gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çay Falı nasıl yapılıyor bardak yapışınca ne oluyor :)

Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

kahve falında fincanın tabağa yapışması çay falı Günümüzde çay falı, kahve falı ile oldukça büyük benzerlikler gösteren bir fal çeşididir. Bu falda da aynı kahve telvesi gibi, bardak veya fincan dibinde kalan çay artıklarının oluşturduğu semboller doğrultusunda yorumlanır. Tıpa tıp kahve falında olduğu şekilde, bardak veya fincan, bir tabak yardımı ile ters çevrilme şekli ile bakılır. Kahve falında uygulanan aynı işlemler ve şekiller bu fal için de geçerlidir.
    Fakat çay falı, gerek halk arasında tutulmaması, gerek de bakılış yönünden insanlara çekici gelmemesi bakımından çok az kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde pek çok kişi böyle bir falın varlığından bile haberdar değildir. Gene de arada sırada bazı yerlerde bakıldığı olmaktadır.

2. ab121

ab121 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Çay Falı
    ilk defa duydum..

3. serden

serden Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

duydum ama hiç baktırmadım bakabilen var mı :)

4. perize

perize Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    18

çok ilginç

5. sevinç41

sevinç41 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet doğruda çıkıyor benim yengem bakıyordu bizamanlar

6. su.ay

su.ay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginç gerçekten yeni duydum.

7. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63
    Burada da bardaktaki çay içilip tabağa ters çevriliyor. sOnra orada bardağa yapışan çaylardan şekiller çıkıyor. Yorumlar ona göre yapılıyor. İlgilenmedim. Bunada bulaşmak istemiyorum açıkcası:)

8. SUDEMİR

SUDEMİR Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    komşumuz bakardı ama dediklerinin çıktığını daha görmedik :D

9. RoCCo

RoCCo Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :D:D
    bnde duydum ama baktırmadım
    su falına baktırdım bi kez:D

10. çiğda

çiğda Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla kahve falı dururken çay falına ne gerek var :)

11. gulsah84

gulsah84 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben cok oncesinden baktırmıstım ama tercihim olmaz hic bi zaman icin.

12. gulsah84

gulsah84 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca ayrıntılı seyler cıkmamıstı...

13. goncafül

goncafül Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Çay falı hiç baktırmadım ama duydum neye göre nasıl yorum yapıyorlar...ilginç

14. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0
    :)))

çorba falı var bide yeni çıkttı :dil:

15. volas

volas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet bu falı benim ablamın kayınvalidesi bakıyordu...denenmesi gerekiyor...

Çay Falı nasıl yapılıyor bardak yapışınca ne oluyor :) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çay Falı

Çay Falı

çay falı şekilleri çay falı Çayınızı demleyin ve sonra falınıza bakın Antik Çin Falı´na hoş geldiniz. Çay Falı çok çok eski, yaklaşık 5.000 yıllık bir kehanet metodudur. Aslında çay falı, kahve falı tarzındadır yani sezgiye dayanır. Önemli olan şekillerden anlam çıkarmaktır. Okuyucu yani falcı, boş çay fincanını alarak dipte kalan çay yaprakçıklarından anlamlar çıkarır ama dikkat edilmesi...
  2. Rune Falı Nasıl Bakılır?

Rune Falı Nasıl Bakılır?

yıldızname falı nasıl bakılır rune falı rune bak iskambil kartlarıyla fal nasıl bakılır gelecegi okuma metodu nedir İşte çok farklı bir fal çeşidi Rune falı... Bakın bu fala nasıl bakılıyor ve bilgileri nelermiş Geleceği okuma metodu Rune İlk olarak Rune´ların anlamlarını defalarca okuyun ve algılayın hatta hayal ederek algılayın. Kaynak kitap araştırın, mitoloji okuyun ve kafanızda bir...
  3. Vajinoplastiye nasıl yapılıyor dikiş ağrı oluyor mu nedir bilgi verir misiniz

Vajinoplastiye nasıl yapılıyor dikiş ağrı oluyor mu nedir bilgi verir misiniz

Vajinoplastiye nedir nasıl yapılıyor kızlar ağrı ya da acı oluyor mu ? Yaptıran oldu mu bana bilgi verir misiniz ? 2 çocuğum var ve eşimle birliktelik yaşadığımda baya genişlemiş vs diyor bu da benim acayip canımı sıkıyor. Hem onun keyfi olsun hemde ben birşey yaptırayım dedim ama acaba yaptıranlar oldu mu bu ameliyat nası oluyor neyle yapılıyor ağrı acı oluyor mu kaç gün yatıyorsunuz yatakta...
  4. Yüzük falı nedir nasıl uygulanır?

Yüzük falı nedir nasıl uygulanır?

Bu fal, inanışa göre bir insanın kaç çocuğunun olacağını, doğum sırasını ve cinsiyetlerini haber veriyor. çocukların illa doğması gerekmiyor. öyleki düşük olan bebekleridehaber veriyor. Gelelim falın bakım tarifine; Gerekli olan iki şey vardır; bir yüzük ve ip. Öncelikle yüzüğü ipten geçiriniz ve ipin iki ucunu birleştirip tutunuz. sol elinizi kaldırınız ve ip yardımıyla yüzüğü yavaşça sol...
  5. Çay falı nasıl bakılır?

Çay falı nasıl bakılır?

Çay falının öncelikle tarihçesine baktığımız zaman; 5000 yıl öncesine dayanan ve geleceğe dair bilgileri görmeyi sağlayan bir kehanet yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Çay falının en önemli özelliklerinden bir tanesi, falı bakan kişinin sezgilerine göre yorum yapılmasıdır. Kahve falına birçok özellikleri ile çok benzemesi de, bu iki fal çeşidinde ortak noktalar ortaya çıkartmaktadır....

Sayfayı Paylaş