Orta Afrika Cumhuriyeti

Orta Afrika Cumhuriyeti

Orta Afrika Cumhuriyeti Coğrafi Verileri Konum: Orta Afrika'da, Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nin kuzeyinde yer almaktadır. Coğrafi konumu: 7 00 Kuzey enlemi, 21 00 Doğu boylamı Haritadaki konumu: Afrika Yüzölçümü: toplam: 622,984 km² kara: 622,984 km² su: 0 km² Sınırları: toplam: 5,203 km sınır komşuları: Kamerun 797 km, Çad 1,197 km, Demokratik Kongo Cumhuriyeti 1,577 km, Kongo...
  4. Cape Town

Cape Town

Cape Town ziyareti demek, Güney Afrika’nın bambaşka bir yüzüyle karşı karşıyasınız demek. Muhteşem doğal güzelliği ile dünyanın en cazip, en havalı ve en göz alıcı şehrinde olduğunuzu düşünebilirsiniz. Cape Town, övünülecek derecede güzel beach’leri ve şehrin ortasında bulunan Table Dağı ile son derece etkileyici. Cape Town’daki son derece şık restoranlar dünya standartlarının çok daha...
  5. Cape town nerede hakkında bilgi lazım

Cape town nerede hakkında bilgi lazım

Cape town Hangi kıtada ve nerede bulunuyor. Tatil bölgesi diye biliyorum. Bu bölgenin benimle bir iki resmini paylaşır mısınız. Kimbilir belkide bu bölgeye gitmeyi nasip eder yaradan. Tşk.

Sayfayı Paylaş