gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Çarşamba Günü Neden Tırnak Kesilmez Acaba Biliyor musunuz

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

selam arkadaşlar halk arasında çarşamba gününün bir garipliği var sanki, çarşamba günü çamaşır yıkanmaz banyo yapılmaz bir de tırnak kesilmez diyorlar peki bunun nedeni nedir?

2. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Çarşamba Günü Tırnak Kesilmeme Nedeni

Çarşamba Günü Tırnak Kesilir mi

Bazı günler tırnak kesilmesi uygun görülmemiştir. Özellikle tırnak kesilmemesi gereken gün olarak çarşamba günüdür. Resûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) Efendimiz'e Çarşamba günü soruluyor. Cevâben buyurdular ki:

''Meşakkat ve azâb günüdür. Çünkü o gün Firavun ve kavmi boğuldular, yine o gün Âd, Semûd ve Sâlih aleyhisselâm-'ın kavmi helâk oldular ve o gün tırnak kesmek nehyolundu. Çünkü çarşamba günü tırnak kesmek ibraslık irâs eder. Bazıları çarşamba günü hasta ziyâretini mekrûh gördüler.''

Bu nedenle çarşamba günü tırnak kesilmesi uygun görülmez.

Çarşamba Günü Neden Tırnak Kesilmez Acaba Biliyor musunuz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. 2013 Babalar Günü Ne Zaman biliyor musunuz

2013 Babalar Günü Ne Zaman biliyor musunuz

Merhaba 2012 babalar günü dündü ve ne yazık ki ben unutmuştum son anda aklıma geldi ve çaktırmadan hediyemi aldım :) Önümüzde ki senede unutup babama mahçup olmamak için 2013 Babalar Günü Ne Zaman diye öğrenmek istiyorum şimdiden telefonuma not alacağım.
  2. Çarşamba Günü Banyo Yapılırmı biliyor musunuz

Çarşamba Günü Banyo Yapılırmı biliyor musunuz

Merhaba arkadaşlar acaba Çarşamba Günü Banyo Yapılır mı bu konuda bilginiz varsa bana yazın lütfen
  3. Ramazanda Neden Kilo Alınır acaba biliyor musunuz

Ramazanda Neden Kilo Alınır acaba biliyor musunuz

Merhaba hanımlar ramazan ayında mantıken kilo vermek gerekirken neden kilo alınıyor oysaki gün boyu aç kalıyor insan mide de küçülüyor ama Ramazanda Neden Kilo Alınır bu konuda bilginiz var mı?
  4. Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Abdest Alırken Neler Söylenir biliyor musunuz acaba

Herkese hayırlı ramazanlar diliyor ve allah tuttuğumuz oruçları ettiğimiz ibadetleri kabul eylesin diyorum ve aranızda dini konularda bilgisi olan arkadaşlarım varsa Abdest Alırken Neler Söylenir bu konuda bana bilgi vermesini rica ediyorum.
  5. 2013 Anneler Günü Ne Zamana Geliyor biliyor musunuz acaba

2013 Anneler Günü Ne Zamana Geliyor biliyor musunuz acaba

Selam hanımlar ben önümüz de ki yıl anneler günü ne zaman denk geliyor diye merak ediyorum yani 2013 Anneler Günü Ne Zamana Geliyor bilen varsa yazsın bana

Sayfayı Paylaş