gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.223
    Ödül Puanları:
    113

çay ve kahve!

Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Çay sefkattir, dostluktur, güvendir. Kahve ise sevismektir, iliskidir,heyecandir... Çay ne kadar disa dönük ise, kahve de gitgide o kadariçe dönük bir keyif içecegidir.Kahveyle çayi birbirinden en kesin ve keskin biçimde nasil ayiririz?Öpüsünce birbirimize geçirdigimiz agzimizdaki kahve tadidir. Çaydangeriye kalan ise sohbetimizin tadidir.Kahve kokudur... Önce koku. Kahveyi dilden damaktan önce burunsever.Kimileri "kokulu" çayi çaydan saymaz. Oysa kokusuz kahvekahveden sayilmaz.Fakat gözün arzularini ve keyiflerini de yabana atmamalyiz.Fincaninüzerinden kahveye; o kara kuyuya bakip basi dönmeyen, yükseklikkorkusuna kapilmayan var midir?..Hayatin ilk bakista siradan gibi gözüken ama güzel sürprizlere açikçagrilari vardir. Kimi zaman insan sesine bürünür bu çagrilar:Bunlardan biri "Hadi, söyle bir çay içelim"dir. Öteki ise dahailiktir,daha derindendir: "Gel, bir kahve iç! Sonra gidersin..."Nasil ince belli çay bardaklarini avuçlarimizla kavramak sadecebedenimizi degil, üsümüs ruhlarimizi da isitirsa... Degil kahve içmek;kahve içmeyi istemek bile bizi hem kendimizle hem de hayatla bir an için bileolsa baristirir.Haa, bir de 'ben çay içmem!', 'ben kahve sevmem..' diyenler var...Onlarin aslinda neyi sevmedikleri ve hayatin hangi tadlariniiskaladiklarini gördünüz herhalde...

çay ve kahve! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çay,kahve ve sigara reflüyü kolaylaştırıyo

çay,kahve ve sigara reflüyü kolaylaştırıyo

Mide asidinin, anormal bir şekilde yukarı doğru çıkarak yemek borusuna ve boğaza gelmesi durumunda oluşan reflüyü uzmanlar modern toplum hastalığı olarak niteliyor. Reflünün beslenme düzeninin değişimiyle bağlantılı olduğunu ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Dursun Buğra, 'Günümüzde daha çok fast food, hızlı yemek yeme alışkanlığı, kötü yağlarla yapılan gıdaların tüketimi, aşırı...
  2. Arzum AR 334 Ehlikeyf Çay & Kahve Makinesi

Arzum AR 334 Ehlikeyf Çay & Kahve Makinesi

Genel Özellikler :• 0,7 lt kapasiteli cam demlik • Cam demlik kapağı • Paslanmaz çelik su filtresi • 1,9 lt kapasiteli su ısıtıcı • Ana şalter (açma/kapama düğmesi) • Kaynatma şalteri • Kaynatma (kırmızı) ve sıcak tutma (yeşil) pilot ışıkları • Erg...
  3. Çay ve kahve hakkında bildikleriniz ve bilmedikleriniz

Çay ve kahve hakkında bildikleriniz ve bilmedikleriniz

çay GÖNÜL NE ÇAY İSTER NE KAHVE; GÖNÜL MUHABBET İSTER KAHVE BAHANE. Güneşin ilk ışıklarıyla ayaktasınız. Daha yüzünüzü yıkamadan çay suyunu koyarsınız ocağa… Aceleyle çıktınız evden, işe vapurla gidiyorsunuz. Denizi seyrederek demli bir çayı yudumlamanın keyfi bir başka olur. Hele de yanında sıcak bir simit varsa tadına doyum olmaz… Uzun süredir görmemişiz arkadaşımızı,...
  4. Çay mi kahve mi_?

Çay mi kahve mi_?

Çayı mı seviyosunuz kahveyi mi_? Bakalım melekler mekanı sakinleri en çok hangisini seviyo...:) Önce ben başliyim benim tercihim çaydan yana...:) Sıra sizde bakalım sizin tercihiniz ne_? :)
  5. Gebelikte Kahve Çay Tüketmek Zararlı mı?

Gebelikte Kahve Çay Tüketmek Zararlı mı?

gebelikte çay içilir mi, gebelikte çay tüketimi, gebelikte kahve içmek Sevgili melekler, biz millet olarak çayı da kahveyi de severiz. Özellikle çay vazgeçilmez içeceğimizdir. Bu derece severek, bol bol tükettiğimiz çayın, kahvenin gebelerde kullanımı konusunda zaman zaman acabalar yaşarız. Peki acaba çay ve kahve gebelik döneminde zararlı mı? Yoksa belli bir miktarın zararı yok mu? Bu...

Sayfayı Paylaş