gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Cazla aerobik yapın

Konu, 'Sağlık Egzersiz' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

aerobik müzikleri aerobik cdleri cd hareketleri kurs görüntüleri dans müzikleri ABD’de 30 yıldır popüler olan aerobik hareketlerinin caz dansı ile yapıldığı Jazzercise, genç kalmanın ve zayıflamanın en iyi yolu. Ve şimdi bu ilginç dans programı, Türk kadınlarının da en büyük yardımcısı olacak. Yaşlanma korkusu yaşamadan, incecik vücut ölçülerine sahip olmayı kim istemez! Dans ederek zayıflayıp, genç kalmak isteyenler, işte sizin için yeni bir alternatif: ‘Jazzercise’… İnsana enerji veren 30 yıldır dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan Jazzercise, artık Türkiye’de de kadınların en büyük sorunu olan kilo ve yaşlanmaya çare olacak. Aerobik hareketlerinin caz dansı ile birlikte yapıldığı Jazzercise derslerinde, ayrıca poptan klasik müziğe kadar her ritimle dans etmek ve zayıflamak da mümkün.
    İskelet ve kas sistemini çalıştırarak vücudu forma sokan Jazzercise’in en önemli özelliği ise eğlenceli olması. ABD’nin en popüler aerobik ve dans programı Jazzercise, formda kalmanın en kolay ve en eğlenceli yolu olarak gösteriliyor.
    Saatte ortalama 700 bin kalori harcayan Jazzercise katılımcıları, haftada iki saat çalışarak diyete gerek kalmadan incecik kalıyor.
    38 ülkede yapılıyor
    Dünyanın en geniş dans ve egzersiz programı Jazzercise, Suudi Arabistan’dan Avustralya’ya kadar ABD’nin 50 eyaletinde ve dünyanın 38 ülkesinde uygulanıyor. Her hafta 19 bin sınıfta 450 binden fazla katılımcı Jazzercise yapıyor. 30 yıl önce Amerika’da Judi Sheppard Misset isimli aerobik eğitmeni tarafından başlatılan Jazzercise, ilk kez franchising (isim hakkı verme) yöntemiyle dünyaya yayılan aerobik, dans ve fitness programı unvanını taşıyor. Eğitilen öğretmenler tarafından da Jazzercise tüm dünyaya yayılıyor.
    İki ayda figürler değişiyor
    Jazzercise eğitiminin Türkiye’de biraz geç kalmasının sebebi ise eğitimdeki katı kurallar. Jazzercise eğitmenleri sertifika almadan ders veremiyor. Bunun için önce ABD ve Avrupa’daki çeşitli yerlerde düzenlenen programa katılan kişiler; insan anatomisi, psikoloji, müzik, ilkyardım ve dans teknikleri konusunda eğitim alıyor. Sınavda başarılı olanlar da uluslararası eğitmen olarak kendi ülkelerinde Jazzercise dersleri vermeye başlıyor. İki ayda bir eğitmenlere koreografilerin ve müziklerin bulunduğu CD’ler gönderiliyor ve dünyanın her yerinde herkes aynı müziklerle aynı programları uyguluyor. Dünya listelerinin zirvesindeki dans müzikleri ile yapılan dersler iki ayda bir değişiyor; hem eğitmenler hem de katılımcılar yeni hareketler öğrenip, eğlenerek zayıflıyor.

Cazla aerobik yapın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İstanbul'da Caz Rüzgarı

İstanbul'da Caz Rüzgarı

Caz dünyasının genç yeteneği Eldar Djangirov önderliğindeki Eldar Trio, 29 Kasımda JC’s İstanbul Jazz Center’da müzikseverlerle buluşacak. "Garanti Caz Yeşili Konserleri" kapsamında düzenlenecek konserde, piyanist Eldar Djangirov’a, basda Harish Raghavan, davulda Aaron McLendon eşlik edecek. Piyano çalmayı anavatanı Kırgızistan’da ailesinden öğrenen Djangirov, bugüne kadar...
  2. İzmir Caz Festivali başlıyor

İzmir Caz Festivali başlıyor

İzmir Filarmoni Derneği'nin düzenlediği festivalin 6.'sı, 2-12 Şubat günleri arasında gerçekleştirilecek. İzmir Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Olcay, piyanist Kerem Görsev ile İzmir Hilton Oteli'nde düzenlediği basın toplantısında, festival hakkında bilgi verdi. Festivalin, kent kültürüne çok büyük katkılar sağlayacağını belirten Olcay, İzmir halkından destek...
  3. Caz Zamanı

Caz Zamanı

i-lounge, DLC Jazz Time, ‘WASH AWAY THE DUST OF LIFE’ felsefesi ile sunduğu etkinlikte, gündelik hayatın tozlarını silkeleyip, DLC Serisi’nin hayata keyif katan tatlarıyla duyguları büyülü bir gezintiye davet ediyor. i-lounge, DLC tarafından her Çarşamba düzenlenen JAZZ TIME gecelerinde, cazseverleri VOLKAN HÜRSEVER TRIO ile buluşturuyor. Volkan Hürsever Trio, klasik ve modern caz' ı günümüz...
  4. Caz Orkestrasını kim buldu, Caz Orkestrasının icadı

Caz Orkestrasını kim buldu, Caz Orkestrasının icadı

caz müziği kim buldu Bu yazı: Caz Orkestrasını kim buldu, Caz Orkestrasının icadı içerik kısaca.. Caz Orkestrasının icadı, Caz Orkestrası nasıl bulundu, Caz Orkestrası ne zaman kuruldu hakkında bilgiler içermektedir. Caz seven Melek'lerimiz, caz orkestrasını ilk kim kurdu diye merak ettiniz mi hiç? Ben ettim ve benim gibi merak edenler için de bilger topladım :) Caz Orkestrasının icadı,...
  5. Aerobik Hareketleri

Aerobik Hareketleri

aerobik egzersizleri aerobic hareketleri aerobic, aerobik, aerobik nedir, aerobikle zayıflama, aerobikle zayıflanırmı, Hanımlar, yaz geliyor kilo vermek lazım diye düşünüyorsanız şayet, size fit ve sıkı bir vücut için, zayıflarken aerobik yapmanızı da öneririz :) Aerobik yapalım, buyrun Melek'ler:A:A Vücudumuzda yağlar özellikle göbek, kalça ve basen olarak adlandırılan popo altı...

Sayfayı Paylaş