gebe
  1. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113

Çayın Dişe Faydası

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

cay resimleri çay fotoları çay Bir arastirma;

Siyah çayin içindeki bilesenlerin dis üzerindeki gida artiklarinda asit üretimini ve bakterilerin çogalmasini yavaslattiklarini gösterdi. Ve ben melişler buna çok sevindim çünkü çok sık çay tüketiyorum.

Ayni zamanda gida artiklarinin disin üzerine yapismasina sebep olan bakteriyel enzim glukosiltransferazin etkisini yavaslatip, agiz hijyeninin korunmasi kolaylastiriyor. Çayin içinde bulunan flor da dogal bir dis koruyucusu olarak etki gösteriyor.tek başına bile kocaman bir görev görüyor yani. Isveçli arastirmacilar ise bu sonuçlara dayanarak gargara olarak bile çay kullanilabilecegini kanitladilar.

Bence süper bir buluş olmuş gerçi bugüne kadar hep dişimiz için yardımı dokunmuş çayın oda ayrı bir mesele :)

2. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    bilmiyordum ilginç.

3. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
  4. fatoos fatos

fatoos fatos Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    79
    Ödül Puanları:
    0
    ilgincmis...ben cok iyi bir cay tuketicisiyimdir disleri sararttigindan eminim ama...

Çayın Dişe Faydası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çay ve DİŞler

Çay ve DİŞler

Çaya bir destek daha; içmiyorsanız bile gargara yapın. Floridalı mikrobiyolog Dr. Christina Wo’nun yaptığı bir araştırmaya göre çay ağız hijyenini bozan zararlı bakterilerle savaşarak dişeti hastalıkları ve çürüğün oluşumunu azaltıyor. Daha önce yeşil çayın sağlığımız üzerine etkileriyle ilgili pek çok araştırma yapılmış fakat ülkemizde de bolca tüketilen siyah çay ile ilgili dikkat...
  2. dişler için çay çok faydalı

dişler için çay çok faydalı

Çaya bir destek daha; içmiyorsanız bile gargara yapın.Floridalı mikrobiyolog Dr. Christina Wo�nun yaptığı bir araştırmaya göre çay ağız hijyenini bozan zararlı bakterilerle savaşarak dişeti hastalıkları ve çürüğün oluşumunu azaltıyor. Daha önce yeşil çayın sağlığımız üzerine etkileriyle ilgili pek çok araştırma yapılmış fakat ülkemizde de bolca tüketilen siyah çay ile ilgili dikkat çekici...
  3. Bebek cinsiyetinde çayın faydası

Bebek cinsiyetinde çayın faydası

bebek cinsiyetinde cayın faydası, yiyeceklerin faydası neler buyrun hepsini bu yazımızda öğrenelim Bebek cinsiyetini belirlemede çayın ya da yiyeceklerin etkisi var mı? Bu konuda merak ettiğiniz tüm bilgilere yer verdik bu makalemizde Melek'ler. Maastricht ve Delft Üniversitelerinden bilim adamları 9 hafta boyunca 32 çifti sebze ve meyve ağırlklı bir diyete tabi tuttu ve 26′sının kız...
  4. İşte Çayın Bir Faydası Daha Tansiyonu Düşürüyor !

İşte Çayın Bir Faydası Daha Tansiyonu Düşürüyor !

çayın faydaları çayın zararları Sevgili melekler, çay sudan sonra milletçe en çok tükettiğimiz sıvı gıda. Kolesterolü düşürüyor, kanser riskini azaltıyor. Çayın faydaları az çok hepimiz biliyoruz ama şekersiz tüketmek şartıyla. Bu yazımızda da çayın tansiyonla ilgili faydalarını öğreneceğiz.. Sudan sonra dünyada en çok tüketilen içecek olan çay yüksek tansiyon sorunu olanların ilacı....
  5. Çayın Bilinmeyen 8 Faydası!

Çayın Bilinmeyen 8 Faydası!

çayın faydaları, çayın yararları, çay neye iyi gelir Sevgili melekler, son yıllarda bitki çayları ve yeşil çaylarının pek çok faydası olduğundan söz edilir durur ve bu durum, siyah çayı keyişfle tüketen biz Türk milletine biraz dokunur. Ancak şimdi vereceğimiz haber çay tiryakilerini hoşuna gidecek. Zira yapılan araştırmalar, özellikle siyah çayın ve papatya çayının cilt üzerinde pek çok...

Sayfayı Paylaş