gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

çarşaf böreği

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

carsaf böregi hamuru hazır yufkadan çarşaf böreği çarşaf böreği hamuru 3 Adet yufka 2 Adet yumurta
    1 Çay bardağı sıvıyağ
    1 Su bardağı su
    İçi için :
    Yarım kilo et
    1 Adet soğan
    2 Adet domates
    Tuz
    Üzerine ; kırmızı pulbiber

Hazırlanışı
    Yumurtaların akını sarılarından ayırın.
    Yumurta aklarını sıvıyağla çırpın ve suyla karıştırın.
    Fırın tepsisini yağlayın.
    Yumurtalı yağlı karışıma yufkaları teker teker batırın.
    Bu arada iç malzemesini hazırlamaya başlayın.
    Bunun için kuşbaşı iriliğinde doğranmış eti, yemeklik doğranmış soğanı ve kabukları soyulduktan sonra küçük küçük doğranmış domatesi tencerede kendi suyuyla pişirin.
    Tuzunu ayarlayın ve suyunu çekince ocaktan indirin.
    İlk yufkayı tepsiye serin ve ardından diğer yufkaları da tepsiye yerleştirin.
    Yufkaların tepsinin dışında kalan kısımlarını içe alın.
    Yumurtaların sarısını, kırmızı pulbiberle karıştırıp yufkaların en üstüne sürün.
    180 dereceli fırında üzeri kızarana dek pişirin.

çarşaf böreği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. etli çarşaf böreği

etli çarşaf böreği

Malzeme: 3 adet hazır yufka 2 yumurta 1 çay bardağı sıvıyağ 1 su bardağı su İçi İçin; yarım kilo kuşbaşı et 1 adet soğan 2 adet domates tuz pul biber Yapilisi: Yumurta aklarını sarılarından ayırın, aklarını sıvıyağ ile birlikte çırpın. Fırın tepsisini yağlayın. Yufkaları yağlı karışıma batırın. Kuşbaşı etleri, yemeklik doğranan soğanı ve domatesi tencerede pişirin, tuzunu atın,...
  2. çarşaf böreği(videolu)

çarşaf böreği(videolu)

çarşaf böreği çarşaf böreği nasıl yapılır carsaf böregi nasil yapilir carşaf video nasıl yapılır video http://www.youtube.com/watch?v=v3F3Km5iXgI
  3. çarşaf böreği tarıfı ( resımlı)

çarşaf böreği tarıfı ( resımlı)

Çarşaf Böreği tarifi resimli anlatimi nasil yapilir malzemeleri konusu burada melekler Sevgili Melekler, Daha once baskasindan yemis oldugum Çarşaf Böreği tarifini bu kez kendim yapmak icin kollari sivadim :) Zaten bu boregin diger adi da Kol Boregidir. ilk basta tek basima nasil yapicam becerebilecekmiyim zor olur diye dusunsemde daha sonra birkac kez daha yaptim ve korktugum gibi zor...
  4. Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır ya

Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır ya

Kızlar kocam çarşaf böreği yapmamı istiyor ya ben ne bilim çarşaf böreğini de diyemiyorum normal börek yapmayı zaten zor biliyorum:) Sizden bu konuda bana yardım etmenizi de istiyorum lütfen Ev Yapımı Çarşaf Böreği nasıl yapılır tarifini verin.
  5. Elde Açma Çarşaf Böreği Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi

Elde Açma Çarşaf Böreği Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi

Çarşaf Böreği Tarifi Çarşaf Böreği Nasıl Yapılır Sevgili melekler, hamur işi yapmak beceri ister, sabır ister. Hani eskiler derler ya eline yakışması lazım diye, tam da öyle :) Eğer elinize oklava aldığınızda eğreti durmuyorsa, birkaç deneme ardından ufak ufak hamur açmayı öğrenebildiyseniz şimdi size tarifini vereceğimiz müthiş börekle herkesin övgüsünü toplayacaksınız. İşte Karadenizin...

Sayfayı Paylaş