gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Resimli Çaylı Kek Tarifi
    Çaylı Kek Nasıl Yapılır

Genelde kek tarifleri sunduğumuz da bu kek çayla enfes gider diyoruz ama bu sefer çay ve kek ikilisini birleştiriyor ve sizlere çaylı kek tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size değişik ve bir o kadar da lezzetli çaylı kek yapılışı arkadaşalrım:)

Çaylı Kek İçin Malzemeler:

3 yumurta

1 su bardağı toz şeker

1 su bardağı demli ılık çay ( 1 – 1.5 çorba kaşığı çay ile demlenmiş)

Yarım su bardağı sıvıyağ

1 paket kabartma tozu

1 paket kakao

3 – 3.5 su bardağı un

Çaylı Kek Yapılışı:

Yumurta, ılık çay ve şeker, mikserle çırpılır.

Sıvı yağ ilave edilir ve çırpma işlemine devam edilir.

Elenmiş un ve kabartma tozu ve kakao da eklenir. İstenilen kıvamda bir karışım elde edilir.

Karışım, yağlanmış ve unlanmış kek kalıbına dökülür. 180 derece önceden ısıtılmış fırında yaklaşık 40 dakika kadar pişirilir.

seda88 ve gonca 16 bunu beğendi.
  2. gonca 16

gonca 16 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    780
    Ödül Puanları:
    113
    hmmm nefisss akşam yapıp kendime ziyafet vericem :)

3. karakuzu

karakuzu Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    476
    Ödül Puanları:
    113
    bende ayni bu tariften yapiyorum hep cok lezzetli. hamurun icine findik koyulabilir cok yakisiyo :D:D

4. seda88

seda88 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    182
    Ödül Puanları:
    43
    bu kek gerçekten çok güzel oluyomuş kızlar annem çok yaparmış çok nefis görünüyo yapsammı acabaa..

Çaylı Kek Tarifi Resimli yapılışı meleker için burada konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Buharda Pirinç Unu Keki Tarifi Resimli yapılışı burada kızlar

Buharda Pirinç Unu Keki Tarifi Resimli yapılışı burada kızlar

Pirinç Unu Keki Buharda Tarifi Resimli Buharda Pirinç Unu Keki Tarifi Bebek beslenmesinde kullandığımız pirinç ununu şimdi de buharda pişmiş lezzetli bir kek tarifinde kullanmak ister misiniz Melek'ler? O halde biz de bu yazımızda sizlere buharda piriniç unu keki tarifi verelim:) Malzemeler: Hindistan cevizi 2 yumurta 1 su bardağı süt 1 su bardağı toz şeker 2 tatlı kaşığı kabartma...
  2. Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli yapılışı isteyenler için burada

Cevizli Kek Tarifi Resimli Cevizli Kek Tarifi Başta cevizli baklava olmak üzere ben cevizli tatlı tariflerini ve cevizli tüm hamur işlerini çok severim. Ee cevizli kek de bunların arasında geliyor:) Sevgili Melek'ler, bu yazımızda sizlere cevizli kek tarifi sunuyor ve benim gibi kek yapmayı yeni öğrenmiş olupta cevizli kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  3. Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Resimli yapılışı sizin için burada

Dereotlu Peynirli Kek Tarifi Dereotlu Peynirli Kek Yapılışı Dereotu sever misiniz bilmiyorum ama dereotunun faydalarını bilseniz çok seversiniz:) Ben dereotu ve peyniri birbirine çok yakıştırıyorum ve severekte tüketiyorum. Sizlerede bu yazımızda dereotlu peynirli kek tarifi veriyorum Melek'ler. Dereotlu Peynirli Kek Malzemeleri: 3 yumurta 1 su bardağıi rendelenmis...
  4. Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Havuçlu Kek Tarifi Resimli yapılışı burada

Resimli Havuçlu Kek Tarifi Havuçlu Kek Nasıl Yapılır http://www.meleklermekani.com/alternatif-tip/212715-havucun-faydalari.html konumuzu güncelledikten sonra şimdide sizlere havuçlu kek tarifi sunuyor ve havuçlu kek nasıl yapılır diyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet ediyoruz. Havuçlu Kek İçin Malzemeler: 3 çay fincanı, un 1 çay fincanı, sıvıyağı 3 tane,...
  5. Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli yapılışı

Ispanaklı Kek Tarifi Resimli Ispanaklı Kek Tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler ve bizi ziyaret eden siz sevgili misafirler, sizlere daha önce yumuşak kek nasıl yapılır anlatmıştık. Bu gün ise hem yumuşak hem de çok lezzetli ıspanaklı kek yapılışı hakkında bilgiler aktarıyor ve ıspanaklı kek tarifi edinmek isteyen tüm üyelerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Malzemeler 3 yumurta, 2 paket...

Sayfayı Paylaş