gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Cehennem Korkusuyla Sıcaklarda Oruç Tutmak (hikaye)

Konu, 'Ramazan özel bölüm' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

cehennem korkusu, sıcaklarda oruç tutmak, dini hikayeler, ramazan orucu, önemi, ile ilgili bilgiler burada melekler

Haccac ve adamları Mekke ile Medine arasında yolculuk yaparken bir suyun başında mola verdiler.

Sofra kurulunca; Haccac etrafa bakın fakir birisi varsa getirin beraber yiyelim dedi. Hizmetçiler yakınlarda üzerinde bir hırka olan birini gördüler. Onu uyandırıp; Seni Haccac çağırıyor, dediler ve adamı Haccac'ın yanına götürdüler.

Haccac:

Gel beraber yemek yiyelim, dedi.

Adam yemem diyerek Haccac'ın teklifini reddetti cevaba şaşıran Haccac sebebini sorunca:

Beni senin sofrandan daha iyi. bir yere çağırdılar.

Nereye çağırdılar? Deyince adam:

Allah'ın misafirliğine çağırdılar. Ben oruç tutuyorum deyince,

Haccac böyle sıcak günde oruç mu tutuyorsun? Deyince adam şöyle cevap verdi:

Evet, bu sıcak günde oruç tutuyorum ki kıyamet gününün sıcaklığından kurtulayım, dedi.

büşra.shid ve RefRa bunu beğendi.
  2. RefRa

RefRa Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    378
    Ödül Puanları:
    83
    Tam zamanında açmışsın valla abla konuyu sıcak olduğu için oruç tutmakta tereddütte olanlara da bu şekilde yardımcı olmuş olursun :)
    Bu güzel faydalı paylaşımın için tşk ederim :)

Cehennem Korkusuyla Sıcaklarda Oruç Tutmak (hikaye) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sıcak günlerde ORUÇ tutmak

Sıcak günlerde ORUÇ tutmak

sıcak günlerde oruç sıcak günlerde oruç tutmak sıcakta tutmak sıcaklarda . Sıcak Günlerde Oruç Tutmak Diğer bir hadis-i şerif. Ebû Bürde ve Ebû Mûsâ RA'dan İbn-i Ebid-Dünyâ (Rh.A) rivayet etmiş. Buyuruyor ki Peygamber Efendimiz bu ikinci hadis-i şerifte: (İnnallàhe teàlâ kadà alâ nefsihî ennehû men attaşa nefsehû lillâhi fî yevmin hàrrin, kâne hakkan alellàhi azze ve celle en yerviyehû...
  2. Oruç tutmak doğurganlığı arttırıyormu

Oruç tutmak doğurganlığı arttırıyormu

Sekizi sağlıklı, onu sperm sayısı düşük ve üçü hiç spermleri olmayan 21 kişiden Şaban, Ramazan ve Şevval aylarında ayrı ayrı alınan kan ve sperm örnekleri üzerinde sperm analizi ve Ramazan ayı orucunun erkeğin doğurganlığı üzerinde etkisi araştırıldı. El-Medine gazetesinin haberine göre yapılan bu araştırma sonucunda ramazan ayında erkeklerde erkeklik hormonu olan testosteronun daha iyi...
  3. Nafile orucu tutmak.

Nafile orucu tutmak.

Nafile orucu tutarken genellikle,pazartesi,carsamba ve cumayi tercih ediyordum,bir yazi da okudum ki,nafile orucu ese soylenmeden tutulmaz ve cuma gunleri islam inancinda bayram gunu sayildigi icin de bayramda oruc tutulmasa daha iyi diyordu.Ben ise cuma gunun daha bir anlami var diye genelde cuma gunu tercih ediyorum.Simdiki sorum da bu konuda esime soylemem mi gerekli ve cuma gunu nafile...
  4. Oruç Tutmak Kimlere Farzdır ?

Oruç Tutmak Kimlere Farzdır ?

oruç tutmak oruç tutmak, kimlere farzdır, farz olmayan durumlar, nelerdir, hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar. oruç tutmak kimlere farzdır, kimlere farz değildir işte bu yazımızda sizlere sunuyoruz melekler. ORUÇ TUTMAK KİMLERE FARZDIR? İslâm, emir ve yasakların yapılmasını istediği kimselerde bir takım şartlar arar Bu anlamda diğer ibadetlerde olduğu gibi, oruç ibadetinde...
  5. Kimler Oruç Tutmak Zorunda?

Kimler Oruç Tutmak Zorunda?

kimler oruç tutmalıdır oruç kimlere farzdır Sevgili melekler, ramazan ayının gelmesine az bir zaman kala oruçla ilgili kafanıza takılan soruları cevaplamak istiyoruz. Bu sayfamızda kimler oruç tutmalı, oruç kimlere farzdır, kısaca anlatacağız... a- Müslüman olmalı, b- Ergenlik (bulûğ) çağına girmiş, aklî olgunluk düzeyinde olmalı, c- Oruç tutmaya güç yetirecek durumda olmalıdır....

Sayfayı Paylaş