gebe
  1. sessizprenses

sessizprenses Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16

Çarkıfelek Çiçeği (Passiflora Caerulea)

Konu, 'Bitki ve Bitki Bakımı' kısmında sessizprenses tarafından paylaşıldı.

passiflora caerulea Anavatanı Amerika'nın tropikal bölgeleridir. Dünyaya yayılmış 400 civarında türü vardır. Bu bitkinin 5-7 parçalı almaşık dizili, koyu yeşil renkli yaprakları; yaz ve sonbahar mevsimlerinde tekerlek biçiminde erguvani renkte açan iri ve gösterişli çiçekleri vardır. Yetiştirilmesi ve bakımı oldukça kolaydır. Tohumları ve gövde çelikleri ile veya bitkinin bölünüp dallandırılmasıyla üretimi yapılır.

Çarkıfelek Çiçeği (Passiflora Caerulea) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çarkıfelek

çarkıfelek

burayı tıklayınız
  2. Çarkıfelek Çiçeği

Çarkıfelek Çiçeği

Çarkıfelek Çiçeği (Passiflora Caerulea) Anavatanı Amerika'nın tropikal bölgeleridir. Dünyaya yayılmış 400 civarında türü vardır. Bu bitkinin 5-7 parçalı almaşık dizili, koyu yeşil renkli yaprakları; yaz ve sonbahar mevsimlerinde tekerlek biçiminde erguvani renkte açan iri ve gösterişli çiçekleri vardır. Yetiştirilmesi ve bakımı oldukça kolaydır....
  3. Dantel Çarkıfelek

Dantel Çarkıfelek

dantel carkıfelek modeli çarkıfelek dantel çarkıfelek modeli modelleri çarkı felek
  4. Fırıldak Çiçeği (Passiflora incarnata)

Fırıldak Çiçeği (Passiflora incarnata)

passiflora bitkisi patates çiçeği bakımı pasiflora bakımı kamelye çiçeği fırıldak Çarkıfelekgiller familyasının örnek bitkisidir. Anayurdu Tropikal Amerikadır. Oradan dünyaya yayılmış 400 kadar türü vardır. Ülkemizde bazı yerlerde süs bitkisi olarak kimi türleri yetiştirilmektedir. Gölgeli ve nemli duvar dipleri ve kamelyeleri sevip sarmaşarak yetişen otsu veya ağaçsı sarmaşıktır. 5-7 parçalı...
  5. İşte Çarkıfelek Çiçeği Ve Faydaları...

İşte Çarkıfelek Çiçeği Ve Faydaları...

Çarkıfelek Çiçeği Faydaları Çarkıfelek Çiçeği Çarkıfelek çiçeğini hiç duydunuz mu? Eğer duymadım diyorsanız benim gibi işte çarkıfelek çiçeği hakkında bilgi ve nerelerde kullanıldığı hakkında detaylı bilgiyi sizinle aşağıda paylaştım....Uykusuzluk problemi çekenler için iyi geleceğe benziyor bu çiçekli bitki....Bakalım çarkıfelek çiçeği nasıl bişeymiş.... Çarkıfelek çiçeği, saat...

Sayfayı Paylaş