gebe
  1. meleğim_rüzgarım

meleğim_rüzgarım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz!

Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında meleğim_rüzgarım tarafından paylaşıldı.

Kadınların baş belası çatlakların oluşmasını engellemek aslında çok zor değil... Bütün rahatsızlıklarda olduğu gibi, vücut çatlaklarının da oluşmasını önlemek, tedavi etmekten daha kolaydır. Bunun için de öncelikle cildin elastikiyetinin sağlanması gerekir.
    Çatlakların oluşmasını engellemek için:

• Kısa zamanda aşırı miktarda kilo alıp vermekten kaçının. Cilt, vücuttaki yağ miktarının artıp azalmasıyla birlikte aynı hızda esnemeyi başaramadığı için yıpranır ve çatlaklar oluşur.

• Cildin elastikiyetini kazanması ve koruması için çaba sarf edin. Bu amaçla yumuşatıcı yağlar, A, E ve F vitamini, kolajen, elastin ve hyalüranik asit yönünden zengin çatlak giderici kozmetik ürünleri düzenli olarak kullanmayı alışkanlık haline getirin.

• Çok dar giysiler giymemeye özen gösterin. Bu tür giysiler kan dolaşımını güçleştirerek, cilde gereken oksijenin sağlanmasını engeller. Oksijen almayan cilt yeteri kadar beslenemediği için daha kolay yıpranır ve deformasyona uğrar.

Çatlaklarınızdan kurtulabilirsiniz! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çatlak

Çatlak

Camın, tabak, bardak vs. çatlaklığı kadın cihetinden gelecek üzüntüye yahut hanımını üzmeye, Duvar, tavan vs. çatlağı erkek için üzüntü ve kedere, Çatlağı kapamak iş ve diğer hususlardaki gedikleri kapatmaya delalet eder.
  2. Televizyonun zararlarından nasıl kurtulabiliriz?

Televizyonun zararlarından nasıl kurtulabiliriz?

televizyon, tv, zarar, nasil, kurtulus konularini okumaktasiniz Merhaba Melekler, Televizyonun zararlarından nasıl kurtulabiliriz? Gelin bu onerileri okuyalim... 1. Ailelere düşen, öncelikle çocuğu televizyon karşısında yalnız ve savunmasız bir biçimde bırakmamaktır. İzlediği programları mümkün olduğunca birlikte seyredin. Zaman zaman onunla konuşarak zararlı gördüğünüz konularda yorum...
  3. çatlaklar

çatlaklar

merhaba bendaha 14 yaşındayım fakat göğüslerimde aşırı derecede beyaz çatlak yok fazla kilomda yoklütfen yardım edin ne yapıcam :(
  4. aknelerimden nasıl kurtulabilirim yardımmmm

aknelerimden nasıl kurtulabilirim yardımmmm

Yaşım 23 ve ben bu aknelerle yıllardır uğraşıyorum.Gittiğim doktor bir işe yaramadı.Artık pürüzsüz bir cilt istiyorum psikolojim bozuluyor yardım edin aknelerden nasıl kurtulurum?
  5. Küf Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

Küf Lekelerinden Nasıl Kurtulabilirim?

küf lekeleri küf lekesi nasıl çıkar duvardaki küf lekesi Sevgili melekler, özellikle nemin çok olduğu evlerde duvarlarda görülen küf lekeleri hem sağlıksız bir ortam oluşmasına hem de kötü bir görüntüye sebep olurlar. Oysa küflerden kurtulmak çok kolay! Tek ihtiyacınız olan gliserin! Toz bırakmayan bir beze bir miktar gliserin dökün ve küflü bölgeyi ovarak temizleyin. Lekelerin kolayca...

Sayfayı Paylaş