gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çay ve DİŞler

Konu, 'Diş Sağlığı ve Diş bakımı' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Çaya bir destek daha; içmiyorsanız bile gargara yapın.
    Floridalı mikrobiyolog Dr. Christina Wo’nun yaptığı bir araştırmaya göre çay ağız hijyenini bozan zararlı bakterilerle savaşarak dişeti hastalıkları ve çürüğün oluşumunu azaltıyor.

Daha önce yeşil çayın sağlığımız üzerine etkileriyle ilgili pek çok araştırma yapılmış fakat ülkemizde de bolca tüketilen siyah çay ile ilgili dikkat çekici araştırmalara pek rastlanamamıştı..
    Bu araştırma; siyah çayın içindeki bileşenlerin diş üzerindeki gıda artıklarında asit üretimini ve bakterilerin çoğalmasını yavaşlattıklarını gösterdi. Aynı zamanda gıda artıklarının dişin üzerine yapışmasına sebep olan bakteriyel enzim glukosiltransferaz’ın etkisini yavaşlatıp, ağız hijyeninin korunması kolaylaştırıyor. Çayın içinde bulunan flor da doğal bir diş koruyucusu olarak etki gösteriyor. İsveçli araştırmacılar ise bu sonuçlara dayanarak gargara olarak bile çay kullanılabileceğini kanıtladılar.

alıntı..

Çay ve DİŞler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sağlıklı Diş ve Diş etleri

Sağlıklı Diş ve Diş etleri

Sağlıklı Diş ve Diş etleri Bakteri plağı kaldırılmazsa sertleşir ve diştaşı ya da tartar olarak isimlendirilen birikintiler oluşur. Plaktaki bakteriler tarafından üretilen toksinler (zararlı maddeler) dişetlerine zarar verir. Toksinler dişetlerinin etrafındaki destek...
  2. dişler için çay çok faydalı

dişler için çay çok faydalı

Çaya bir destek daha; içmiyorsanız bile gargara yapın.Floridalı mikrobiyolog Dr. Christina Wo�nun yaptığı bir araştırmaya göre çay ağız hijyenini bozan zararlı bakterilerle savaşarak dişeti hastalıkları ve çürüğün oluşumunu azaltıyor. Daha önce yeşil çayın sağlığımız üzerine etkileriyle ilgili pek çok araştırma yapılmış fakat ülkemizde de bolca tüketilen siyah çay ile ilgili dikkat çekici...
  3. Rize ve Çay Resimleri

Rize ve Çay Resimleri

rize çay tarlaları rize çay resmi tarlası resimleri cay resımlerı Rize denince aklımıza kuşkusuz ilk aklımıza gelenlerden biride her sabah kahvaltılarda yemek sonrası keyif olarak içilen yada tüm misafirliklerde ikram edilen çay gelmektedir peki daha önce çay yetiştirilen yeri gördünüz mü? İşte görmeyenler için Rize'nin meşhur çay tarlaları Bu resme bayıldım bakarmısınız Karadeniz...
  4. Çayın Dişe Faydası

Çayın Dişe Faydası

cay resimleri çay fotoları çay Bir arastirma; Siyah çayin içindeki bilesenlerin dis üzerindeki gida artiklarinda asit üretimini ve bakterilerin çogalmasini yavaslattiklarini gösterdi. Ve ben melişler buna çok sevindim çünkü çok sık çay tüketiyorum. Ayni zamanda gida artiklarinin disin üzerine yapismasina sebep olan bakteriyel enzim glukosiltransferazin etkisini yavaslatip, agiz...
  5. Yeşil çay ve zayıflama

Yeşil çay ve zayıflama

Arkadaşalr Yeşil çay ve zayıflama hakkında neler biliyor sunuz lütfen yardım edin zayıflamam lazım.

Sayfayı Paylaş