gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Çay ağacı yağı

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

çay ağacı yağının faydaları çay ağacı yağı yağı faydaları nasıl kullanılır cay agaci yagi Çay ağacı yağının faydaları saymakla bitmez diye düşünüyorum arkadaşlar o kadar çok faydası varki sizlerde birazdan vereceğim bilgilere baktığınızda eminim bana hak vereceksiniz=)Bakalım çay ağacı yağının faydaları nelermiş? [​IMG]
    Çay ağacı, Avustralya’nın kuzey doğusunda yetişen bir bitki türüdür. Bitki ezildikten sonra distile edilerek bitkinin yapraklarından %100 doğal yağ elde edilir. Çay ağacı yağı antiseptiktir ve bir çok faydası vardır.

Çay ağacı yağının (Tea tree oil) içeriğinde 48 den fazla bileşen bulunmaktadır.

Ağız ülserlerine, uçuklara, yorgunluğa, hemoroide, solunum enfeksiyonlarına ve bağışıklık sistemine oldukça yararlıdır.

Çay ağacı yağı ikinci dünya savaşı sırasında askerlere dezenfektan olarak kullanmak üzere dağıtılmıştır.

Çay Ağacı Yağının Kullanımı

• Antiseptiktir

• Mantar şikayetlerini tedavi edicidir

• Cildi tahriş etmez

• Ağız yoluyla kullanılmaz.

• %100 doğal olduğundan yan etkisi yoktur.

Cilt Enfeksiyonları için:

• Geniş spektrumlu antiseptiktir

• sebum salgıları ile birleşip epidermise kadar inmektedir.

• Günde 2-3 kez Çay ağacı yağı uygulayın

Akne için :

• Benzoyl peroxide’e eşdeğerdir.

• Yan etkileri daha azdır (kuruluk, kızarma, yanma).

• % 5 çay ağacı yağı günlük uygulanır.

Başlıca Ayak Problemleri için:

• Ayak tahrişi için

• Ayak kokması için

• Çay ağacı yağı her gün ayağa masaj yapılarak uygulanır.

Mantar için:

• Çay ağacı yağı günde iki kez uygulanır..

Bit için:

• Bir kaç damla çay ağacı yağını tarağınıza sürerek saçınızı tarayın.

• 5-10 damla çay ağacı yağını şampuanınıza katarak kullanın.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    İnanmıyorum ne kadar faydalıymış böyle..emeğine sağlık

Çay ağacı yağı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sedir ağacı yağı

Sedir ağacı yağı

sedir ağacı hakkında bilgi sedir ağacı yağı yağı faydaları faydaları Sedir ağacı yağının faydaları ve kullanım alanları hakkında merak ettiğiniz bilgileri sizler için veriyorum Hazırlanış Biçimi :Bu esans yağı , Amerikan ve Fas ardıç sediri ağacından damıtım yolu ile elde edilir. Odunsu kokuya sahiptir. Faydaları : Ciltte uyarıcı, canlandırıcı ve tonik etkileri vardır. Aromaterapide; kepek,...
  2. Vücut yağlarını eriten bitkisel çay

Vücut yağlarını eriten bitkisel çay

vücut yağlarını eriten bitkiler kalça eriten çay kalça çaylar göbek bitki çayları göbek bitkisel çaylar Vücut yağlarını eriten ve zayıflamanıza yardımcı olan Ender Saraç'ın önermiş olduğu bitkisel çayın tarifini sizlerle paylaşıyorum Doktor Ender Saraç tarafından açıklanan vücut yağlarını eriten zayıflama çayı ile istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Zayıflama için etkili bir bitki çayı...
  3. Sığla Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır ?

Sığla Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır ?

Sığla yağı kullanımı Sığla ağacı yağı nasıl kullanılır Sığla ağacı yağı faydaları Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan şifalı bitkilerden sığla ağacı yağı, faydaları ve kullanımı hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz melekler :) Anadolu, Amerika ve Çinde yetişen, 15-20 metre yüksekliğinde, çınar görünümlü bir ağaç olan Sığla Ağacı ve bu ağaçtan elde edilen Sığla Yağı haricen ve...
  4. Okaliptüs Ağacı Yaprağı ve Yağı

Okaliptüs Ağacı Yaprağı ve Yağı

Okaliptüs nedir Okaliptüsün Faydaları nelerdir Okaliptus yararları Özellikle yediğimiz keskin naneli şekerlerde ki varlığından tanıdığımız okaliptus bitkisi, ağacı, yaprağı ve yağı hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Okaliptüs Ağacı; mor renkte çiçekler açan, odunu sert, her zaman yeşil kalan ve boyu 80 metreyi geçebilen bir ağaçtır. Sıtma Ağacı olarak da bilinir. Tanen, acı madde,...
  5. Çay ağacı yağı ve sivilce tedavisi

Çay ağacı yağı ve sivilce tedavisi

çay ağacı yağı faydaları,çay ağacı yağı kullanan var mı,çay ağacı yağı ve sivilce tedavisi,çay ağacı yağı sivilce izlerini yok eder mi,çay ağacı yağı sivilceleri geçirir mi,çay ağacı yağı hakkında bilgiler, Sivilce problemi yaşayanlar bilirler. Bu problemi yaşayan insanların bir çoğu çözüm yolu bulmak için arayışlar içine girer. Sivilcelerden bir an önce kurtulmak içinde, önümüze gelen her...

Sayfayı Paylaş